BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Morgan Stanley, Kripto Piyasasındaki Sıkılaştırmanın Duraklatıldığını Söyledi

Kurumsal yatırımcılar stablecoin’leri kullanmayı bıraktı ve kripto piyasasındaki likiditenin bir göstergesi olan madeni paraların piyasa değeri düşmeyi bıraktı. Morgan Stanley Cuma günü yayınladığı bir araştırma raporunda, buna rağmen pozisyonların yeniden inşası için çok az talebin var gibi göründüğünü söyledi.

Rapora göre, değeri altın veya ulusal para birimleri gibi gerçek dünya varlıklarına bağlı olan kripto para birimlerinin piyasa değeri Nisan ayından bu yana ilk kez aylık bazda düşmedi. Hala zirvesinin %20 altında olsa da, bu, “aşırı kurumsal borç kaldırmanın” şimdilik duraklamış göründüğünün bir işareti olabilir.

Merkez bankalarının para politikasını sıkılaştırmaya devam etmesiyle, kripto yatırımlarını finanse etmek için çok fazla borçlanma talebi olmadığını söyleyen banka, merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına kredi vermenin bu yıl %70 düştüğünü belirtti.

DeFi, geleneksel aracılar kullanılmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan bir şemsiye terimdir.

Morgan Stanley, “fiat kaldıraç artışı veya kripto kaldıraç artışı” olmadan bu kripto döngüsünün dibe vurmasının zor olacağını söylüyor. Notta, kripto endüstrisinde kaldıraç talebinin düşük kalmaya devam ettiği ve eter (ETH) yükseldikçe, kripto borçlularına yönelik marj çağrılarının durakladığı belirtildi.

Banka, stablecoin tether’in (USDT) itfalarının durduğunu ve piyasa ihracının geçen hafta gerçekten yükseldiğini ve 10 günde 1,7 milyar dolar arttığını belirtiyor.

Tersine, ikinci en büyük stablecoin olan USD Coin’in (USDC) piyasa değeri Temmuz ayının başından bu yana 2,6 milyar dolar düştü. Banka, “USDC piyasa değerindeki düşüş, düzenleyici değişiklikten önce başladı ve yılın başlarında Mart ile Mayıs arasında görülen düşüşe benziyor” dedi.

Devamını oku: Citi, Kripto Bulaşmanın Durmuş Göründüğünü Söyledi

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: