BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Yatırımcılar Neden Güvenlik Belirteçlerine Güvenmekte Yavaşladı?

Güvenlik jetonları, görünüşe göre birkaç ay önce geri dönüş için hazırdı, bazılarının umduğu kadar hızlı bir şekilde daha geniş yatırım topluluğu tarafından kabul edilmedi.

Dijital cüzdanlar ve akıllı sözleşmeler gibi blok zinciri kavramları, geleneksel yatırımcılar ve düzenleyiciler arasında kolayca anlaşılamaz. Ayrıca, güvenlik belirteci platformlarındaki tekliflerin kalitesi konusunda bir güven eksikliği var.

Güvenlik jetonları, blok zinciri teknolojisini kullanarak iş yapan bir şirketteki sahiplik paylarını temsil eder.

ABD düzenleyicileri, özel şirketlerin geleneksel halka arzları (IPO) atlamasına ve blok zinciri teknolojisini kullanmasına izin verecek bir çerçeve sağladı. Sermaye artırma sürecini dijitalleştirin. Örneğin tZERO, Securitize ve Texture Capital gibi şirketler, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin ticaretini kolaylaştırarak sofistike bir yatırımcı tabanına hitap ediyor.

Ancak halkı menkul kıymet tokenları konusunda eğitmek ve teklifler konusunda şeffaf olmak beklenenden daha fazla zaman aldı.

“Securitize Markets CEO’su Scott Harrigan, “Güvenlik belirteci alanını benimsemek [yatırımcılar tarafından] önceden düşünülenden daha yavaş oldu” , CoinDesk ile bir röportaj sırasında söyledi. Şirket, dijital pazaryerini geçen yıl başlattı.

Yaygın olarak benimsenme potansiyeli vardır. Goldman Sachs, dijital borç vermek için güvenlik belirteçlerinin sağladığı verimliliği kaydetti. State Street, Aralık ayındaki bir makalesinde “tüm finansal piyasaların süreçlerini dijitalleştirmesi ve varlıklarını geçerli kalması için tokenleştirmesi gerekecek” diye yazdı.

“Yatırımcılar benzersiz teklifleri beklenen yatırım getirisine göre değerlendiriyor”, diyor Vertalo, Austin’in CEO’su Dave Hendricks, Dijital menkul kıymetlerin çıkarılmasına ve yönetilmesine yardımcı olan Teksas merkezli girişim. Ancak şirket “kurucuları, bir menkul kıymet belirteci çıkarmanın, teklifin altında yatan kaliteden ziyade güvenliğin nasıl biçimlendirildiğiyle daha fazla ilgilenen bir sınıf yatırımcıyı çekeceğine karar verdi.”

Özel sermayenin kilidinin açılması

Bazı ihraççılar ve yatırımcılar, güvenlik belirteci alanına artan ilgiyi gösteriyor

Arca Labs tarafından geçen ay yayınlanan bir rapor, ankete katılan 100 finansal hizmet uzmanının %71’inin Temmuz ayında dijital varlık menkul kıymetlerine yatırım yapmakla ilgilendiler ve çoğu menkul kıymetin dijitalleştirileceğine ve önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde bir blok zincirine yerleştirileceğine inandılar.

Yatırımcıların çoğunluğu, özellikle bireyler, özel piyasalara karşı kamu piyasalarına karşı yeni sermaye akışına rağmen, erken aşama anlaşmalara katılmaktan men edilmiştir.İkincil piyasa işlemlerinin çoğu, uzun elde tutma süreleri

(98 00704)

Teorik olarak, menkul kıymetlerin tokenleştirilmesi, perakende yatırımcıların özel tekliflere erişmesini ve ticaret yapmasını kolaylaştırabilir.

Özel ve kamu piyasa sermayesi ve ticaret hacmi (Securitize)

Aile ofislerinin, varlık yöneticilerinin ve diğer akredite yatırımcıların güvenini kazanmak kolay olmadı.

Texture Capital CEO’su Richard Johnson’a göre pazarların talebi artırması ve hızla genişlemesi gerekiyor. CoinDesk ile yaptığı röportajda Johnson, “Yatırımcılar için bazı eğitim gereksinimleri ve biraz yorgunluk oldu. İyi anlaşmalar olması gerekiyor” dedi.

Blockchain tabanlı alternatif ticaret sistemleri (ATS), sektör başkanlarına göre daha fazla şeffaflık, daha yüksek hız ve daha düşük işlem maliyetleri sağlar. Güvenlik belirteçlerinin amacı, dijital bir borsada kolayca ticaret yapabilen geniş bir alıcı ve satıcı havuzu gerektiren likit olmayan varlıkları likit hale getirmektir.

Tüm paydaşların güvenini kazanmak

Güvenlik belirteç endüstrisi, çeşitli etkinlikler aracılığıyla daha fazla benimsenmeyi savunuyor. Harrigan, Arca Labs tarafından 27 Ocak’ta düzenlenen bir dijital varlık güvenlik etkinliği sırasında “Momentum yükseliyor” dedi. “Likiditenin anahtarı olan sisteme daha fazla güven duymaya başlıyoruz.”

“Yakın zamanda S&P ile iki endeks fonu başlattık ve daha büyük kurumların bundan yararlandığını görüyoruz. En büyük çekicilik, Harrigan, varlıkları yatırımcı tabanını açan dijital cüzdanlarda tutmak” dedi.

Paneldeki uzmanlar ayrıca, düzenleyicilerin zorlu kayıt ve uyumluluk engellerine rağmen güvenlik belirteci endüstrisiyle daha fazla meşgul olduğunu belirtti. tZERO ATS başkanı Alex Vlastakis panel sırasında, menkul kıymetler için on yıllardır alternatif ticaret sistemlerinin var olduğunu söyledi. Vlastakis,

“Yeni ve heyecan verici olan şey, blockchain teknolojisi ile menkul kıymetlerin alım satımı ve takası konusundaki yeniliktir” dedi.

Ancak herkes ikna olmuş değil. New York City hukuk firması PKA Law, bir müşteri adına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Şubat 2020’de yazdığı bir mektupta, “Güvenlik belirteçlerinin küresel menkul kıymetler piyasasına hangi amaç veya hangi verimlilikleri sunacağı belirsiz hale geldi” dedi.

“Güvenlik Belirteçlerinin tanıtılması ve kullanılmasının piyasa katılımcıları, borsalar, emanetçiler, takas firmaları, perakende ve kurumsal yatırımcılar” dedi.

Güvenlik temizleme sürecini iyileştirme

Uzmanlar düzenleyiciler diyor blok zincirini tam olarak benimsememiştir.

Örneğin, ATS uzlaştırma sürecindeki son gelişmelere rağmen, bazı dijital güvenlik görevlilerinin geleneksel kitap girişlerini sürdürmeleri gerekmektedir. blok zincirine kaydedilen otomatik şeffaf bir mülkiyet kaydı.

Mevzuat güncellemeleri, bir ATS’nin “müşteriler adına ödeme talimatlarını doğrudan emanetçilere iletmesine olanak tanıdı; bu, taşınmada kritik bir adımdır. Symbridge Capital CEO’su Sean Bowden panel sırasında, “Dijital varlık menkul kıymetlerini daha yaygın bir menkul kıymet alım satım sürecine dönüştürüyoruz” dedi. Şirket, bu yıl içinde bir dijital varlık borsası başlatmayı planlıyor ve potansiyel ihraççılarla görüşüyor.

Bowden, “Sektör geliştikçe, nihayetinde zincirleme bir çözüm bulmayı dört gözle bekliyoruz,” dedi.

Uyum süreci zahmetli olabilir. ABD komisyoncu bayileri için geleneksel beş ila 12 aylık döneme kıyasla, Texture Capital’in düzenleyici onay alması 18 ay sürdü.

Gelişmekte olan arenada bir yer için rekabet eden firmalar, emlak, madencilik, spor liglerinde büyük boyutlu kaliteli teklifleri çekmeye odaklanıyor ve çalışan sahipliğini belirtmek isteyen işletmeler.

“Sıfırdan yeni bir piyasa yapısı inşa ediyoruz, ancak likiditeyi artırmak için kritik kütleye ulaşmamız gerekiyor,” Richard Johnson , Texture Capital CEO’su söyledi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: