BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Kripto Piyasasındaki Vahşi Salınım Tasfiyelerden 310 Milyon Dolarlık Kayba Neden Olduğundan Bitcoin Düşüyor

Kripto piyasaları Çarşamba öğleden sonra aniden düştü ve önceki 24 saatteki kazanımları bir saatten kısa bir sürede sildi.

Daha geniş kripto piyasasının performansını izleyen CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) bir saat içinde %5,6 düştü ve şu anda 24 saat öncesine göre %1,3 daha düşük işlem görüyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), yakın zamanda yaklaşık 28.275 dolardan işlem görüyordu; yüzdelik bir artışla ancak Çarşamba günü erken saatlerde 30.000 doların üzerindeki zirvesinden düştü. BTC günün ilerleyen saatlerinde 27.264 dolara kadar düştü.

Ether (ETH) son zamanlarda hafif düşüşle 1.855 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerindeki ikinci en büyük kripto para, 1.984 dolara kadar yükseldi ve ardından Çarşamba öğleden sonra 1.789 dolara kadar geriledi. Bu da Nisan ayının ilk yarısından bu yana en düşük fiyat oldu.

Coinglass verilerine göre, kripto fiyatlarındaki şiddetli dalgalanmanın hem uzun hem de kısa pozisyonları tasfiye etmesi nedeniyle yatırımcılar son 24 saat içinde tasfiyelerden yaklaşık 310 milyon dolar zarara uğradı.

Blockchain analiz firması Arkham Intelligence, kripto ticaret devi Jump Trading’in fiyatlar düşmeden önce borsalara 26,6 milyon dolarlık BTC yatırdığını belirtti. Tokenların borsalara gönderilmesi genellikle satış niyetinin göstergesidir.


Kripto tasfiyeleri (Coinglass)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.