DünyaEkonomi

Morgan Stanley, Ethereum’un Bitcoin’e Göre Daha Az Merkezi Olmayan, Eter’in Daha Uçucu Olduğunu Söylüyor

Morgan Stanley Wealth Management, “Kripto Para Birimi 201: Ethereum Nedir?” başlıklı bir notta, çoğu eterin az sayıda hesap tarafından tutulduğundan, Ethereum üzerindeki yoğunlaşma riski önemlidir.

  • Denny Galindo liderliğindeki analistler, geçen ay yayınlanan raporda, ağ, bitcoin’den daha az merkezi değildir ve ilk 100 adres, bitcoin için sadece %14’e kıyasla %39’luk ethere sahiptir.
  • Ethereum şu anda merkezi olmayan finans (DeFi) ve takas edilemez tokenler (NFT’ler) sektörlerinde baskın bir pazar payına sahip, ancak rapora göre bu, meydan okuyanlar ortaya çıktıkça zamanla azalabilir ve önde gelen rakipler arasında Binance Akıllı Zincir (şimdi BNB Zinciri) bulunuyor. , Solana ve Cardano.
  • DeFi, geleneksel aracılar kullanılmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan bir şemsiye terimdir. NFT’ler, sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden bir blok zincirindeki dijital varlıklardır.
  • Morgan Stanley, Ethereum’daki faaliyetlerin çoğunu oluşturan DeFi ve NFT’lerin hızla gelişen düzenlemelere tabi olduğunu ve finans gibi alanları kısıtlayan yeni kuralların ağdaki işlemlere yönelik talebin azalmasına neden olabileceğini söyledi.
  • Ethereum’a özgü diğer büyük risk, “blockchain şişkinliği ve ölçeklenebilirlik” olduğunu ekledi. Raporda, küresel bir akıllı sözleşme platformu olarak Ethereum’un büyük miktarda veri depolaması ve ağın işlem başına rakiplerinden daha hızlı ve daha ucuz olması gerektiği belirtildi.
  • Ethereum ağı Bitcoin’den daha hızlı büyüyor ve bellek gereksinimleri Bitcoin’in yarısını yarı yarıya aştı. Rapora göre, değiştirilmediği sürece depolama talebi muhtemelen kaynaklarını aşacak.
  • Analistler, “Yüksek işlem ücretleri ölçeklenebilirlik sorunları yaratıyor ve kullanıcı talebini tehdit ediyor” diyerek, yüksek maliyetlerin platformu küçük değerli işlemler için çok pahalı hale getirdiğini de sözlerine ekledi.
  • Morgan Stanley, Bitcoin’den daha değişken olduğu için volatilitenin de eter için önemli bir risk faktörü olduğunu söyledi ve 2018’den bu yana eterin bitcoin’den yaklaşık %30 daha uçucu olduğunu da sözlerine ekledi.

Devamını oku: JPMorgan, Ethereum’un NFT Pazar Payını Solana’ya Kaybettiğini Söyledi

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: