BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Stablecoin Tether’in Piyasa Değeri 83 Milyar Dolarla Rekor Yüksekliğe Yaklaştı

Dünyanın en büyük dolara sabitlenmiş stablecoin’i Tether (USDT), 2022 ortalarında Terra’nın neden olduğu kargaşadan sağ çıktıktan sonra gelişiyor. Stablecoin’in piyasa değeri yükselmeye devam ediyor ve şu anda rekor zirvesine çok yakın.

Coingecko verileri, tether’in piyasa değerinin bu yıl %20’den fazla artarak 80 $’a ulaştığını gösteriyor – değerleme yalnızca son dört haftada %12 arttı.

Artış, tether’in piyasa değerinin geçen yıl Mayıs ayında ulaşılan rekor seviye olan 83 milyar $’ın sadece 3 milyar $ altında olduğu anlamına geliyor.

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, tether’in değerlemesinin, Ethereum’a kıyasla anakara Çin’de daha fazla varlığa sahip olan ve harekete daha fazla odaklanan Tron Network’teki “agresif basım ve ihraç” nedeniyle daha yüksek olduğunu söyledi. para üzerinde.

Matrixport tarafından izlenen verilere göre, Tron’da yayınlanan tether, stablecoin’in mevcut piyasa değerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Tether’in piyasa değeri, bitcoin’in fiyat rallisiyle birlikte artarken, Circle’ın dünyanın en büyük ikinci dolara sabitlenmiş parası olan USDC stablecoin’inin piyasa değeri %27 düşerek 32,5 milyar dolara geriledi. Yatırımcılar, Circle’ın başarısız olan Silicon Valley Bank’ta (SVB) 3,3 milyar dolar tuttuğunu açıklamasının ardından geçen ay USDC’den kaçmaya başladı.

Paxos’un merkezi, dolara sabitlenmiş stablecoin’i BUSD’nin piyasa değeri de bu yıl %58 düşüşle 7 milyar dolara geriledi. Şubat ayında New York Mali Hizmetler Departmanı, Paxos Trust Company’ye BUSD basımını durdurması talimatını verdi. Buna yanıt olarak Paxos, Şubat 2024’e kadar ödemeleri işleme koyma sözü verirken yeni token basmayı durdurdu.

Matrixport’a göre, bazı USDC sahipleri muhtemelen tether ve bitcoin olarak çeşitlendi.

Sizin için tavsiye edilen:

  • Japonya, USDT ve USDC Gibi ‘Yabancı’ Stablecoinlerin Yerel Listelenmesine İzin Vermeyi Planlıyor: Nikkei
  • Merkezi Olmayan Twitter Nasıl Oluşturulur
  • State of Crypto: Paxos-Binance Çay Yapraklarını Yorumlamak
  • 26-28 Nisan’da Austin, Texas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın

Thielen Perşembe günü müşterilerine yazdığı bir notta, “Banka mevduatları için sınırsız destekle ilgili haberler ortalıkta dolaştığında, bitcoin fiyatları birkaç gün içinde 20.000 dolardan 28.000 dolara patladı” dedi. “Ancak USDC sahipleri ya Circle stablecoin’lerini Tether’in USDT’sine dönüştürdüler ya da sadece 10 milyar dolarlık USDC satıp bunun yerine bitcoin satın aldılar.”

Stephen Alpher tarafından düzenlendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.