BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Asya’nın İlk Hareket Ettiricisi: Binance’in USDC Swap-Out’u Düşündüğünüz Gibi Değil; Bitcoin’in Geç Dalışının Arkasında Ne Var?

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Bitcoin, Salı günü geç saatlerde yaşanan düşüşün ardından 19 bin doların altına düştü.

Öngörüler: Binance’in USDC takası düşündüğünüz gibi değil.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

●Bitcoin (BTC): 18,857 $ -%6,3

●Eter (ETH): 1,538 ABD doları -%8,0

●S&P 500 günlük kapanışı: 3,908,19 -%0,4

●Altın: ons başına 1.707$ +NaN%

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %3.34 +0.1

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Bitcoin 19 bin doların altına düştü; Eter de Düşüyor

James Rubin tarafından

Son dört günün çoğunda 20.000 doların hemen altında seyreden bitcoin, Salı günü 19.000 doların altına düştü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yatırımcılar riskten kurtulma moduna daha derinden girdikçe, son 24 saatte %6’dan fazla düşüşle 19.850 dolardan işlem görüyordu. Düşüş, Tedarik Yönetimi Enstitüsü’nün (ISM) aylık hizmet endeksinin açıklanmasının ardından raporda ölçülen 15 sektör arasında beklenmedik bir faaliyet artışı gösterdi. Ağustos ISM’si, ABD merkez bankasının enflasyonu ehlileştirmeye çalışırken dirençli ekonomiyi yavaşlatmak için daha da dik faiz artırımları yapma olasılığının altını çizdi.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya bir e-postada, “Eylül baygınlığı, esnek bir ekonomi Fed’in daha fazla sıkılaşmasının önünü açtığı için devrede” dedi.

Moya şunları ekledi: “Mem stokları ve kriptolar baskı altına girdikçe perakende tüccar tekrar paniklemeye başlıyor. Bitcoin önemli teknik seviyelerin altına düşüyor.”

Salı günü erken saatlerde yükselen ve bitcoin’den daha iyi performans gösteren Ether de düştü. Piyasa değerindeki en büyük ikinci kripto, yakın zamanda, ETH’nin Birleşme üzerindeki heyecanı nedeniyle yaklaşık %8 düşüşle 1.530 $ civarında işlem görüyordu, protokolün iş kanıtından daha enerji verimli hisse kanıtına geçişi azaldı.

Diğer büyük kriptolar, uzun ABD İşçi Bayramı tatil hafta sonunu izleyen ilk iş gününde umut verici başlangıçların ardından tamamen kırmızıydı. ETC’nin işlem gören fiyatı, önceki 24 saat içinde Salı erken saatlerde %28 artarak 41$’dan işlem gördü, daha yakın zamanda %14 düştü ve 35$’ın altında el değiştirdi. UNI neredeyse %16 kapalıydı.

Hisse senedi piyasaları da, teknoloji odaklı Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJIA) yüzde puanının birkaç kesri kadar düşmesiyle daha az dramatik olsa da kapandı. Moya, “Hisse senetleri mücadele edecek çünkü ekonominin çoğu iyi gidiyor ve bu, Wall Street’i uzun bir süre artan faiz oranlarına karşı savunmasız bırakıyor” dedi.

Moya, bitcoin’in teknoloji hisseleri ile devam eden korelasyonuna dikkat çekti ve “2022’nin ikinci en yüksek seviyesi olan yaklaşık %3,5’e yükselen Hazine getirilerindeki artışı “rahatsız edici bir işaret” olarak nitelendirdi.

“Birçoğu, verimdeki zirvenin yerinde olduğundan ve bu Bitcoin için sorun yaratabileceğinden şüphe etmeye başlıyor” diye yazdı. “Bitcoin satış baskısı, 17.500 dolar seviyesinin hemen önündeki yazın en düşük seviyelerini görecek.”

En Büyük Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Zincir bağlantı BAĞLANTI -%10,9 Bilgi işlem
Çokgen MATIK -%10,9 Akıllı Sözleşme Platformu
Çığ AVAX -%10,2 Akıllı Sözleşme Platformu

içgörüler

Binance’in USDC Swap-Out’u Düşündüğünüz Gibi Değil

Sam Reynolds tarafından

Yüzeyde, Binance USDC ve True USD (TUSD) gibi kontrol etmediği sabit paraları kaldırıyor ve bakiyeleri BUSD’ye dönüştürmek kötü görünüyor – rakibinin ürününün desteğini kendi başına değiştiren bir platform olduğu için antitröst kötü gibi .

Ama bu yüzey seviyesinde bir analiz.

Gerçek pek de öyle değil. Binance, diğer stablecoin’leri desteklemeye devam edecek. USDC, TUSD ve diğerlerinin (Tether değil) yatırılmasına ve çekilmesine izin verecektir. Borsanın başarmayı umduğu şey, ticaret için kullanılacak USD stabilcoinleri için büyük bir havuza sahip olmaktır – Binance’in USD stabilcoin’i tarafından desteklenmektedir – FTX’in tüm stabilcoinleri genel bir “USD ve stablecoins kategorisi altında bir araya getirmesine benzer.

Cüzdan (FTX ekran görüntüsü)

“Çoğu stabilcoin çiftini kaldırmak iyi bir şey. Likiditenin birden fazla stabilcoin arasında bölünmesi gerekmiyor, bu da piyasa yapıcıların işini kolaylaştırıyor ve piyasaları genel olarak daha likit hale getiriyor” dedi.

Gaevoy, bu değişikliğin aslında işlemleri daha sorunsuz ve sorunsuz hale getirdiğinin altını çizdi. Binance’in marjlı ürünlerinin tümü zaten BUSD cinsindenydi, dolayısıyla bir dönüşüm gerekliydi.

“Artık dönüşüm adımını her iki şekilde de atlayabilirsiniz (BUSD marjlı ürünler için). USDC’yi faydalı tutarken daha iyi bir müşteri yolculuğu (daha faydalı olduğunu bile söyleyebilirim), ”diye tweetledi.

Ancak Binance, BUSD’ye dönüşecek olan bu stabilcoin ürünleri listesine neden Tether dahil değil?

Gaevoy, bunun ABD düzenleyicilerinin Tether’den nefret etmesinden kaynaklandığını düşünüyor, bu da ABD’deki iki büyük kripto dostu banka olan Silvergate ve Signature’ın ona dokunmayacağı anlamına geliyor.

Bütün bunlar, FTX’in Tether’a nasıl davrandığına benzer. USDT, USD karşısında 1:1 olan bir varlık olarak görülüyor, ancak bir stabilcoin değil.

CryptoQuant’ta kıdemli araştırmacı olan Burak Tamac, biraz farklı bir görüşe sahip. Bunların hepsi Binance’in Tether’i baltalamak için USDC’nin likiditesini emmeye yönelik bir oyunudur.

CoinDesk’e “Stablecoin Etkinliği üzerine son araştırmamıza göre, USDT ve BUSD piyasa hızı için en büyük rakip oldu” dedi ve USDC’nin bir yıllık hızının USDT’nin 0,83 ve BUSD’nin 0,33’üne kıyasla 0,08 olduğunu belirtti.

“USDC, BUSD ile rekabetçi görünmediğinden, Binance’in uzun vadede USDT’yi baltalamak için USDC’nin likiditesini emmeyi hedeflediğini düşünüyorum” diye devam etti. “BUSD’nin ihraççısı Paxos, New York Mali Hizmetler Departmanı’nın düzenleyici şemsiyesi altındadır. Düzenleyici netlik ve daha yüksek bir Peg-Sağlamlık puanı, BUSD’ye USDT ile rekabet etmek için daha iyi bir zemin sağlayacaktır.”

Kamera ARKASI

Nansen analisti Martin Lee, CoinDesk’e yazdığı bir notta Binance’in “Ağustos ayının ortasından itibaren varlıklarını büyük ölçüde azalttığını, çoğu borsanın genellikle yatay seyreddiğini” yazdı.

Borsalardaki jetonlar. (Nansen)

Veriler, Binance’in USDC’yi 14 Ağustos’ta 2,2 milyar USDC’den 22 Ağustos’ta bir milyar USDC’ye düşürdüğünü gösteriyor.

Lee, en dikkate değer işlemin Binance sabit cüzdanından Binance mevduat cüzdanına 1.78 milyar USDC transfer olduğunu yazdı. Bunun önemli olduğuna inanıyor, çünkü Binance sabit cüzdanı, Binance tarafından karşılık gelen yerel jetona 1:1 oranında sarılmış ve sabitlenmiş jetonlar içeriyor.

Denge değişiklikleri (Nansen)

Binance’in Niyeti

Temel soru, Binance’in USDC ve diğer stabilcoinleri bir ticaret çifti olarak kaldırmaktaki niyetinin ne olduğu olmaya devam ediyor.

Bir yandan, borsanın perde arkasında, sabitleyicilerinden biri olarak USDC’yi kaldırması gerçeği, emildikten sonra stablecoin’i tarihten silmenin daha büyük bir oyun olabileceğini düşündürüyor. Ne de olsa, stabilcoinlerin ticaret çiftlerinde kullanımlarının yanı sıra işlevlerinden biri de isimlerinin sağladığı dolar istikrarını sağlamaktır.

Ve Binance, USDC’nin işlevselliğini diğer tokenler için önemli mandallardan biri olarak kaldırmaya çalışıyorsa, o zaman stabilcoin piyasası için BUSD’nin liderliğini sağlamlaştırmak için daha uğursuz planları olabilir.

Ancak zincirdeki veriler her zaman tam resmi boyamaz, bunların hepsi varlıkların zararsız bir şekilde yeniden düzenlenmesi olabilir.

Önemli olaylar

Kiev Teknoloji Zirvesi

10:00 HKT/SGT(02:00 UTC): Çin İthalat/İhracat/Ticaret dengesi (Ağustos)

13:00 HKT/SGT(05:00 UTC): Japonya’nın önde gelen ekonomik endeksi (Temmuz ön)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Ethereum Birleşmeden Önce Bellatrix Yükseltmesini Aldı, ETH %6’nın Üzerinde, ETC %26’nın Üzerinde Atladı

Geri sayım başladı. Bellatrix yükseltmesi Salı günü etkinleştirildi ve Ethereum’un iş kanıtı (PoW) zincirinin hisse kanıtı (PoS) İşaret Zincirine geçişi olan “Birleştirme”nin başlangıcını işaret etti. Bellatrix ve Birleşmeyi tartışmak için “First Mover”a katılmak, Ethereum Protokolü Geliştiricisi Preston Van Loon’du. Ayrıca, Toroso Investments’tan Michael Venuto, kripto pazarları analizi sağladı ve Juniper Research’ten Nick Maynard, NFT’ler hakkında yeni araştırmaları açıkladı.

Başlıklar

Kripto Borsası KuCoin, DeFi Platformu Acala’nın İstismar Sonrası Önerisindeki Kusurları Vurguladı: Borsa, platformun hatalı yayınlanan stabilcoinler hakkındaki verilerinde birkaç hata saptadı.

Bitcoin, İki Ayın En Düşük Noktasına Ulaşarak 19K Doların Altına Düştü: Fiyat, Haziran ayının sonundan beri görülmeyen bir nokta olan Salı günü 18.680 dolara düştü.

Fed, Hisse Senedi ve Muhtemelen Kripto Parayı da Kaybetmenizi İstiyor: Para politikası, hisse senetleri ve dolayısıyla hisse senedi piyasası ile yüksek oranda ilişkili olan kripto da dahil olmak üzere finansal koşullar aracılığıyla çalışır.

İngiltere’nin Truss, Kwasi Kwarteng’i Maliye Bakanı Olmayı Seçti: Kwarteng, 2021’den beri hükümetin blok zinciri inovasyonunu destekleyen iş, enerji ve endüstriyel strateji departmanını denetledi.

Voyager, Kripto Transferlerini Dondurduktan Sonra Satın Alma Emirleri Almaya Devam Etti; Şimdi, Bu Tüccar Sıkıştı: Firma zaten ticareti, para yatırma ve çekme işlemlerini kapattıktan sonra “Neden benim satın alma siparişimi doldurdular?” Shaik Tac Baba sordu.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: