BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Piyasa Sargısı: Bitcoin Rally, Fed’in Yaklaşan Faiz Artışı Sinyallerinden Sonra Soluyor

Bitcoin, çoğu geleneksel varlıkla birlikte Çarşamba günü keskin fiyat dalgalanmaları yaşadı. Spot, iki günlük toplantısının sonunda “federal fon oranı için hedef aralığı yükseltmenin yakında uygun olacağını” belirten ABD Merkez Bankası’ndaydı.

En son Fed kararı, merkez bankasının varlık satın alma programını sonlandırdığı sırada geldi. Parasal teşvik, geçtiğimiz yıl hem hisse senetlerinde hem de kripto para birimlerindeki artışı destekleyen önemli bir piyasa desteği kaynağı oldu.

BTC, Çarşamba günkü Fed açıklamasından kısa bir süre sonra önceki kazançlarını tersine çevirdi. Analistler şüpheci olmaya devam ediyor ve son sıçramanın alıcılar arasında düşük inançla gerçekleştiğine dikkat çekiyor.

“Kısa konumlu tüccarlar türev piyasasına hakim durumda. İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, CoinDesk’e bir e-posta yazdı.

En son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 37154$, +%0,90

●Ether (ETH): 2530$, +3,76%

●S&P 500 günlük kapanış: 4350$, −%0,15

●Altın: 1818$ başına Troy ons, −1.88

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1.85

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Bitcoin seçenekleri etkinliği

Analistler düşüş pozisyonu fark ettiler Mevcut fiyat seviyelerinde yüksek düzeyde belirsizliğe işaret eden bitcoin opsiyon tüccarları arasında. Örneğin, Genesis Volatility’den elde edilen veriler, perakende opsiyon tüccarlarının Mart ayında net 40.000 $ BTC araması ve net uzun Mart ayında 35.000 $’lık net satış yaptığını gösteriyor – düşüş eğilimi.

Daha olumlu bir kayda göre, BTC ayrıca Mart 40.000 dolarlık grev fiyatının önderliğinde çağrı açık ilgisinde ve hacminde büyük bir artış gördü. hangi boğa. Ayrıca, Delphi Digital tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, büyük kurumsal tüccarlar düşüş opsiyonu alım satımlarının karşı tarafını alıyorlar.

Genel olarak, opsiyon tüccarları arasındaki karışık görüşler, özellikle önümüzdeki iki ay boyunca daha yüksek oynaklığa işaret edebilir.

Bitcoin açık ilgi alanı (Delphi Digital)

Altcoin toplaması

  • Dogecoin, büyük kriptolar arasında kazançlara öncülük ediyor: BTC, ETH ve diğer ana paraların fiyatları Kripto para birimleri New York işlem saatlerinden kısa bir süre önce %7 kadar yükseldi ve meme coin dogecoin (DOGE) piyasa değerine göre en büyük varlıklar arasında kazanç sağladı. DOGE sonunda 0.14 dolara geri çekildi ve geçen hafta %9 düştü.

  • McDonald’s’ın Tesla şakasından sonra %285,000 arttı: “Yalnızca Tesla grimacecoin’i kabul ederse” tat alma cisimciği. Bu tweet, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günü yaptığı “McDonald’s Dogecoin’i kabul ederse televizyonda mutlu bir yemek yerim” tweetine yanıt olarak geldi. Tweet, yalnızca Binance Akıllı Zincir (BSC) ağında yaklaşık 10 grimacecoin oluşturulmasını tetikledi. Burada daha fazlasını okuyun.

  • Wonderland’s TIME, tasfiye kademesinden sonra 420$’a düştü: TIME Kasım ayındaki 10.000$’lık zirvesinden değerinin %95’ini kaybetti ve en kötü performans gösterenlerden biri haline geldi Son birkaç aydaki kripto para birimleri. CoinDesk’ten Shaurya Malwa’ya göre, kripto çevrelerindeki satışların arkasındaki teoriler arasında varlıklarının bir kısmını satan Wonderland geliştiricileri ve aşırı kaldıraçlı tüccarların pozisyonlarının çözülmesi yer aldı. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Fed Faiz Oranlarını Sıfırda Tutuyor, Uygun “Yakında” Artış Yapacağını Söyledi

  • Bitcoin Katkıları Zimbabve’de 1,4 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Kurulumunu Nasıl Finanse Etti

  • Kara Para Aklama DeFi Protokollerinde Buharı Topluyor: Chainalysis

  • Coinbase Hisseleri Çok Çekici Başlık İlk Yarıda, Mizuho Securities

  • Valkyrie, Nasdaq’taki Bitcoin Madencileri ETF’sini

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü yükselişle kapattı.

En çok kazananlar:

Varlık Ticker İadeler Sektör
Filecoin FIL +%9,7 Bilgisayar
Poligon MATIC +%6,2 Akıllı Sözleşme Platformu
Cardano ADA +%5,7 Akıllı Sözleşme Platformu

En büyük kaybedenler:

)

Varlık Kasa İade Sektör
Cosmos ATOM −%7,2 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP −%0,7 Bilgisayar
Polkadot DOT −%0,4 ​​ Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır ), dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilmiştir. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: