BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Piyasa Analisti, Yatırımcıların Pozisyonlara Eklenmesiyle Kripto Kışının ‘Bitebilir’

Döviz Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya Salı günü CoinDesk TV’ye verdiği demeçte, kripto kışının bitme ihtimali var.

Bazı kripto yatırımcıları, son zamanlardaki kötü piyasa haberlerine rağmen daha fazla bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri satın almaya başladığını söyledi.

“Bitcoin Hakkında Her Şey” sırasında “Bence daha fazla hodler parasının maruziyetlerini artırmaya ve pozisyonlarına eklemeye başladığını görüyorsunuz. Kripto kışının bitme ihtimali var” dedi.

Geçen haftaki piyasanın silinmesinden sonra konuştu ve bu yılın başlarında piyasa çöküşünden hemen bir bitcoin fiyatı toparlanması umutlarını boşa çıkardı. Kripto araştırma firması Delphi Digital’deki analistler Pazartesi günü bir raporda, bitcoin önceki tarihsel fiyat döngülerinden gelen modeli takip ederse, sonunda yükselmeden önce 10.000 dolara kadar düşebileceğini yazdı.

Moya, kilit nokta, bitcoin’in “riskten kaçınma günlerimiz olduğunda steroidler üzerindeki borsa zayıflığını yansıtmayacağını” “göstermeye devam edip etmeyeceği” dedi.

Moya, kriptonun önümüzdeki birkaç ay boyunca “dalgalı” sulardan çıkmayabileceğini de sözlerine ekledi. Ancak bitcoin için risk iştahı artmaya devam ederse, “momentumun gerçekten gerçekleştiğini ve kriptoyu çok daha yükseğe çıkardığını görebiliriz.”

Moya’nın yorumları, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü enflasyonla ilgili bir konuşma yapması beklenen Wyoming, Jackson Hole’daki Federal Rezerv ekonomik sempozyumu öncesinde geldi.

Powell’ın bir sonraki faiz artırımının ne kadar yüksek olabileceğine dair bir ipucu verebilecek açıklamalarının ardından, “Wall Street’in çoğunluğu, özellikle hedge fonları, borsada bir miktar sancı bekliyor”. Moya, bunun da “kriptoyu ağırlaştırabileceğini” söyledi.

Devamını oku: Bitcoin 2 Ayda En Çok Düştü, İyileşme Umutlarını Azalttı

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: