DünyaEkonomi

Sam Bankman-Fried Hands, Kripto Ticaret Firması Alameda’nın İki Yardımcıya Kontrolü

Sam Bankman-Fried, miktar ticaret mağazası Alameda Research’ten iki eş-CEO’ya yer açmak için geri adım atıyor: Caroline Ellison ve Sam Trabucco.

Her ikisi de Bankman-Fried ile önceden kripto bağları olan tüccarlar, Alameda’nın geniş ticaret ağını denetleyecek, verim çiftçiliği, başlangıç ​​yatırımları ve piyasa yapıcılığı. Forbes’a göre Alameda, kripto dünyasının ticaret devlerinden biri ve geçen yıl 1 milyar dolar kar elde etti.

Alameda Research, Bankman-Fried’in kripto büyük liglerine fırlatma rampasıydı. Firmayı 2017’de kripto arbitraj fırsatlarından yararlanmak için kurdu ve 2018’de Jane Street’te birlikte çalışan Ellison’ı ve bir yıl sonra Susquehanna tahvil tüccarı ve MIT’den arkadaşı Trabucco’yu işe aldı.

Trabucco’ya göre onların yükselişi, Alameda’nın C-suite’inin yeniden yapılanmasından çok resmileştirilmesidir. Bankman-Fried’in 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana kendisini tamamen kripto borsası FTX’i çalıştırmaya adadığını söyledi.

“FTX başladığında , tüm zamanını kullanıyordu, ”dedi Trabucco.

Bankman-Fried’in mevcut zaman tahsislerinin bir tahminini verdi: “Alameda’da %2; FTX’te %98.”

Alameda’da artık o ve Ellison resmen kontrol altında olduklarına göre pek bir şey değişmeyecek, dedi Trabucco. Kripto piyasalarında günlük milyarlarca dolar ticaret yapan firma, yine de gülünç derecede büyük getiriler elde etmeye odaklanacak.

“Yaptığımız her şey bize para kazandıracağını düşündüğümüz için” dedi Trabucco. O, bu hedefe en iyi ulaşan stratejiye göre hareket etmeye hazır fırsatçı bir firmayı tanımladı.

Son birkaç aydır, en iyi yol “normal kripto piyasalarında” oynaklık oyununu sürmek oldu.

“Gerçekten kısa vadede, yapmamızı beklediğim şey bu,” dedi Trabucco. Ancak para kazanma araçlarından hiçbir sıkıntısı yoktur.

Geleneksel hisse senetleri için Citadel ve Susquehanna neyse kripto piyasası için Alameda odur: sahne arkası nicel ticaret ve piyasa – dev yapmak. Ancak bu firmalar kriptoya dokunmayı reddediyor; Citadel’den Ken Griffin, ABD kripto düzenleyici ortamının oynamak için çok karanlık olduğunu söylüyor.

Trabucco, düzenleyici kaygılardan daha az korkar. Hong Kong’da yaşıyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: