BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Kriptolar Yerlerini Tutuyor, ancak Yatırımcılar Rusya’nın İstila Planlarına ve Enflasyona Karşı Tetikte Bulunuyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Büyük altcoinler büyük ölçüde zemin kazandı; Bitcoin düştü ve daha sonra ABD işlem gününde toparlandı.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC kazançlarını koruduğu için göstergeler tarafsızdır; direnç 46 bin dolarda.

Kripto endüstrisi liderleriyle yapılan kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 44,191 Dolar -%0,4

Eter (ETH): 3,154 Dolar %0,4

En Çok Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler sektör
dosya parası FIL +%4,5 Bilgi işlem
İnternet Bilgisayarı ICP +2.9% Bilgi işlem
Algorand ALGO +2.0% Akıllı Sözleşme Platformu

En Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler sektör
Ethereum Klasik VB -2,2% Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC -%1.4 Para birimi
kardano ADA -%1.0 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.475 +.09

DJ

IA: 44.934 -%0.1

Nasdaq: 14.124 -%0.1

Altın: 1.869 $ +%0.8

Piyasa hareketleri

Bitcoin Salı gününün ilk yarısında düştü, ancak günün ilerleyen saatlerinde, bir gün önce durduğu yer olan 44.000 $ ‘ın üzerinde dayanak noktasını yeniden kurmak için kaybettiği zeminin çoğunu geri aldı. Eter hafifçe düşmesine rağmen, aynı dönemde bir dizi büyük altcoin yükseldi.

Kripto piyasalarının kararlılığı, yakında Ocak benzeri bir düşüş olmayacağını gösteriyor.

Oanda için İngiltere ve EMEA kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, “Bitcoin, Salı günü risk iştahındaki iyileşmeden yararlanmadan önce jeopolitik fırtınayı atlattıktan sonra çok sağlıklı görünmeye devam ediyor” dedi.

Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin, hafifçe düşüşle 44.147 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, 3.149 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde hafif bir düşüş yaşadı.

Yine de yatırımcılar, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki bir sonraki askeri hamlelerine ve en son enflasyon haberlerine temkinli bakmaya devam etti. ABD Merkez Bankası, Ocak ayı toplantısının tutanaklarına göre artan enflasyonu izlemeye devam ediyor ve bu yıl birkaç kez faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor. Artan fiyatlardan kaynaklanan düşüşün önümüzdeki aylarda tüketici harcamalarını etkilemesi muhtemel.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq ve Dow Jones Sanayi Ortalaması işlem günü için kabaca yatay seyrederken, S&P 500 hafifçe yükseldi.

Erlam, “Risk iştahı, özellikle daha geniş piyasalarda endişe devam ederse sürüklenmeye devam edebilecek olan enflasyon ve faiz oranlarıyla bağlantılı olarak önemini koruyor” dedi.

Teknisyen almak

Bitcoin Menzil; İlk Destek 40 bin Dolar, Direnç 46 bin Dolar

Bitcoin dört saatlik grafik, destek/direnç seviyelerini gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde 43.000 ile 44.000 $ arasında dar bir aralıkta işlem görüyordu. Destek yakında, bu da kısa vadede geri çekilmeleri sınırlayabilir.

Alıcıların 3 Şubat’ta meydana gelen 36.000$’dan başlayan yükseliş trendini sürdürmek için taban fiyatını 40.000$’ın üzerinde tutması gerekecek. Ancak gün içi grafikler aşırı alım görünüyor ve bu da geçen hafta meydana gelene benzer şekilde yukarı yönlü hareketi durdurabilir.

Şimdilik, dört saatlik grafikteki 50 günlük hareketli ortalama düzleşerek yukarı yönlü momentumda bir duraklamaya işaret ediyor. Direnç 46.000$’da kalıyor ve alıcılar mevcut seviyeleri koruyamazsa, 35.000$’a doğru bir düşüş olası görünüyor.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya yarı zamanlı/tam zamanlı istihdam (Ocak.)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel’in konuşması

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): İsviçre ithalat/ihracatları (Ocak Aylık)

17:00 HKT/SGT (9:00 UTC): Ekonomik bülten

21:30 HKT/SGT (1:30 UTC): ABD konutları başlıyor (Ocak.)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Ukrayna Dünyanın Kripto Başkenti Olabilir mi? Colorado, Yaz Sonuna Kadar Kriptoda Vergi Ödemelerini Kabul Edecek

Jeopolitik gerilimler küresel piyasalar üzerinde ağırlık yaratırken, “First Mover” sunucuları Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı bakan yardımcısı ve Diia City Projesi başkanı Alex Bornyakov ile görüştü. Colorado Valisi Jared Polis (D), ev sahiplerini 2022 ETHenver’da perde arkasına aldı ve eyaletin yaz sonuna kadar kriptoda vergi ödemelerini kabul etme planını paylaştı. Artı, OKX’ten Lennix Lai, kripto piyasası analizi sundu.

manşetler

Kanada Yaptırımları Trucker ‘Özgürlük Konvoyu’na Bağlı 34 Kripto Cüzdanı: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero ve Cardano adreslerinin tümü listede.

Twitter, Bahşiş Özelliğine Ethereum Cüzdan Desteği Ekliyor:Sosyal medya devi, Eylül ayında bitcoin ipuçları gönderme özelliğini ekledi ancak Ethereum adresleri yeni.

Nic Carter’ın Castle Island Ventures, Üçüncü Kripto Fonu için 250 Milyon Dolar Artırdı: Erken aşamadaki firma, en son fonuyla parasal ağları, finansal hizmetleri ve internet altyapısını hedefliyor.

Analistlerin Karışık İncelemelerine Rağmen Altın Destekli Jetonlar Büyüyor: Manşetlerdeki yüksek enflasyon ve jeopolitik kargaşa ile bu jetonlar mevcut yatırım ortamından faydalanıyor gibi görünüyor.

Berkshire Hathaway Brezilya Dijital Bankası Nubank’a 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı, Mastercard ve Visa Pozisyonlarını Azalttı: Bir SEC dosyasına göre hisse alımı 2021’in son çeyreğinde yapıldı.

Daha uzun okumalar

ETHenver Gündemi: 2022’de 3 Büyük Tema: Ethereum’un bu kış gerçekleşecek büyük etkinliği hakkında bilmeniz gerekenler.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Sizin İçin Doğru Oynayarak Kazandıran Oyunu Nasıl Seçersiniz

Diğer sesler: Bazı milletvekilleri ve aileleri kripto (CNBC) için binlerce dolar bahse giriyor

Dedi ve duydum

“Bitcoin ağı yapması gerekeni yapıyor – bu, Kanada’da koronavirüsle ilgili kısıtlamaları protesto eden bir kamyoncu konvoyunu desteklemek için yapılan son bağış toplama çabasıyla açıkça ortaya çıkıyor. O sırada Satoshi’nin endişeleri yeni ortaya çıkan para ağı içindi. , şimdi kesinlikle çözüldü.” (CoinDesk köşe yazarı Daniel Kuhn) … “Bir istila açıkça mümkün olmaya devam ediyor.” (ABD Başkanı Joe Biden) … “Geri dönüş ihtiyacı kısmen Fed’in kendi yarattığı bir şey. Bay Powell, [koronavirüs] pandemisine, uzun süreli yüksek işsizlik ve uzun süreli yüksek işsizlikle mücadele için selefleri tarafından geliştirilen stratejileri ikiye katlayarak yanıt verdi. çok düşük enflasyon. İşgücü piyasası hızla iyileştiğinde ve yüksek enflasyon daha büyük bir tehdit olarak ortaya çıktığında, o ve meslektaşları gafil avlandı.” (The Wall Street Journal) …“Maalesef Rusya’nın söylediği ile yaptığı arasında fark var. Ve gördüğümüz şey anlamlı bir geri çekilme değil. Aksine, özellikle Ukrayna’ya karşı yenilenen herhangi bir saldırganlığın öncüsü olacak güçlerin sınırda olmaya, sınırda toplanmaya devam ettiğini görmeye devam ediyoruz.” (ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: