BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Ettiren Asya: Santigrat Token Fiyat Artışı Temellerden Çok Piyasa Dinamiklerine Sabitlendi; BTC Tekrar Geri Çekiliyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Bitcoin ve eter ivme kaybetti.

Insights:Celsius Network’ün CEL fiyatındaki son artış birçok gözlemciyi şaşırttı.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

●Bitcoin (BTC): 23.433 $ -%2.5

●Eter (ETH): 1,845 ABD doları -%2,8

●S&P 500 günlük kapanış: 4.274.04 -%0.7

●Altın: ons başına 1.780$ +%0,4

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %2.89 +0.07

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Bitcoin ve Eter Tekrar Düşüyor

James Rubin tarafından

Mitinge ne oldu?

Bitcoin ve ether, yatırımcıların son zamanlardaki, genellikle ekonomik göstergeler ve kurumsal kazanç raporlarına karşı çıkan bulmacaları çözmeye devam etmesiyle üst üste dördüncü gün düştü. Çarşamba günü, piyasalar ABD Merkez Bankası’nın geçen ayki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının tutanaklarıyla boğuştu. gelecek.

Zaten kırmızı kanayan kriptolar başlangıçta büyük bir omuz silkme ile yanıt verdi.

BTC, son 24 saatte yaklaşık %2,5 düşüşle yaklaşık 23.400 dolardan işlem gördü ve baharın sonundan bu yana ilk kez Pazar günü ulaştığı 25.000 dolar seviyesinin oldukça altında kaldı. ETH geçtiğimiz hafta birkaç kez 2.000 doları aştıktan sonra aynı dönemde yaklaşık %2.8 düşüşle yaklaşık 1.850 dolardan işlem görüyordu.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, Ethereum blok zincirini iş kanıtından daha hızlı, daha enerji verimli hisse kanıtı protokolüne kaydıracak olan Merge’nin sıcak beklentisiyle son haftalarda yükseliyor. Diğer kriptolar büyük ölçüde kırmızıydı. AAVE bir noktada %8’den fazla düştü ve son birkaç günde yükselen popüler meme paraları DOGE ve SHIB’nin her biri %5’ten fazla düştü.

Eaglebrook Advisors araştırma direktörü Joe Orsini, CoinDesk TV’nin “First Mover” programına “Son 24 saat içinde biraz gerileme yaşadık” dedi. “Bitcoin ile 18 Haziran’ın en düşük seviyesinden %30, Ether yaklaşık %115, FOMO olmadan kar elde etmek ve bazı tüccarların bazılarını masadan kaldırması ile yapılan hareketi düşündüğünüzde mantıklı. 25.000 $’lık uzun vadeli bir hikaye; bu seviyeyi yeniden kazanmak, piyasada bir miktar psikolojik pozitiflik sağlamalı.”

Orsini ekledi: “Makro durumda yüzeyin altındaki şeyler iyileşiyor gibi hissetmeye başladı. Kısa vadeli fiyat hareketine çok fazla girmezdim. Harika bir sıçrama yaşadık. Bakalım neler olabilir bu çeyrekte olur.

Hisse senetleri

Hisse senetleri ayrıca teknoloji odaklı Nasdaq’ın %1,2 ve güçlü bir teknoloji bileşenine sahip S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama’nın (DJIA) sırasıyla %0,5 ve %0,7 oranında değer kaybetmesiyle kasvetli bir gün geçirdi. Federal Rezerv’in son zamanlardaki parasal şahinliğinin, ekonomiyi dik bir resesyona sokmadan enflasyonu bastırdığına dair zayıf umutlar arasında kükreyen hisse senedi piyasaları, yatırımcıların en son ekonomik işaretleri çiğnemesiyle bu hafta ivme kaybetti.

ABD perakende satışları, tüketicileri devam eden enflasyona rağmen alışverişe devam etmeye teşvik eden düşen gaz fiyatlarının bir yansıması olarak Temmuz ayında hafifçe yükseldi. Perakende rakamı ayrıca ekonominin yavaşlasa bile güçlü kaldığını gösteriyor. Benzin geçen ay 5 dolardan galon başına yüzde 20’lik bir düşüşle 4 dolara düştü.

kripto haberleri

Kripto endüstrisi yanıltıcı ve bazen yanlış bilgilerle mücadele etmeye devam ediyor. Çarşamba günü geç saatlerde, Ethereum katman 2 blockchain Optimism için yerel token, Twitter tabanlı söylentilerin çoklu imza cüzdanının saldırıya uğradığına dair yayılmasının ardından kısa bir süreliğine fiyat düştü.

Optimism’in çekirdek ekibi hack olmadığı konusunda ısrar etti. Yine de, OP tokeni, CoinMarketCap verilerine göre, geri tepmeden önce 17:15 ET’de birkaç dakika içinde %10 düştü. Discord mesajlaşma platformunda ekip, fon hareketlerinin yatırımcı cüzdanlarına Coinbase Custody ile ilgili transferlerin önceden planlandığını açıkladı. Etherscan verilerine göre aktarılan fonların değeri yaklaşık 450 milyon dolar. Jeton daha sonra toparlandı.

Diğer kripto haberleri karışıktı. Günün erken saatlerinde, Ukraynalı üst düzey bir yetkili, Rusya’nın bu yılın başlarında Avrupa ülkesini işgal etmesinin ardından bağışlanan 60 milyon dolarlık kripto paranın bir kısmıyla hükümetin yaptığı silah alımlarının ayrıntılarını tweetledi.

Ancak yeni bir akademik çalışma, içeriden öğrenenlerin ticaretinin, kripto para borsası Coinbase’de (COIN) daha önce düşünülenden daha büyük bir sorun olduğunu ortaya çıkardı ve bu, ticareti denetlemek isteyen piyasa düzenleyicilerinin önlerinde daha fazla işi olabileceğini öne sürdü. Coinbase gibi bir jeton listeleyen bir dev, bir jeton için kaşe verebilir ve likiditeyi önemli ölçüde artırarak fiyatının yükselmesine neden olabilir. Birisi – yasa dışı olarak – listeleme halka açılmadan önce bir kripto para birimi satın alarak bundan kazanç sağlayabilir.

Eaglebrook’tan Orsini, kurumsal yatırımcıların varlığa artan ilgisi göz önüne alındığında, kriptonun potansiyel fiyatlandırması konusunda iyimserdi. “Teknoloji, gün geçtikçe tüm problemler boyunca kesintisiz olarak ilerlemeye devam etti ve bu, gerçek uzun vadeli yatırımcılar için üç ila beş artı yıl sonra tekrar düşünülmeli” dedi.

En Büyük Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Evren ATOM +%2.2 Akıllı Sözleşme Platformu
XRP XRP +0.1% Para birimi

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Gala GALA -%9.9 Eğlence
Dogecoin DOGE -%8.5 Para birimi
döngü LRC -%7.7 Akıllı Sözleşme Platformu

içgörüler

CEL’in Şaşırtıcı Fiyat Artışı

Shaurya Malwa tarafından

Celsius Network’ün yerel CEL tokeninin fiyatı, merkezi borç verme platformunun süregelen sorunlarla karşı karşıya kalmasına ve kullanıcı para çekme işlemlerini duraklatmaya devam etmesine rağmen son birkaç ayda yükseldi.

Son raporlar, Celsius’un Ekim ayı gibi erken bir tarihte nakit tükenebileceğini ve bu da fonlarını platformda depolayan yatırımcıların toparlanma umutlarını zedeledi. ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne yaklaşan bir duruşma öncesinde sunulan Salı günü yapılan bir dosyada, kripto borç verenin mevduat sahiplerine borçlu olduğundan 2,8 milyar dolar daha az kriptoya sahip olduğu belirtildi.

Kripto borç veren Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu ve o sırada kullanıcılarını bir bütün haline getirmek için kurtarma planları üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu arka plana karşı, piyasa katılımcıları mantıklı olarak şirketin zayıf temellerinin CEL fiyatlarında keskin bir düşüşe yol açmasını bekleyeceklerdir. Bunun yerine tam tersi oldu: CEL’in değeri son 30 günde neredeyse iki katına çıktı ve Salı günkü dosyalamanın ardından bir satış öncesi geçen hafta %50’ye kadar yükseldi.

Kısa bir sıkma?

Analistler, yine de büyüme için görünürde güçlü bir neden olmadığını söylüyor. Blockchain köprü platformu Synapse Network’ün eş CEO’su Pawel Laskarzewski, CoinDesk’e CEL tokenlerinin daha önce Temmuz ayında blockchain ağı Ripple ve kurumsal banka Goldman Sachs’ın (GS) Celsius’u satın almak istediği söylentilerinin ardından değer kazandığını söyledi.

Laskarzewski, “Bu, token üzerinde büyük spekülasyonlara ve token fiyatının artmasına neden oldu, çünkü bu, şirketin sonunda hayatta kalacağına dair bir güven oluşturdu” dedi.

Ancak Laskarzewski, son fiyat hareketlerinin büyük olasılıkla kısa süreli bir daralmadan kaynaklandığını da sözlerine ekledi. “Son haftalarda fiyatı etkileyen en büyük faktör kısa süreli bir sıkışma oldu. Laskarzewski, yalnızca FTX’teki tüccarlar, 11 ve 13 Ağustos arasında sadece iki gün içinde yaklaşık 300.000 kısa pozisyonu kapattı. “Genellikle, kısa sıkışmalar büyük düzeltmelere neden olur, çünkü bunlar organik işlemler değil panik işlemleridir – ve şu anda bir tane görebiliyoruz – 4,60 dolardan 3,10 dolara.”

Kısa bir sıkışma, bir varlığın fiyatlarının, piyasa oynaklığı, fiyatının düşeceğine bahse giren yüksek kaldıraçlı tüccarları, daha büyük kayıplardan kaçınmak için o varlığı satın almaya yönlendirmesiyle keskin bir şekilde yükseldiğini tanımlamak için kullanılan bir finansal piyasa terimidir. Bu senaryo, varlığın temellerinden daha fazla piyasa faaliyetinin neden olduğu bir fiyat artışına yol açar.

Kripto varlık yöneticisi Metalpha’nın başkan yardımcısı Dean Peng, fiyatın değişimlerinin büyük olasılıkla temellerden ziyade piyasa dinamiklerinden kaynaklandığını belirtti.

Pang, “Eylül sonu uzlaşma için kontrat fiyatı, bu haftanın başındaki spot fiyattan %20 daha düşük olan 2.60$’da” dedi. “Aynı zamanda, kalıcı sözleşmenin fiyatı da spot fiyattan daha düşük ve negatif oran bir süredir devam ediyor.”

Kripto tüccarı, “Piyasa, Celsius’un temelleri hakkındaki olumsuz yargısını koruyor gibi görünüyor” dedi.

Önemli olaylar

09:30 HKT/SGT(01:30 UTC): Avustralya tam ve yarı zamanlı istihdam (Temmuz)

20:30 HKT/SGT (12:30 PM UTC): ABD devam eden işsizlik başvuruları (5 Ağustos)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover/”ın en son bölümü:

CFTC Komiseri Kristin Johnson, Kripto Düzenlemesi; Kripto Borç Veren Santigrat Madenli Bitcoin Satmak İçin Onay Aldı

CFTC Komiseri Kristin N. Johnson, kripto düzenlemesinin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için “First Mover”a katıldı. Ayrıca, Eaglebrook Advisors’dan Joe Orsini’den kripto piyasaları analizi. Ve 507 Capital’den Thomas Braziel, iflas etmiş kripto para birimi Celsius Network’ün ikinci gün mahkeme duruşmasını açıkladı.

Başlıklar

Dogechain, Perakende Kripto Tüccarları Arasında Çekiş Kazandıkça Dogecoin Sıçrayıyor: Polygon Edge tabanlı Dogechain, yaklaşık 5 milyon dolarlık likiditeyi kilitliyor ve perakende kripto tüccarları arasında öne çıkıyor.

BitConnect Kurucusu, ABD’de Kayıp Bitcoin Nedeniyle Suçlandı, Şimdi Hindistan’da da Aranıyor: Satish Kumbhani ve diğer altı kişi, kayıp bitcoin şikayetinde kimliği belirsiz bir avukat tarafından seçildi.

Kenya’nın Kripto Kalabalığı, Seçilen Cumhurbaşkanının Selefinden Daha İyi Olacağını Umudu: Daha genç aday ve genç dostu bir kampanyaya sahip olan William Ruto’nun, yerel halkın daha kripto pozitif olması bekleniyor.

Crypto Broker Genesis, CEO Michael Moro Olarak İş Gücünün %20’sini Kesiyor: Moro, geçici olarak COO Derar Islim tarafından değiştirilecek.

Daha uzun okumalar

Sporcular Neden Bitcoin’de Tazminat Alıyor: UFC’den futbola, sporcular bocalayan piyasaya rağmen BTC’nin cazibesini görmeye devam ediyor. Bu parça CoinDesk’in Spor Haftasının bir parçasıdır.

Diğer sesler: Bilgisayar korsanları neden milyarlarca dolar değerinde kripto para çalabiliyor (Washington Post)

Dedi ve duydum

“🚨 Tornado nakit geliştiricisi Alexey Pertsev’i tutuklayan Hollanda ajansından yeni bilgi. Biz daha fazla bilgi peşinde koşarken + bir sonraki değerlendirmeyi yaparken FOID’den bu *rahatsız edici* açıklamayı (cevaplarından daha fazla soruyu gündeme getiriyor) almak istedik. adımlar” (DeFi Eğitim Fonu) … “Yani açıklama: * “suçlu mali akışları gizlemeye karışma”dan *kişisel kazanç sağlamaya (Hollanda versiyonuna göre) * yalnızca suç işlemek için bir araç geliştirmeye mi gitti?” (CoinDesk’in politika ve düzenlemeden sorumlu yönetici editörü)

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: