DünyaEkonomi

Bitcoin Miner PrimeBlock, 1.25 Milyar Dolarlık SPAC Birleşmesi ile Halka Açılmayı Planlıyor

Bitcoin madencisi PrimeBlock, özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan 10X Capital Venture Acquisition Corp. II (VCXA) ile 1,25 milyar dolarlık tahmini işletme değeri için bir birleşme yoluyla halka açılma planını doğruladı.

  • Geçen yıl, bir rapora göre, anlaşmanın değeri 1.5 milyar dolar civarındaydı. Raporda, SPAC’ın anlaşma için kamu özsermayesine (PIPE) özel yatırım yoluyla en az 150 milyon dolar toplamayı amaçladığı belirtildi.
  • Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, PrimeBlock’un Cantor Fitzgerald’ın bir iştiraki olan CF Principal Investments LLC’den 300 milyon dolarlık taahhütlü bir öz sermaye finansmanı sağladığını söyledi.
  • PrimeBlock, 2021’in dördüncü çeyreği için 24,4 milyon dolar gelir elde etti ve Kuzey Amerika’daki 12 tesisinde 110 megavatın üzerinde kurulu veri merkezi kapasitesine sahip.
  • Eski Goldman Sachs yatırım bankacılığı ustası Gaurav Budhrani, birleşik şirketin CEO’su olacak.
  • Madenci, şu anda gücünün yaklaşık %60’ını karbon salmayan kaynaklardan sağladığını ve kalanını dengelemeyi planladığını söyledi. Bitcoin Madencilik Konseyi’nin tahminine göre, güç kaynağı, dünya çapında madencilerin şu anda kullandığı %58,5’lik sürdürülebilir enerji karışımının hemen üzerinde.
  • Birleşmenin 2022’nin ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor ve birleşen şirket Nasdaq’ta işlem görecek.

Devamını oku: Bitmain Redux: Bitdeer ve BitFuFu ABD Borsasının Madencilik İştahını Test Etmek Üzere

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: