BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Wonderland, Kurucu Ortağı QuadrigaCX’e Bağlandıktan Sonra 190 Milyon Dolarlık Çıkış Dolandırıcılığı İddiasıyla Sarsıldı

Wonderland’in TIME tokenleri, blok zinciri dedektiflerinin kurucu ekibin çekirdek üyelerinden biri olan ‘Sifu’nun daha önce iddia edilen şeye karıştığını ortaya çıkardıktan sonra Avrupa saatlerinde %32 düştü. kripto endüstrisinin en büyük çıkış dolandırıcılıklarından biri olmuştur.

Çığ tabanlı Harikalar Diyarı, son aylarda en popüler kripto protokolleri arasında yer aldı ve topluluk üyeleri kendilerine “Kurbağa” diyor. Ulus.” Protokol zirvede milyarlarca dolarlık yatırımcı fonunu kilitledi, ancak bu sabah yatırımcılar arasında güven sarsıldı.

“0xSifu, QuadrigaCX’in Kurucu Ortağı Michael Patryn,” diye tweet attı Zach, takma adlı bir Twitter hesabı. kripto dolandırıcılıklarının ve hain davranışların maskesini düşürmek. “Eğer aşina değilseniz, bu, kurucusu Gerald Cotten’in 169 milyon dolarla ortadan kaybolmasının ardından 2019’da çöken Kanada borsasıdır.”

Wonderland’ın kurucusu Daniele Sestagalli daha sonraki bir tweet’te iddiaları doğruladı ve Sifu’nun kimliğinin ve QuadrigaCX ile bağlantılarının farkında olduğunu söyledi: “Ben Herkesin bilmesini istiyorum ki bunun farkındaydım ve bir bireyin geçmişinin geleceğini belirlemediğine karar verdim” diye tweet attı Sestagalli. Ayrıca Perşembe sabahı bir gönderide Sifu’nun kimliğini doğruladı.

Topluluk, Sestagalli’nin tepkisinden etkilenmedi.

“2005 yılında kredi ve banka dolandırıcılığından suçlu bulundu. 2007 yılında hırsızlık, hırsızlık ve bilgisayar dolandırıcılığını itiraf etti. Inverse Finance kurucusu Nour Haridy, Sestagalli’nin tweetine yanıt olarak, 2018’de, o ve ortağı, müşteri fonlarında 115 milyon dolarlık “erişimi kaybetti” dedi. “Mahkumların ikinci şansı hak ettiğine katılıyorum ama bu mahkum edilmekle ilgili DEĞİL.”

Kripto borsası QuadrigaCX, 2013 yılında Gerald Cotten ve Patryn tarafından kuruldu ve hızla Kanada’daki ticaret hacimleriyle en büyük kripto borsalarından biri haline geldi. . Cotten, Aralık 2018’de Hindistan’a yaptığı bir geziden sonra öldü ve ardından raporlara göre, 115.000 müşteriye borçlu olduğu 190 milyon doların üzerinde kripto para birimi kayıp olarak kabul edildi.

QuadrigaCX yöneticilerinin yalnızca Cotten’in milyonlarca gizli anahtarı tutan özel anahtarlara erişimi olduğunu iddia etmesi nedeniyle fonların nereye gittiği bir sır olarak kaldı. dolar değerinde müşteri fonu. Kripto çevreleri, olayın tamamını bir çıkış dolandırıcılığı olarak nitelendirdi – güven oluşturduktan sonra yatırımcı fonlarını çaldığı iddia edilen dolandırıcılar için bir terim.

Patryn, Harikalar Diyarı’nın arkasındaki mimarlardan biri olduğu ortaya çıkana kadar, bugüne kadar radarın altında kaldı.

Sestagalli, gönderisinde Wonderland fonlarının, erişim için birden fazla imza gerektiren bir cüzdan tarafından güvence altına alındığını ve yatırımcıların endişelerini küçümsediğini söyledi. Gönderisinde, “Harikalar diyarındaki tüm fonlar bir çoklu imza tarafından yönetiliyor, bununla ilgili herhangi bir fud, ben ve harikalar diyarı ekibi tarafından güvence altına alındığı için şimdi kesilmesi gerekiyor” diye yazdı.

Kripto Twitter’daki Duygu kusurlu kaldı, ancak

GÜNCELLEME (27 Ocak 12:05 UTC): Başlığa “iddia edilen” ifadesini ekler.

GÜNCELLEME (27 Ocak 12 :09 UTC): Sestagalli gönderisinden alıntı içeren tweet ekler.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: