BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Gelecekte Faiz Artışları? Kripto Ralli Şortları Çıktı

Günaydın. Olan şu:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, Powell’ın şahin yorumlarından sonra erken kazanımlarından vazgeçti.

Teknisyenin yaklaşımı: Uzun vadeli momentum zayıf kalmaya devam ediyor ve BTC kritik bir noktada.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): $36.826 – %0,3

Ether (ETH): 2,470 ABD doları + %0,7

En Çok Kazananlar

(980 0715)

Varlık Ticker Dönüş Sektör
Poligon MATIC +%5.5 Akıllı Sözleşme Platformu
Dogecoin DOGE +%5.1 Para
Solana SOL +%3.0 Akıllı Sözleşme Platformu

En Çok Kaybedenler

Varlık Ticker İadeler Sektör
Cosmos ATOM −%5,8 Akıllı Sözleşme Platformu
İnternet Bilgisayarı ICP −2,9 % Bilgisayar
Stellar XLM −%1.0 Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.349 -%0.1

(98 00704)

DJIA: 34,168 -%0,3

Nasdaq: 13,542 +%0,02

Altın: 1.816 $ -%1.7

Piyasa hareketleri

39.000 $ civarında bitcoin ticareti olan kriptoda bir rahatlama rallisi, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olarak kısa ömürlü oldu ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günü bilançosunun boyutunu küçültmekle ilgili bir açıklama yayınlamasının ardından 37.000 doların altına düştü.

CoinDesk verilerine göre, yayınlandığı sırada, bitcoin son 24 saat içinde hafif bir düşüşle yaklaşık 36.800 dolardan el değiştiriyordu. . Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether, 2.450 doların üzerinde işlem görüyordu ve aynı dönemde hafifçe yükseldi.

CoinDesk tarafından derlenen veriler, bitcoin’in büyük kripto borsalarındaki spot ticaret hacminin bir gün öncesine kıyasla Çarşamba günü arttığını gösteriyor.

Kaynak: CoinDesk/CryptoCompare

Piyasa, haberin zaten “fiyatlandırıldığına” inandığı için, ABD merkez bankası açıklamasını yayınladıktan hemen sonra Bitcoin kısa bir süreliğine yaklaşık 39.000 dolara yükseldi.

Borsanın ardından, yatırımcılar ve tüccarlar Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarını tartarken bitcoin önceki kazançlarından vazgeçti.

Powell, gelecekteki bir toplantıda faiz artırımı olasılığını dışlamayacağını söyledi ve merkez bankasının istikrarlı bir şekilde faiz artırımına gideceğinin sinyalini verdi. yüksek enflasyonla mücadele için ekonomiye destek.

“Fed Başkanı Powell’ın konuşmasını dinledikten sonra, daha fazla faiz artırımı riskinin yükseldiği anlaşıldı” Oanda’daki piyasa analisti, günlük piyasa bülteninde yazdı. “…Fed, Mayıs veya Haziran’da başlayan bilanço ikinci turuyla birlikte her toplantıda oranları yükseltebilir.”

Ancak Moya, bitcoin’in istikrar kazanması durumunda alternatif kripto para birimlerinde bir ralli olabileceği için kripto para birimlerinin panik satışının sona erebileceğini de sözlerine ekledi. 40.000 ila 50.000 ABD Doları arasında.

Teknisyen alımı

Bitcoin Aşırı Satış Sıçraması $40K-$43K

Bitcoin’in günlük fiyat grafiği, RSI’nin altta olduğu destek/direnci gösterir. (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin, son iki gün içinde aşırı satım seviyelerinden yükseldi ve keskin bir düşüşün ardından yeniden alım yapıldığını gösteriyor. elden çıkarmak. Kripto para birimi, mevcut fiyat sıçramasını durdurabilecek 40.000-43.000 $ arasında ilk dirençle karşı karşıya.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), aşırı satım seviyelerinden yükseliyor ve bu da alıcıları bu hafta aktif tutabilir. Haftalık grafikte RSI, geçen Temmuz ayında güçlü bir fiyat rallisinin başlangıcı olan şeye benzer şekilde aşırı satım bölgesine yaklaşıyor.

Yine de, momentum sinyalleri zayıf kalmaya devam ediyor, bu da buradan sınırlı bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Bu, alıcıların bir toparlanma aşamasına işaret etmek için 40.000 doların üzerinde belirleyici bir hamle yapmaları gerektiği anlamına geliyor.

Şimdilik, Kasım ayındaki düşüş trendi 37.000$’lık acil destek ve 30.000$’lık düşük destekle bozulmadan kaldı.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya ithalat ve ihracat fiyat endeksi (Q4 QoQ)

3 pm HKT/SGT (07:00 UTC): İsviçre ithalat ve ihracatı, ticaret dengesi (Aralık Aylık)

21:30 HKT/SGT (1:30 pm UTC): ABD dayanıklı mal siparişleri (Aralık)

21:30 HKT/SGT (1:30 pm UTC): Yıllıklandırılmış ABD gayri safi yurtiçi hasılası (Aralık)

21:30 HKT/SGT (1 30:00 UTC): ABD işsizlik başvuruları, dört haftalık ortalama (21 Ocak)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Kripto Piyasaları Federal Rezerv Toplantısı Öncesi Dik Satışlardan Kurtuldu, Animoca Brands’in En Son Finansman Turu

Dexterity Capital Yönetici Ortağı Michael Safai, yatırımcıların saat 14:00’te (ET) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısını beklediği için kripto piyasalarının derinlemesine analizi için “First Mover” sunucularına katıldı. Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, firmanın en son finansman turunun ayrıntılarını paylaştı. Ayrıca, Gartner Research’te analist olan Avivah Litan, fiat para birimi kullananlara karşı kripto kullanan suç faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

En son manşetler

Bitcoin Katkıları 1,4 Doları Nasıl Finanse Eder? Zimbabwe’de M Solar Kurulumu: Uzun süredir devam eden Sun Exchange, çevreye duyarlı bitcoinciler için bir adıma sahiptir.

Madenciler Kripto Satışlarından Etkilenmiyor, Daha Fazla Birleşme ve Satın Alma Beklentileri: Bazı madenciler öz sermayeyi artırmakta veya olduğu kadar karlı kalmakta zorluk çekebilir. daha önce, birçoğu mevcut gerilemeyi yönetebileceklerinden emin.

Suçlular Hala Fiat’ta Saklanmayı Kriptodan Daha Kolay Buluyor: Kanunları çiğneyenler şeffaf kripto para ağlarında kaçabilir, ancak saklanamazlar, Litan Gartner Research’ün iddiası. (CoinDesk Privacy Week serisinden)

Diem Mulling Yatırımcılara Geri Ödeme için Varlık Satışı: Rapor: Meta Platforms liderliğindeki grup geliştirme Kripto para birimi, projenin fikri mülkiyetinin satılması konusunda yatırım bankacılarıyla görüşmelerde bulunuyor.

Solana Dijital Varlık Dünyasının Vizesi Olabilir: Bank of America: Solana ve diğer blok zincirleri, Ethereum’dan daha fazla pazar payı alabilir. zaman, banka bir araştırma notunda söyledi. (12 Ocak)

Daha uzun okumalar

Sıkışmış Biden Altyapı Yasası İçinde: Anayasaya Aykırı Kripto Gözetimi: Marta Belcher, Dördüncü Değişiklik, Altyapı Yatırımı ve İş Yasası ve vergi yasasının 6050i Bölümü hakkında bilmeniz gerekenleri özetliyor. Bu görüş, CoinDesk’in Gizlilik Haftasının bir parçasıdır.

Bugünün kripto açıklayıcısı: İlk NFT’nizi Basmak: Bir NFT Oluşturmak için Başlangıç ​​Kılavuzu

Diğer sesler: Kripto delisi ama riske alerjisi mi var?(McKinsey)

Dedi ve duydum

“Metaverse’nin en büyük katkısı *alışverişte* bir değişiklik olursa, onu şimdi kapatabilirsiniz. (Wall) Street Journal muhabiri Paul Vigna) … “Herkesin özel olarak bir araya gelmek için devredilemez bir hakkı vardır ve anonim olarak bilgi arama hakkı olmalıdır. Başka bir deyişle, kişisel bilgileri kendilerine ait olmalı ve bu bilgilerin tam kontrolü onlarda olmalıdır. Dönem.” (Dijital para birimi öncüsü David Chaum, CoinDesk için) … Ayrıca insanların rastgele milyonlarca dolar kazandığı ve bununla ne yapacaklarını bilemedikleri kripto para biriminden bir sürü yeni para var, bu yüzden deniyorlar Estetik için madeni paraları seviyorum. Kripto para birimine yatırım yapmıyorum. Elinizde diğer insanların geçmişte tuttuğu ve bir şeyler satın aldığı veya biriktirdiği bir şeyi seviyorum. Tarihi seviyorum.” (Rex Goldbaum’dan New York Times’a) … “Diğer etkilerin yanı sıra, yüksek Fed faiz oranları genellikle sermayeyi spekülatif sektörlerden uzaklaştırır çünkü tasarruf sahipleri ve yatırımcılar devlet tahvillerinde daha güvenli getirilere çekilir. Marjlarda, bu kaçınılmaz olarak değeri çekecektir. hem jetonlardan hem de kripto girişimlerinin dışında (daha genel olarak teknoloji ve risk sermayesi ile birlikte). (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: