BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Kripto Tüccarı Tantra, ‘GBTC İndirimi’ Kayda Kadar Genişledikten Sonra Tasfiye Edecek

Faiz getiren bir yatırım ürünü sunan kripto para odaklı bir ticaret firması olan Tantra Labs, “performans düşüşü” bildirdikten ve artıramadığından dolayı kapanıyor. taze sermaye.

GGG Partners, Atlanta merkezli bir iflas mütevellisi ve borç yeniden yapılandırma danışmanı, Perşembe günü Tantra’nın alacaklılarına bir mektup gönderdi. şirketi tasfiye etmek için tasfiye müdürü atadı ve herhangi bir varlıktan para kazanmaktan sorumlu olacaktı. Mektubun bir kopyası CoinDesk tarafından alındı ​​ve birçok kişi tarafından onaylandı.

GGG’nin yönetici ortağı Katie Goodman, cep telefonundan CoinDesk’e ulaştığında mektubun ötesinde yorum yapamayacağını söyledi. CoinDesk ayrıca, LinkedIn aracılığıyla ulaşılamayan birkaç üst düzey yöneticiye gönderilen mesajlar da dahil olmak üzere, birden fazla platform aracılığıyla Tantra Labs’tan yorum istedi.

Mektup, Tantra’nın CEO’su olarak tanımlanan Russell LaCour’dan, yöneticinin “performanstaki ciddi düşüşe” atfettiği bir mesaj içeriyordu. Portföyünde”, kısmen “GBTC indirimi” olarak bilinen yakından izlenen bir kripto piyasası göstergesindeki son genişlemeye bağlı.

“Tantra Labs oluşturulduğunda, amaç kriptoda en rekabetçi BTC ve ETH cinsinden getirileri geri getirmekti.” Mektupta LaCour’un sözleri alıntılandı. “Ancak, şirketin yönetim kurulu tarafından bugünün kararına varılan dönemde, şirket portföyünde ciddi performans düşüşü fark etti. Tantra’nın faaliyet gösterdiği piyasalarda meydana gelen diğer olaylarla birlikte bu bozulma, şirketin bilançosunun yükselmesine neden oldu. tehlikeli bir duruma sok.”

“GBTC’nin benzeri görülmemiş düşüklere indirgenmesi”, “yönlü portföy performansı düşüşü” ve “faiz marjlarının çökmesi” gibi faktörlerden bahsetti.

LaCour’a göre, yönetim kurulu “hemen bilançonun yeniden yapılandırılmasını ve diğer stratejik seçenekleri araştırdı.”

“Yönetim Kurulu, potansiyel olarak işi devam ettirmek amacıyla fon toplamak için görüşmelerde bulundu, ancak sonuçta başarısız oldu. gerekli sermaye,” dedi LaCour.

“Sonuçta, dışarıdan danışman ve diğer profesyonel danışmanlarla yapılan önemli görüşmeler ve değerlendirmelerden sonra, yönetim kurulu, her durumda, operasyonları sona erdirmek, bilançomuzu tasfiye etmek ve varlıklarımızın düzenli, adil ve adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamak şirketin çıkarınadır.”

Gri Tonlamalı Bitcoin Trust veya GBTC, dünyanın en büyük kripto para birimi fonudur ve hisse senedi olarak işlem görür. Çeşitli faktörler nedeniyle, hisse fiyatı son zamanlarda fondaki temel bitcoin değerine rekor bir indirimle işlem görüyor.

İndirim bu hafta %28 rekoruna ulaştı. Daha 2021’in başlarında, hisse fiyatı primli işlem gördü, ancak geçen yılın Şubat ayında negatife döndü ve o zamandan beri istikrarlı bir düşüş gösteriyor. Grayscale, güveni borsada işlem gören bir fona dönüştürmek istediğini söyledi, ancak şimdiye kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, fiziksel bir bitcoin destekli ETF’yi onaylamayı reddetti.

Bu arada itfalara izin verilmez, bu nedenle hisselerini açık piyasada satmak istemeyen yatırımcılar, Grayscale’e yönetim ücreti ödemeye devam etmek için. (Gri Tonlama, CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’un bir birimidir.)

Başlangıçta bitcoin odaklı olan Tantra Labs kaydolduktan sonra BTC olarak 100$ ve %12 (daha sonra %6) APY vaat ederek mevduat topladı.

Tantra_labs tarafından Reddit’te yayınlanan bir gönderiye göre, şirketin Ekim ayı itibarıyla 80 milyon doların üzerinde varlık yönetimi altında bulunuyordu.

Reddit aracılığıyla Tantra_Labs

Gri tonlamalı ticaret

Akredite yatırımcılar, Gri Tonlamalı Bitcoin Trust’taki hisseleri doğrudan net varlık değerinden (NAV) satın alabilir. Bitcoin veya ABD doları yatırarak günlük özel yerleşimler. Hisseler ancak altı aylık bir kilitlenme döneminden sonra ikincil piyasada satılabilir. Güven, kapalı uçlu bir fondur, yani yatırılan paralar sonsuza kadar kilitli kalır.

Birkaç nedenden dolayı GBTC hisseleri Şubat başına kadar sürekli olarak NAV’a çift haneli primle işlem gördü. Bu nedenle, kurumlar NAV’de fiyatlandırılan hisseler karşılığında bitcoin veya ABD doları (USD) olarak kilitlenecek ve altı ay sonra hisseleri primli olarak devrederek yayılmayı cebe indirecek.

Grayscale’in popülaritesi 2020’nin sonunda, GBTC hisselerindeki primin 17 Aralık’ta rekor yüksek %40’a yükselmesiyle arttı. Bazı yatırımcılar GBTC hisseleri satın aldı ve aynı anda bitcoin vadeli işlemleri satarak getirileri artırdı. Vadeli işlemler o zamanlar %15 veya daha fazla primle işlem görüyordu.

Bununla birlikte, prim geçen Şubat ayında bir indirime döndü ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde genişledi ve NAV’da hisse satın alan kurumları geride bıraktı. yıl önce kayıp.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: