BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Yatırımcılar Kriptodan Kaçıyor, Ukrayna Gerginliklerini Arttırırken Daha Yüksek Riskli Varlıklar

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Ukrayna gerilimi arttıkça Bitcoin 41.000 doların altına düştü; altcoinler de düşüyor

Teknisyenin yaklaşımı: BTC satıcıları, kısa vadeli düşüş trendini koruyarak direnç seviyelerinde aktif kalmaya devam ediyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle yapılan kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 40,688 $ – %7,8

Eter (ETH): 2.886 $ -%8.3

En Çok Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler sektör
dosya parası FIL -%11,5 Bilgi işlem
İnternet Bilgisayarı ICP -%10,6 Bilgi işlem
Zincir bağlantı BAĞLANTI -%9.9 Bilgi işlem

Piyasalar

S&P 500: 4.380 -%2.2

DJ

IA: 34.312 -1.78%

Nasdaq: 13.716 -%2.88

Altın: 1.898 $ 1.52

Piyasa hareketleri

Ukrayna, Ukrayna, Ukrayna. Şişirme.

Rusya bir kez daha komşu Ukrayna’yı işgal etme yolunda görünürken, yatırımcılar savunma duruşlarını sürdürdüler. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Rus mevkidaşı ile görüşme talebinde bulunmasına rağmen, farklı haberlere göre Ukrayna’nın Donbas bölgesinde düzenlenen havan topu saldırısı çok sayıda binaya zarar verdi.

Kripto para birimleri de dahil olmak üzere yüksek riskli varlıklara yönelik iştah düştü. Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %8 düşüşle yaklaşık 40.600 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether de benzer şekilde kapalıydı. Piyasa değerine göre CoinDesk ilk 20’deki diğer tüm altcoinler kırmızı renkteydi.

Crypto’nun düşüşü, ABD hisse senetleri, özellikle daha değişken teknoloji hisseleri arasında benzer bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Teknoloji yüklü Nasdaq yaklaşık %3 düşerken, Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 sırasıyla %2,2 ve %1,7 düştü.

Susannah, bir sınır bölgesinde ateş açma raporları ve Moskova’nın sahte bir operasyon düzenlediğine veya çatışmayı başlatmak için suçu Ukrayna kuvvetlerine yükleme niyetine yönelik suçlamaların “gerginliği artırdığını ve daha fazla yatırımcının daha az riskli pozisyonlar aramasına yol açtığını” yazdı. Streeter, İngiltere merkezli varlık yönetimi firması Hargreaves Lansdown’ın kıdemli Yatırım ve pazar analisti, bir e-postada.

%9,8’e yükselen Ocak Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) ilişkin ayrı raporların yer aldığı ve ABD merkez bankasının en son toplantısında devam eden enflasyonist endişelerin tartışıldığı bir haftada, yatırımcılar Salı günü bir noktada 1.900 doları aşan altına döndüler. ve diğer düşük riskli varlıklar. Streeter, “Kriz zamanlarında güvenli liman olarak görülen altının fiyatı, yüzde 1,37 artarak ons ​​başına 1,896 dolara, 8 ayın en yüksek seviyesine ulaştı” dedi.

Yayınlandığı sırada altın 1.898 dolardan işlem görüyordu.

***

Bu arada, cumhurbaşkanı Devlet Başkanı Xi Jinping ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmeden yaklaşık iki hafta sonra Çin, Rusya ve Batı ile ekonomik bağlarını dengelemeye çalışırken artan Ukrayna sınır gerilimlerine tepkisini tartmaya devam etti. Çin, Rusya’dan önemli miktarda petrol ithal ediyor, ancak aynı zamanda, muhtemelen Rusya’ya çok yakın hareket etmekten kaynaklanacak olası ABD ticaret kısıtlamalarından da endişe duyuyor.

Çin devlet medyasında Çarşamba günü yer alan bir habere göre, Xi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı görüşmede, bira krizine diplomatik bir çözüm çağrısında bulundu.

Teknisyen almak

Bitcoin Geri Çekilme Derinleşiyor; 38 bin – 40 bin dolar arasında küçük destek

Bitcoin dört saatlik grafik, altta RSI ile destek/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), satıcıların grafiklerdeki aşırı alım koşullarına tepki göstermesinin ardından önceki kazançlarını geri aldı. 44.000 ila 46.000 $ arasındaki direnç, geçtiğimiz ay boyunca yukarı yönlü hareketlerle sınırlandı ve bu da fiyat zayıflığına katkıda bulundu.

BTC son 24 saatte %7 düştü. 38.000 $ ve 40.000 $’dan daha düşük destek, Asya ticaret gününde mevcut geri çekilmeyi dengeleyebilir.

Dört saatlik grafikteki göreli güç endeksi (RSI), %20’lik bir fiyat artışından önce gelen 3 Şubat’ta meydana gelene benzer şekilde aşırı satıldı. Ancak bu sefer 46.000 $ direnç seviyesi, satıcıları 30.000 $’dan daha güçlü desteğe doğru aktif tutabilir.

Ayrıca, gün içi grafiklerde 24 Ocak’tan itibaren bir dizi yüksek fiyat düşüşü kırıldı ve bu da yukarı yönlü momentum kaybına işaret etti.

Önemli olaylar

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık perakende satışları (Ocak. Aylık/Yıllık)

15:30 HKT/SGT (07:30 UTC): İsviçre endüstriyel üretimi (Yıllık 4. Çeyrek)

21:00 HKT/SGT (1:00 UTC): Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Frank Elderson’ın konuşması

ETHenver (Tüm gün)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Circle, SPAC ile Yeni Anlaşmada Değerini İki Katına Çıkararak 9 Milyar Dolara Çıkardı, Kriptolar Yerlerini Tutuyor, Ancak Yatırımcılar Tetikte Kalıyor, CoinDesk ETHDenver 2022’de Canlı Yayında

“First Mover” sunucuları, şirket SPAC firması Concord Acquisition ile yaptığı yeni anlaşma anlaşmalarında değerini iki katına çıkarırken, stabilcoin ihraççısı Circle’dan Dante Disparte ile konuştu. TheoTrade’den Don Kaufman kripto piyasası analizini paylaştı.

manşetler

Japonya, kripto para birimlerinin potansiyeline ısınıyor: Kullanıcılar, e-paraya iyi bir alternatif bulması koşuluyla, kripto fikri kalıcı olabilir (Japan Times)

Kripto madencisi BIT Madenciliği, Kararsız Güç Kaynağı Nedeniyle Kazakistan’da Kurulan Veri Merkezi Hendekleri: Şirketin ülkedeki üçüncü taraf veri merkezleri tarafından barındırılan bitcoin madenciliği kuleleri çalışmaya devam ediyor.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Touts ETHenver Talk’ta Deneme Koleksiyonu: Ethereum’un kurucu ortağı ve figürü, kamusal bir entelektüel role geçişine devam ediyor.

FBI Yeni Kripto Suçları Birimi Başlattı: Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi, fidye yazılımlarını ve diğer suçları blockchain analizi de dahil olmak üzere araçlarla araştıracak.

Daha uzun okumalar

Bitcoin’in ‘Enerji Problemi’ Abartılı: Evet, Bitcoin çok miktarda elektrik tüketiyor. Ancak durumu tam olarak anlamak için hem enerji kaynaklarına hem de genel vizyonuna bakmalıyız.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Sizin İçin Doğru Oynayarak Kazandıran Oyunu Nasıl Seçersiniz

Diğer sesler: Kripto Çift Tutuklanmadan Bu yana Bir Haftada Üç Hollywood Projesine İlham Verdi (The Hollywood Reporter)

Dedi ve duydum

“Tüketicilerin finansal durumuna ve işgücü piyasasının gücüne bakarsanız, genel olarak oldukça iyi olduğunu söylemelisiniz.” (Danışmanlık firması Maria Fiorini Ramirez Inc.’de ekonomist olan Joshua Shapiro, The Wall Street Journal’da) … “Web 3’ün çözümleri nihai olarak arzu edilmeyebilir, ancak üstlenmeye değer bir deney gibi görünüyor.” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn) … “Büyük toplu eylem problemlerini çözmek için blok zinciri teknolojisini kullanmaya yönelik bu açık çağrı, Ethereum’un kriptosferdeki kültürel konumunu mükemmel bir şekilde yakalıyor. En açık kontrast, aslında kolektif bir soruna – para birimine odaklanan bitcoincilerle. yönetim – ama genellikle bunu aşırı-bireyci mülkiyet ve mülkiyet terimleriyle çerçeveler.” (CoinDesk köşe yazarı David Morris) … “Kesinlikle kriptoya yatırım yapmadım. Bundan kaçındığım için gurur duyuyorum. Zührevi bir hastalık gibi.” (Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: