BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Amerika Kıtasının İlk Taşıyıcısı: Bitcoin, ABD İstihdam Raporundan Bir Gün Önce Dayanıyor

Bu makale ilk olarak CoinDesk’in kripto piyasalarındaki en son hareketleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bülteni First Mover’da yayınlandı. Her gün gelen kutunuza almak için abone olun.

Son Fiyatlar

En iyi hikayeler

Bitcoin, birçok ülkede uzun bir Paskalya hafta sonu öncesinde zayıflık belirtileri gösteriyor ve ABD’nin Mart ayı istihdam raporu Cuma günü yayınlanacak. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, bu hafta başlarında 28.800 dolara ulaştıktan sonra son 24 saatte %2 düşüşle 27.800 doların altına indi. ABD borsaları Cuma günü Hayırlı Cuma nedeniyle kapalı olacak. Bitcoin, elbette, her zaman ticaret yapar. Trading Economics’in verilerine göre, ABD’li işverenlerin Mart ayında 238.000 iş eklediği ve işsizlik oranının %3,6’da sabit kalacağı tahmin ediliyor. Tüccarlar, Federal Rezerv’in faiz oranı politikasını ve dolayısıyla bitcoin gibi riskli varlıkların fiyatlarını etkileyen enflasyon belirtileri için raporu izliyor. Dolar Perşembe günü hafifçe yükseldi ve altın fiyatı kazançlarını artırdı.

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu, Binance Australia’nın türev lisansını iptal etti. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının bir kolu olan Binance Australia, düzenleyici tarafından müşterilerinin tüm açık türev pozisyonlarını 21 Nisan’a kadar kapatma emri aldı. Basın açıklamasında, ASIC’in Binance’in işlerini gözden geçirdiği belirtildi. Binance, geçen hafta ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun ABD’de kayıt dışı türev ürünler sattığı için borsaya dava açmasıyla kendisini düzenleyicilerle sıcak suda buldu.

Konuya aşina bir kişiye göre, Binance kısa süre önce Tron blockchain kurucusu Justin Sun’ın rakip borsa Huobi’deki mülkiyet hissesini satın alma teklifini geri çevirdi. Anonimlik talebinde bulunan kişiye göre, Binance, Huobi’nin Çin anakarasıyla bağları olduğu ve borsanın bununla hiçbir şey yapmak istemediği yönündeki söylentiler nedeniyle ilgilenmedi. Geçen ay CoinDesk TV ile yaptığı bir röportajda Sun, Huobi’nin Hong Kong’da lisans almak ve orada Huobi Hong Kong adında yeni bir borsa başlatmak istediğini söyledi. Sun’ın Huobi ile ilişkisinin kapsamı gizlilik içinde gizlendi.

Günün Tablosu

Sizin için tavsiye edilen:

  • Ethereum’un Ana Ağı Onuncu ‘Gölge Çatalı’ Eylül Birleşmesi Öncesinde Yayında
  • Çılgın Arbitrum Airdrop Gününden Sonra, Uygun Cüzdanların %37’si Hala ARB’lerini Talep Etmedi
  • Ethereum 2022’de Nasıl Dönüşecek?
  • 26-28 Nisan’da Austin, Texas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın

Trend Gönderiler

Mark Nacinovich tarafından düzenlendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.