DünyaEkonomi

Coinbase Hindistan’da Kripto Ticaret Hizmetlerini Başlattı

Firma Perşembe günü yaptığı açıklamada, Coinbase’in (COIN) artık kripto ticaret hizmetlerini Hindistan’daki kullanıcılara sunduğunu söyledi.

  • Firma, Hindistan’ın teknoloji merkezi Bengaluru’daki bir etkinlikte, borsa uygulamasının artık Hindistan’da aktif olacağını söyledi. Coinbase, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci borsasıdır.
  • Son birkaç haftadır Hindistan’da bulunan Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, ilk olarak şirketin Hindistan’da “uzun vadeli bir yatırım” yaptığını duyurdu. Firmanın Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee daha sonra kullanıcının borsaya katılımını gösterdi.
  • Duyuru, Hindistan’ın yeni katı kripto vergileri açıkladığı bir zamanda geldi. Yasa, 1 Nisan’da yürürlüğe giren kripto işlemlerinden elde edilen kârlar üzerinden %30’luk bir vergi ve 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak olan kaynakta indirilen tartışmalı %1 vergiyi (TDS) içeriyor.
  • Armstrong, yeni vergi yasası nedeniyle coşkunun azaldığı bir zamanda teknolojiyi kitlesel kabule teşvik etme konusundaki düzenleyici zorluğu kabul etti. “Bu teknolojiyi getirmenin doğru bir karar olmayacağını biliyoruz. Nasıl gelişeceğini tam olarak bilmiyoruz. Ancak banka ortakları, düzenleyiciler, en önemlisi Hint halkı ile çalışmaya kararlıyız çünkü onlar’ Kripto para birimine gerçek bir ilgi kıvılcımı gösterdim ve bu hizmet ve ürünlerin bazılarına erişmek için gerçek bir istek var” dedi.
  • Coinbase’e katılım, bir UPI ödeme yönteminin ayarlanmasını gerektirecektir. UPI (Birleşik Ödeme Arayüzü), Hindistan merkez bankası tarafından düzenlenen, eşler arası ve kişiden satıcıya işlemlere izin veren, anında gerçek zamanlı bir ödeme sistemidir.
  • Armstrong, “Hindistan UPI ile büyük bir isteklilik gösterdi” dedi. Chatterjee, UPI kurmanın kripto satın almanın ilk adımı olacağını açıkladı. Chatterjee ayrıca Coinbase’in “Polygon, CoinDCX, CoinSwitch” dahil olmak üzere “Hindistan’daki 10’dan fazla şirkete 150 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını” söyledi.
  • Bu haftanın başlarında Coinbase, yıl sonuna kadar teknoloji merkezinde Hindistan’da 1.000 kişiyi işe almayı planladığını duyurdu.

Devamını oku: Coinbase Hindistan Genişlemesinde 1.000 Kişiyi İşe Alacak

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: