DünyaSeyahatTeknoloji

Linux Foundation Projesi Dijital Cüzdan Birlikte Çalışabilirliğini Ele Alacak

Açık kaynaklı yazılım geliştirmeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Linux Vakfı, çeşitli kullanım durumları için birlikte çalışabilir dijital cüzdanların geliştirilmesini teşvik etmek için ortak bir çaba olan OpenWallet Foundation’ı (OWF) kurmayı planlıyor.

OWF, basın açıklamasına göre, diğer kuruluşların ve şirketlerin kendi birlikte çalışabilir dijital cüzdanlarını geliştirmek için kullanabilecekleri açık kaynaklı bir yazılım motoru oluşturmaya odaklanacak. OWF kendi cüzdanını yapmayacak ve cüzdan oluşturma için kimlik bilgileri veya yeni standartlar sunmayacaktır.

Linux Vakfı İcra Direktörü Jim Zemllin, “Dijital cüzdanların dijital toplumlar için kritik bir rol oynayacağına inanıyoruz. Açık yazılım, birlikte çalışabilirlik ve güvenliğin anahtarıdır. ”

Accenture’da Global Metaverse Continuum İş Grubu ve Blockchain lideri David Treat, “Evrensel dijital cüzdan altyapısı, dijital dünyada tokenize edilmiş kimlik, para ve nesneleri bir yerden bir yere taşıma yeteneği yaratacak. Büyük iş modeli değişikliği geliyor, ve kazanan dijital işletme, çok daha iyi dijital deneyimler yaratmak için cüzdanlarımızdaki gerçek verilere doğrudan erişme konusunda güven kazanan işletme olacak.”

2000 yılında kurulan Linux Vakfı ve projeleri, teknoloji devleri Intel, Microsoft, Google ve Meta Platforms gibi 3.000’den fazla üye tarafından desteklenmektedir. Vakfın web sitesine göre, Blockchain ile ilgili üyeler arasında depolama platformu 0Chain, Algorand ve kurumsal optimize edilmiş blockchain geliştiricisi Casper Labs yer alıyor. Linux Vakfı, popüler açık kaynaklı işletim sistemi Linux ve kurumsal düzeyde blok zinciri altyapısının geliştirilmesine odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Hyperledger’ın arkasındadır.

Devamını oku: İlk Kripto Cüzdanınız: Kripto Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.