BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Solana, Kripto Piyasasındaki Düşüşün Ortasında %17 Kaybederek Kayıplara Öncülük Ediyor

Kripto piyasası Pazartesi günü ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemlerinde daha geniş bir düşüşü takip ettiğinden, başlıca kripto para birimleri 24 saat içinde %17 kadar düştü. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Asya sabah saatlerinde 34.000 doların üzerinde işlem gördükten sonra yazı yazılırken 33.700 doların altına düştü. CoinGecko analitik aracından elde edilen verilere göre

Solana Tokenleri (SOL) %17 düşerek 84.17 dolardan el değiştirerek 84.17 dolardan el değiştirdi. Solana, 2021’de en iyi performans gösterenler arasındaydı ve geçen yılın başında 3 dolardan Kasım’da 259 doların üzerine çıktı. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %67 ve geçen Pazartesi gününden %42 daha düşük.

Solana, son 24 saatte %17’lik bir düşüşle Pazartesi günü 84.17 dolara düştü. (TradingView)

Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Binance Coin ( BNB), son 24 saatte yaklaşık %10 düştü. Dogecoin’in tokenleri olan DOGE, aynı dönemde, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin en küçük düşüşleri arasında %7 düştü.

Pazartesi günkü düşüş, daha geniş kripto pazarında bir düşüşe ve Asya sabah saatlerinden bu yana 240 milyon doların üzerinde tasfiyeye neden oldu. gösterdi. Tasfiyeler, marj sıkıntısı nedeniyle uzun veya kısa pozisyonların borsalar tarafından zorla kapatılmasını ifade eder. Bunlar, son 12 ayda birkaç kez görüldüğü gibi abartılı fiyat hareketlerine yol açıyor.

24 Temmuz’dan bu yana en düşük fiyat seviyelerine ulaşan bitcoin vadeli işlemlerinde tasfiyeler, yazı yazılırken 63 milyon doları aştı. Bu, 64 milyon doların üzerinde tasfiye kaybıyla ether vadeli işlemleri tarafından aşıldı. Altcoin vadeli işlemlerindeki kayıplar daha küçüktü, SOL vadeli işlemleri 5 milyon dolar tasfiye gördü ve XRP vadeli işlemleri sadece 2.15 milyon dolar gördü.

Kripto piyasaları Pazartesi günü Asya sabah saatlerinden bu yana 240 milyon dolarlık tasfiye gördü. (Coinglass)

Bazı teknik göstergeler bitcoin’in aşırı satıldığını gösterdiğinden, tüm tüccarların yaklaşık %81’i uzun veya daha yüksek fiyatlara bahis oynuyordu. ve bir fiyat rallisi beklenebilir.

Bu arada, bazı analistler pazarın daha fazla düşüş görebileceğini söyledi. FxPro kıdemli finansal analisti Alex Kuptsikevich,

“Endişe verici bir şekilde, Cuma günkü keskin geri dönüşün ardından anlamlı bir sıçrama olmadı” dedi. , CoinDesk’e gönderilen bir e-postada, “Bazı gözlemciler bunun endişe verici bir sinyal olduğuna dikkat çekiyor ve nihai bir kapitülasyon görmediğimiz için daha fazla piyasa düşüşüne işaret ediyor. Kapitülasyon olmazsa, piyasalar satıcılarla dolu olacak.”

“Olaylar düşüş senaryosunda gelişiyor, şimdiye kadar genel duyarlılık açısından 2018’de gördüklerimizi tekrar ediyor,” Kuptsikevich dedim.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: