Ekonomi

İstanbul Fintech Week için geri sayım başladı

Fintech bölümünün en aktif global buluşmalarından İstanbul Fintech Week, 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbul Fişekhane’de gerçekleştirilecek.

Finansal teknolojinin her tarafıyla ele alınacağı aktiflik; OKX Global Kamu Bağları Yöneticisi Tim Byun, kesim duayeni The Financer CEO’su Chris Skinner ve Crypto Hub Kurucusu Nick Spanos üzere değerli isimleri ağırlayacak. 

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) ana destekçisi olduğu İstanbul Fintech Week, 13 Nisan’da başlıyor. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin birinci ve en büyük global finansal teknoloji aktifliği İstanbul Fintech Week, 2 gün boyunca 50’nin üzerinde oturuma konut sahipliği yapacak. İstanbul Fişekhane’de gerçekleşecek tepeye memleketler arası pek çok iştirakçinin yanı sıra Azerbaycan ve Romanya’dan da heyetler katılacak. 

Blockchain, Web3 ve dijital finansın geleceği konuşulacak

Zirve; OKX Global Kamu Alakaları Yöneticisi Tim Byun, fintech dalının duayeni The Financer CEO’su Chris Skinner ve JP Morgan Dijital Servisler Global Yöneticisi Pınar Emirdağ üzere kıymetli isimleri ağırlayacak. Airtm Stratejiden Sorumlu Yöneticisi Lisa Nestor, Holochain Ticari Yöneticisi David Atkinson, SWIFT İnovasyon Lideri Nick Kerigan, Crypto Hub Kurucusu Nick Spanos, Unconventional Ventures Kurucusu Theodora Lau, Stratyfy COO’su Deniz Johnson ve Odgers Berndston Yönetici Ortağı Ayşe Öztuna Bozoklar da aktifliğin konuşmacıları ortasında yer alacak. Etkinlik mühleti boyunca iştirakçiler, piyasa zorluklarının üstesinden gelmek için regülasyonların nasıl geliştiği, Blockchain’in ticarete tesirleri, Web3 ile değişen hayatlar ve dijital para ünitelerinin geleceği üzere mevzuları tartışacaklar. 

Üç farklı doruğa mesken sahipliği yapacak 

Yuvarlak masa toplantıları, startuplar ve ülke sunumlarının yer alacağı aktiflikte, Blockchain Fest, Digital Finance Summit ve Women in Fintech Summit olmak üzere üç farklı tepe gerçekleşecek. 13 Nisan’da Blockchain Fest tepesinde merkeziyetsizlik kavramı, merkezi borsaların yapısal dönüşümü, Web 3’ün ve metaverse’ün ele alındığı konuşma ve paneller yer alacak. 14 Nisan’daki Digital Finance Summit’te ise uzman konuklar finansal eserlerin tüm hizmetlerin içinde sunulabilen eserlere dönüşümünü, ödemeler 2.0’ı, “sadece dijital” bankacılığı ve daha birçok mevzuyu masaya yatıracak. İkinci günde ayrıca SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu ve Türkiye Sigorta Birliği Lideri Atilla Benli’nin konuşmalarının da yer alacağı, kesimin üst seviye yöneticilerinin katıldığı geniş spektrumlu oturumda sigorta teknolojileri (insurtech) başlığı ele alınacak.

Metaverse cihanında farklı bir deneyim 

Etkinlikte panellerin yanı sıra Türkiye’den ve birçok farklı ülkeden startup sunumları ile bu ülkelerin fintech otoriteleri tarafından kendi pazarlarının anlatıldığı oturumlar yer alacak. Fintech alanındaki teşebbüsler yatırımcılarla da buluşma imkanına kavuşacak. C-Suite salonunda ise üst seviyenin iştiraki ile gerçekleşecek kapalı oturumlarda finansal kesimdeki kritik alanların geleceği keynote konuşmacılar eşliğinde tartışılacak. Aktiflik Metaverse cihanında de hayat bulacak. Aktiflikte, kısıtlı sayıda kişinin gerçeğe en yakın avatarlarının metaverse platformuna aktarılacağı bir stant yer alacak. 

Öte yandan, KPMG ve FINTR işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Dijital Finansın Öncüleri” programının ödül merasimi de İstanbul Fintech Week’te yapılacak. Merasimde finans teknolojileri alanında yenilikçi projeler geliştiren bankalara ve globalleşmeye en açık fintech firmalarına 7 kategoride verilecek mükafatlar sahiplerini bulacak. Törenin açılış konuşması Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.