Ekonomi

Kent’ten yüzde 10’u sarsıntı bölgesinden olmak üzere bayram periyodu için 7000 kişilik ek istihdam

Mondelēz International Türkiye’nin yarım asırlık markası ve ‘Her Bayramın Şekeri’ Kent, bu sene de bayram devirlerinde yaptığı toplam 7.000 kişilik ek istihdam ve 15.850 tonluk şeker üretimi ile dal liderliğini koruyor. 

150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren Mondelēz International’ın çatısı altında bulunan, bayram şekeri kategorisinin başkan markası olan Kent, bayram periyotları için üreteceği 15.850 tonluk şeker üretiminin şeker bayramı periyodu için planladığı 13 bin tonluk üretimini tamamladı.

Şeker kategorisinin bilhassa de bayram şekerinin Mondelēz International Türkiye için hayli değerli bir yer tuttuğunun altını çizen Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz “Şeker kategorisi, Mondelēz International Türkiye’nin toplam net hasılatının yüzde 30’nu oluşturuyor ve bayram için yaptığımız toplam ikramlık ve ikramlık şeker satışı, tüm yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz şeker satışından yüzde 22 fazla. Bununla bir arada büyük bir gururla söylüyorum ki uzun yıllardır bayram şekeri kategorisinde pazar lideri olarak çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Tıpkı vakitte başta Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan ve Kuveyt olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Her bayram olduğu üzere bu şeker bayramında da paydaşlarımız ve çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde Gebze’deki üretim tesisimizde 13 bin tonluk üretim amacımızı gerçekleştirdik. Birebir vakitte Türkiye genelinde kasaba pazarları da dahil olmak üzere 10.000 klâsik satış noktasında, 30.000 de çağdaş satış noktasında bayram şekeri dağıtmaya ve iki bayram periyodunda toplam 7000 şahsa ek istihdam sağlamaya devam ediyoruz. Bu yıl, bu ek istihdam sayımızın yüzde 10’luk kısmını zelzeleden etkilenen kentlerdeki takım arkadaşlarımız oluşturdu. Bu manada bu bölgeye bir nebze olsa da takviye olabilmek bizler için hayli bedelli.’’ dedi.

İhsan Karagöz sözlerine şu halde devam etti: “Kısa bir müddet evvel ülke olarak büyük bir felaket yaşadık. Bundan ötürü içimiz biraz buruk olsa da bayramın o birleştirici, bütünleştirici ruhu bizi sarıp sarmalayarak birlik olmaya davet ediyor. Bu bayram bizler de Kent Bayram Tırı’mız ile biz de zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olacağız. Arife günü itibariyle bayram boyunca Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya’yı dolaşacak Kent Bayram Tırı ile etraftaki tüm çadır ve konteyner kentlere ulaşarak hem şekerlerimizi dağıtıp hem de tüm Türkiye’den gelen bayram iletilerinin iletilmesine aracı olacağız. Bu bölgelerimizde tüm gruplarımızla Kent olarak, elimizden geldiğince bayram ruhunu yaşatmaya çalışacağız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.