DünyaSeyahatTeknoloji

İntihal, Çatal veya Basit Hata? Shiba Inu Topluluğu, Shibarium’un Köken Hikayesini Tartışıyor

Sayıda ne var?

SHIB belirteci ve Shibarium blok zinciri etrafındaki topluluk için çalıntı kod ile geri dönüştürülmüş açık kaynak kodu arasındaki farktır.

Drama, Discord’un köklü bir üyesinin Rinia Testnet zinciriyle aynı Zincir Kimlik numarası olan 917’yi kullanarak Shibarium zincirine işaret ettiği Perşembe Asya saatinde başladı.

Discord üyeleri, benzerlik için kendi açıklamalarını hızlı bir şekilde oluştururken, bazıları jetonu panikle satarak %10 düşürdü, Shibarium zincirinin arkasındaki geliştiricilerin açıklaması çok daha iyi huylu.

“Rastgele birkaç zincir kimliği seçildi – 417(Alpha), 517(Staging), 917(pod öncesi/beta) ve bu zincirler o sırada hiçbir yerde kayıtlı değildi. , ”diye tweet attı takma adlı geliştiricilerden biri olan Kaaldhairya.

Kaaldhairya, “BETA ağının yeni bir sürümünü yeni bir zincir kimliğiyle yeniden konuşlandıracaklarını” tweetledi.

“Gelecekte yeni dağıtımlar nadir olacak, ancak hala BETA aşamasında olacağımız için mümkün” diye devam etti.

Diğerleri, bir kod deposu olan Github’da bulunan kodlardaki benzerliklere işaret etti.

Kodlayıcılar genellikle sıradan ve zararsız görevler için birbirlerinin çalışmalarını yeniden kullanırlar. Bu önceden yazılmış bloklar kitaplık olarak bilinir ve açık kaynak kodu olarak mevcuttur. Yani, kopyalanması ve yeniden kullanılması amaçlanan kod.

Projenin Telegram topluluğunun yanı sıra Discord’un bir üyesi ve bir kripto güvenlik mühendisi olan Andrew Angrisani, aynı açık kaynak kodunu kullanarak hem Rinia hem de Shibarium ile kod benzerliklerini açıkladı.

“Hem Rinia TestNet hem de Shibarium, Blockscout adlı blok kaşifleri için açık kaynak kodunu kopyaladı ve muhtemelen her ikisi de uygulamalarında tembeldi” dedi.

Başka bir üst düzey topluluk üyesi olan JesusM, tüm bunları “betada yapılan küçük bir hata” olarak nitelendirdi. JesusM, beta sürecinin amacının bu olduğunu söyledi.

“İçindeki hatalar test ediliyor ve sonra düzeltiliyor” dediler.

Angrisani, bunun bir kısmının Rinia için ücretsiz pazarlamayı ve yaklaşan bir projeyi canlandırmak için bir hile olabileceğini tahmin etti.

“Rinia Testnet zinciri Dev, 31 Mart’ta Firechain için Shib Killer adlı bir ICO başlatıyor. ChainID’ler aynı olduğu için sudaki bu çamuru ücretsiz pazarlamayı canlandırmak için kullanıyor olabilirler” dedi. “Açık kaynaklı bir projeden kaynak kodu kopyalamanın bir eseri olabilir.”

Bu aynı zamanda suçlamaların ortalıkta ilk uçuşu da değil. Şubat ayında, Shibarium ve Rinia arasındaki benzerlikler hakkında Discord hakkında sorular soruluyordu.

“Günün sonunda, Shibaroum muhtemelen hala çok uzakta, Açık Kaynak kodu kullanılıyor (ki bu sorun değil – diğer projeler yapıyor), Birleşme Fonu hala Shibarium üzerinde çalışıyor ve Firechain/Rinia geliştiricisi bunu kullanıyor. Yaklaşan ICO’larını pazarlayın, ”diye bitirdi Angrisani.

SHIB tokeni, ilk satıştan bu yana kayıplarının bir kısmını geri kazanmış olsa da, gün içinde hala %8 düşüşte.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.