BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

SundaeSwap Switcheroo, CardStarter Kullanıcılarını Kaybederek, Cardano Anlaşmazlığını Yayıyor

Cardano’daki iki başlangıç ​​projesi arasındaki uçurum sosyal medyaya sıçradı ve öyle bir kin tuttu ki blockchain’in kurucusu Charles Hoskinson bunu YouTube’a taşıdı. hafta takımları “s**t’inizi bir araya getirme” konusunda uyarmak için.

Çatışma, kendisini Cardano’ya odaklanan başlangıç ​​​​projeleri için “merkezi olmayan bir hızlandırıcı” olarak tanımlayan CardStarter ile SundaeSwap arasındadır. Cardano üzerine kurulu merkezi olmayan borsa.

Meselenin merkezinde, iki projenin liderlerinin her birini suçladığı, artık köhnemiş bir pazarlama anlaşması gibi görünen şey var. diğer bozulan sözlü taahhütler ve vaatler.

Anlaşmazlık, Ethereum ile rekabet etme hırsı nedeniyle bazen “Ethereum katili” olarak tanımlanan Cardano’yu gölgede bırakabilir, DeFi olarak bilinen merkezi olmayan finanstan NFT ticaretine kadar teknolojilerin geliştirilmesi için baskın mekan haline gelen ikinci en büyük blok zinciri. Daha önce Ethereum’un kurulmasına yardım eden Hoskinson bile, anlaşmazlığın “bir bütün olarak ekosistemin markasına” zarar verme riskini taşıdığını kabul etti.

CardStarter ile olan çekişme, geçen hafta yayına giren SundaeSwap’ı çevreleyen tartışmalara katkıda bulunuyor – yalnızca kullanıcı şikayetleri tarafından çarpıldı projenin yerel SUNDAE belirteçlerini almada aşırı gecikmeler. SundaeSwap temsilcileri, web sitesinde sabır için yalvaran bir bildirim yayınlamak zorunda kaldı.

Ancak CardStarter ve SundaeSwap arasındaki çekişme dokuz aydır, başlangıçta uyumlu bir güç birliği planıyla başlayarak, ancak her iki tarafta da sert suçlamalarla ve büyük mali kayıplarla ilgili şikayetlerle sona erdi.

Cardano yatırımcıları için son bölüm, blockchain projeleri, geliştiricileri topluluğu oluşturmanın ne kadar karmaşık ve zor olabileceğini gösterebilir. ve önemli büyüme sancıları olmayan tüccarlar.

Muhteşem bir başlangıç ​​

Nisan 2021’de CardStarter duyurdu Ethereum’un Uniswap’ına benzer şekilde pazarlanan merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan CardSwap’ın piyasaya sürülmesi – ancak Cardano blok zinciri için. CardStarter, sağlayıcıların ödül olarak CSWAP jetonları kazanabilecekleri bir likidite madenciliği programı olacağını ve kullanıcıları erken başlamanın çekiciliği ile teşvik edeceğini belirtti.

Ardından Haziran ayında CardStarter, SundaeSwap ile esas olarak ekip oluşturmak için bir anlaşma yaptı: CardStarter, rakip bir CardSwap merkezi olmayan değişiminin geliştirilmesini durduracaktı ve SundaeSwap’a likidite katkıda bulunma sözü. Anlaşma, Temmuz ayında bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu.

Temmuz ayında Twitter’da bir AMA (Bana Her Şeyi Sor) forumunda, SundaeSwap CEO’su Mateen Motavaf’a şu soru soruldu: “Bu bir entegrasyon mu? CSWAP ve SundaeSwap arasında? Esasen CardSwap’in yerini alıyor mu?”

Motavaf şu yanıtı verdi: “Bu bir birleşmedir ve Sundae, birçoğunun alacağı ana DEX’in adıdır. yer.”

Ashwin Somasundaram, CardStarter’ın kıdemli operasyon danışmanı, AMA’da CSWAP topluluğuna “herkes tarafından çok iyi bakılacağını” söyledi. bizden” ve “bu anlaşmanın harika bir sonu” elde ettiklerini.

Ekim ayına hızlı ileri sarın. CardStarter CEO’su Aatash Amir’e göre o zaman, SundaeSwap yetkilileri CardStarter ortaklığı için 150 milyon SUNDAE jetonu ayırmayı kabul etti.

CardStarter’dan 24 Ocak’ta atılan bir tweet, iki varlık arasında planı hazırlıyor göründükleri bir grup Telegram sohbetinin ekran görüntülerini gösteriyor .

Ekran görüntüleri, SundaeSwap’ın baş bilgi görevlisinin Amir’e toplam Sundae arzının %7,5’inin satıldığını söylediği bir konuşmanın bir bölümünü gösterir. CardStarter ortaklığı için ayırın. (Bu, bildirilen 2 milyar arzın 150 milyon jetonu olacaktır.)

Ardından 18 Ocak’ta Artem Wright, SundaeSwap’s kurucu ortak, CardStarter ekibine bir Telegram sohbetinde ortaklığa tahsis edilen SUNDAE jetonlarının sayısının 10 milyona düşürüleceğini belirtti.

Telegram grup sohbetindeki azalma hakkında soru sorulduğunda, Wright bunu onayladı ve “10 milyonun adil bir miktar olduğunu düşünüyoruz. bugün mevcut olan için.”

Azalma, CardSwap’a bağlı likidite havuzunda her ikisinden de “önemli ölçüde daha az” kilitli toplam değer (TVL) bulunmasına dayanıyordu. CardStarter tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre beklenen varlıklar. “Toplam değer kilitli”, bir protokole ne kadar teminat konulduğunu belirtmek için DeFi’de yaygın olarak kullanılan bir ölçümdür; bir projenin büyüklüğünün ve popülaritesinin önemli bir göstergesidir.

Wright, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda CardStarter’ın SundaeSwap’a 200 milyon dolar veya daha fazla TVL sözü verdiğini söyledi.

“Müzakerelerimizin süresi boyunca, 200 milyon dolarlık likidite beklentisinden 10 milyon dolara çıktık ve bu da daha düşük token elde etmemize neden oldu. karşılığında müzakere edilen miktarlar,” dedi Wright. TVL, ancak basın zamanında yanıt gelmedi

Verilerin gösterdiği şey

CoinDesk, CardStarter ile ilişkili TVL’yi bağımsız olarak değerlendirmek için DeFi exchange Uniswap’tan gelen verileri kontrol etti

Açık 31 Ekim – SundaeSwap’ın CSWAP sahiplerine 150 milyon Sundae jetonu teklif etmeyi kabul ettiği bildirildiği gün – CARDS’ın TVL’si 18,5 milyon $’a sahipti. Uniswap’tan alınan veriler.

20 Ocak’ta, CARDS üzerindeki TVL biraz daha düşüktü ve 17.5 milyon dolardı.

Birleşik Krallık’tan bir CSWAP yatırımcısı olan BT danışmanı James Thornton, CardStarter ekibinin şimdiye kadar sahip olacağı konusunda şüpheci olduğunu söyledi. 200 milyon dolarlık TVL karşılığında SUNDAE tokenlerinin sadece %7,5’ini kabul etmeyi kabul etti. Bu muhabir, bir SundaeSwap topluluğu Telegram kanalında konuyu tartışmak için kaynak arayan bir mesaj yayınladıktan sonra Thornton CoinDesk ile temasa geçti.

“Hiçbir DEX ortağı, karşılığında jetonların %7,5’i için DEX’lerini 200 milyon doların üzerinde TVL’ye taşımayı bırakmayı kabul etmez,” Thornton, “En az %80 isterler” dedi.

Durum ne olursa olsun, SundaeSwap’ın tahsisi azaltma kararı, CSWAP sahiplerinin düşündükleri tüm SUNDAE jetonlarını alamamaları anlamına geliyordu. hakkına sahiptir.

18 Ocak’ta 9 dolar civarında el değiştiren CardStarter’ın CARDS jetonu, şimdi yaklaşık 3 dolara düştü. . Geçen Mayıs ayında 80 dolar civarında işlem görüyorlardı.

CardStarter likidite sağlayıcıları hayal kırıklıklarını ifade etmeye ve çözülmeyi sosyal medyada çeşitli tweet’lerde, Telegram’da “halı çekme” olarak etiketlemeye başladılar. gruplarda ve Discord’da. Avustralya, Melbourne’den bir üniversite öğrencisi olan

Alec Yu, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, CSWAP token madenciliğinden şahsen 300.000 dolar kaybettiğini söyledi. ve “Sundae bu anlaşmayı kamuoyu önünde desteklemeseydi ve CSWAP sahiplerine çok iyi bakılacakmış gibi göstermeseydi asla yatırım yapmayacağını” söyledi.

Yu, parasını SundaeSwap’ın yaklaşan DEX’ine likidite sağlamak için yatırdı, SUNDAE jetonlarıyla ödüllendirileceği izlenimi altında.

Avustralya’dan bir sağlık çalışanı olan Darren, mahremiyetini korumak için soyadının gizli tutulmasını istedi ve yaklaşık 116.000 dolar kaybettiğini söyledi. Uniswap’taki likidite havuzu olan ve sonunda SundaeSwap’a taşınacak olan CARDS-ETH LP için bir likidite sağlayıcısı olarak CSWAP’ın kendisinde ve 30.000 $’lık “kalıcı kayıp” için.

“SundaeSwap, DEX’inin sağlığı için CSWAP likiditesini istedi,” dedi Darren. “Madenciliğin devam etmesi tavsiye edildi, çünkü DEX yayına girdikten sonra CSWAP likiditemizi SundaeSwap’a taşımak gerekiyordu.”

“Çoğumuz CSWAP likiditemizi Mayıs-Haziran 2021’den bugüne kadar tuttuk, SundaeSwap’a geçerken, dedi Darren. “Sonuç olarak, piyasa koşulları ve çoğunlukla 20 Ocak haberlerinin bir kombinasyonu nedeniyle CARDS tokeninin değer kaybetmesi nedeniyle kalıcı kayıplara uğradık.”

Thornton, likidite sağlayarak 200.000 dolardan fazla kaybettiğini söyledi.

“Anlaşma bozuldu ve CARDS jetonu düştü” diye hatırlattı Thornton.

“SUNDAE jetonları ile ödüllendirileceğim izlenimi altında, SundaeSwap’ın yaklaşan DEX’ine likidite sağlamak için dokuz ay boyunca biriktirdiğim hayatımı adadım,” dedi. Yarım yıldan fazla bir süredir kilit altında tutulduğumuz ve değerinin %90’ını kaybettiğimiz için likiditemize hala sıfır erişimimiz var.”

CoinMarketCap’e göre, CSWAP tokenleri SundaeSwap’ın 20 Ocak açıklamasından hemen önce 0,21 sent civarında işlem görüyordu. 0,03 ABD doları

SundaeSwap, sosyal medyadaki tepkiye yanıt vererek, bir birleşme anlaşması veya SUNDAE vaadi olduğunu reddetti.

“SundaeSwap ve CardStarter, Haziran 2021’de bir ‘Pazarlama ve İşbirliği Anlaşması’ imzaladı. SundaeSwap bir tweet’te

‘ kötü seçilmiş kelimeler,” dedi. ‘

Sonraki bir blog gönderisinde, SundaeSwap belirsiz kullandığını kabul etti kullanıcılarla iletişim kurarken şartlar.

“Ekibimizin üyeleri, Sözleşmeyi tanımlarken ve gelecekteki likidite-karşılık ilişkisini umarken iki kez kelimelerini kötü seçtiler ”, blog yazısı okudu.

SundaeSwap’tan Wright, CardStarter’a SUNDAE jetonlarıyla ilgili hiçbir söz verilmediğini söyledi.

Wright, CoinDesk’e Haziran ayında iki varlık arasındaki bir anlaşmanın CardStarter’ın kendi DEX’ini oluşturmama sözünü içerdiğini söyledi ve “Bunu yaptıkları için SundaeSwap’tan hiçbir şey almadıklarını çok açık bir şekilde söylüyor.”

Wright ayrıca CardStarter tarafından tweetlenen ekran görüntülerinin “aylarca süren müzakerelerimizin eksik parçaları” olduğunu söyledi.

Anlaşma ne diyor

CoinDesk tarafından elde edilen Haziran “İşbirliği ve Pazarlama Anlaşması”, SundaeSwap’ın, merkezi olmayan borsanın lansmanından sonraki ilk yıl içinde CardStarter’ın katkıda bulunduğu listeleme çiftlerine tercih edilen statü sağlamayı taahhüt ettiğini gösteriyor.

Anlaşmada belirteç miktarı belirtilmedi. Ayrıca, her bir tarafın diğerine karşı sorumluluğunun 5.000 doları geçmemesini şart koşuyor.

Sözleşme, SundaeSwap’tan Motavaf ve CardStarter’dan Amir tarafından imzalandı.

Belge, sözlü veya yazılı başka hiçbir anlaşmanın bağlayıcı sayılamayacağını belirtiyordu.

SundaeSwap Greenbrae, California’da bir adres sağlarken, CardStarter’ın İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir posta kutusudur.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson

Hoskinson, Cardano Kurucu, ilk olarak Pazartesi günü CoinDesk’in yorum talebine yanıt verdi ve bir e-postada şunları yazdı: “Bu hikaye hakkında biraz bilgiliyim ve hızlandırıldım. Okumak için biraz zaman bulduktan sonraki hafta sohbet etmekten mutluluk duyuyorum.”

Sonra Pazartesi akşamı Hoskinson, iki kuruluşun durumu nasıl ele aldığını eleştirdiği bir YouTube akışına ev sahipliği yaptı. SundaeSwap ve CardStarter’ın davalarını yapmak için Twitter, Reddit ve Telegram gibi sosyal medya platformlarını kullanmalarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

“Bu alçakça,” dedi Hoskinson, “Bu, kişisel sorumluluğunuzdan feragat etmeye çalışmaktan ve çevreye zarar vermekten başka bir işe yaramaz. bir bütün olarak ekosistemin markası.”

Hoskinson ekledi: “Lütfen millet, s**t’inizi bir araya getirin. İkisi de taraflar bir araya gelir, tahkim için anlaşırlar, birbirleriyle konuşurlar ve ne halt etmeye karar verirseniz verin ve tahkim sürecinden bir şekilde sağ çıkamazsanız, mahkemeler her zaman yanınızdadır.”

Anlaşmazlığın Cardano’nun itibarını etkileyip etkilemeyeceği sorulduğunda, Corinthian Digital araştırma başkanı Denis Vinokourov, bunun bir başka örnek olduğunu söyledi. dijital varlıklar ve kripto proje lansmanları dünyasında iletişim yanlış gitti.

“SundaeSwap ve CardStarter arasındaki fiili durum ne olursa olsun sincapların toplum içinde didişmesi gibi bir şey gidilecek yol değil ve sadece Cardano’nun kurumsal para tahsisi için rekabet etme umutlarına zarar veriyor,” dedi Vinokourov.

Cardano’nun ADA tokeni bir ayda %27 düştü ve Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri de geniş bir pazar geri çekilmesinde keskin bir şekilde satılmış olsa da, basın zamanında yaklaşık 1,11 dolardan işlem görüyor.

linklerim1 (9800 704)

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: