BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Bitcoin Yan Yönde İşlem Yapıyor, Yatırımcılar Herhangi Bir Fed Faiz Oranı Sinyalini Bekliyor; IMF, Kripto ve Asya Hisse Senetleri Arasında Büyüyen Bağlantıyı Görüyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Bitcoin ve ether yükseliyor, ancak Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarıyla ilgili bir sonraki sinyallerini beklemeye devam ediyor.

Görüşler: Uluslararası Para Fonu, kripto ve Asya hisse senetleri arasında artan bir korelasyon görüyor ve endişeli.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

●Bitcoin (BTC): 21,221$ -%0,5

●Eter (ETH): 1,616 $ -%0,6

●S&P 500 günlük kapanış: 4,128,73 -%0,2

●Altın: ons başına 1.760$ +%0,7

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %3,05 +0,02

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Kriptolar Toparlanıyor, ancak Yatırımcılar Gergin Bir Şekilde Fed Başkanının Sinyallerini Bekliyor

James Rubin tarafından

Bu haftanın kripto para fiyat destanını “Jerome’u Bekliyor” olarak adlandırın.

Bitcoin ve diğer büyük kriptolar, yatırımcılar Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü merkez bankasının para politikasına yönelik yönü hakkında planlanmış açıklamaları öncesinde endişeli nöbetlerini sürdürmelerine rağmen Salı günü çoğunlukla yatay seyretti.

Bitcoin son zamanlarda yaklaşık 24 saat önce bulunduğu yerde, yaklaşık 21.200 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre en büyük kripto, dijital varlıkların toplam kapitalizasyonunu 1 trilyon doların altına düşüren daha geniş bir kripto satışında geçen hafta yaklaşık %10 kaybetti.

Salı günü Ether ve son zamanlarda yaklaşık 1.600 dolardan el değiştiriyordu, bu da her gün aynı saate göre düz. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para, son yedi gün içinde yaklaşık %12 düştü. Diğer büyük kriptolar, birçoğu günün büyük bir bölümünü yeşilde geçirdikten sonra karıştı.

AVAX ve DOT son zamanlarda bir yüzde puanının üzerindeydi. Ancak EOS ve YGG sırasıyla %6 ve %4’ten fazla düştü. EOS’un düşüşü, EOS Network Foundation’ın (ENF) geçen hafta Antelope’un EOSIO tabanlı blok zincirleri için temel protokol olarak kullanılacağını açıklamasının ardından bir haftalık bir artışın ardından geldi.

Yine de, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un bir CNBC röportajında ​​altını çizdiği gibi, endüstri havası en iyi ihtimalle ihtiyatlı kaldı. Armstrong, “Düşüş döngüsündeydik ama bu bizim için alışılmadık bir durum değil” dedi. “Bu, daha geniş makro ortamın çöküşüyle ​​aynı zamana denk geliyor. Hepimiz bunun 12-18 ay ve güzel bir iyileşme olacağını umuyoruz. Daha uzun olması için plan yapmalısınız.”

Hisse senetleri düz

Hisse senetleri, teknoloji ağırlıklı Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average’ın ılık ticaretin ortasında sırasıyla %0,1, %0,2 ve %0,5 değer kaybetmesiyle yatay işlem gördü. Hisse senedi piyasaları da her yıl düzenlenen Jackson Hole, Wyoming ekonomi sempozyumunda Powell’ın sinyallerini bekliyor.

Fed, enflasyon konusunda hâlâ yeterince endişeli, ancak mevcut ekonomik yavaşlamanın hızından 75 baz puanlık faiz artırımlarının agresif parasal seyrini sürdürmek için rahat mı? Yoksa güvercinleşip daha ılımlı bir 50 puanlık zammı mı ilan edecek? Yatırımcı beklentileri önceki günlerde ileri geri hareket etti.

Celsius’un zorlukları, iflas eden borç verenin eski iş ortağının hala elinde tuttuğunu iddia ettiği 17 milyon dolarlık kriptoyu geri almak amacıyla kripto saklama kuruluşu Prime Trust’a dava açtığı için kripto endüstrisinin ilgi odağının en azından bir kısmına geri döndü. Federal iflas mahkemesinde açılan 54 sayfalık dava, Celsius’un Washington ve New York’taki getiri ürünü müşterilerine bağlı varlıklarla ilgili bir anlaşmazlıktan kaynaklanıyor.

Bu arada, blockchain platformunun protokolünü iş kanıtından daha hızlı, daha çevre dostu hisse kanıtına çevirecek olan Ethereum Birleştirmesi hakkında tartışmalar devam etti. Bazı gözlemciler, Ether’in bu ayın başlarındaki çarpıcı kazanımlarına rağmen, değişikliğin kripto fiyatlandırması üzerinde çok az etkisi olacağına inanıyor.

Ancak kripto varlık yöneticisi Arca’nın araştırma başkanı Katie Talati, CoinDesk TV’nin First Mover programına yaptığı yorumlarda, enerji verimliliğini ve The Merge’den kaynaklanan diğer iyileştirmeleri vurgulayarak ihtiyatlı bir şekilde iyimserdi. Talati, “Teknolojik açıdan bakıldığında, bu olabildiğince gelişmiş ve önemli” dedi ve ekledi: “Potansiyel olarak çok daha düşük bir Ethereum emisyonuna sahip olacağız, ancak aynı zamanda potansiyel olarak herhangi biri için potansiyel gibi bir faydaya sahip olacağız. bu bahis getirisinin bir kısmını kazanmak için ağdaki bir doğrulayıcı veya düğüm.”

Ethereum’un “bir para birimi gibi davrandığı için genel olarak fiyatlandırılması gerçekten zor” olduğunu ve Arca’nın diğer bilgilerle birlikte “daha iyi bir değerleme elde etmeyi umarak Birleştirme sonrası getiri hakkındaki verileri izleyeceğini” (Ethereum) sürdürdü. ).”

En Büyük Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
toprak LUNA +4.8% Akıllı Sözleşme Platformu
Çığ AVAX +1.8% Akıllı Sözleşme Platformu
Puantiye NOKTA +%1.5 Akıllı Sözleşme Platformu

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
merkezsiz MANA -1.9% Eğlence
Dogecoin DOGE -%1.4 Para birimi
Evren ATOM -%1.3 Akıllı Sözleşme Platformu

içgörüler

IMF Büyüyen Kripto-Asya Hisse Senedi Korelasyonunu Görüyor ve Endişeli

James Rubin tarafından

Kripto para fiyatları Asya hisse senedi piyasalarıyla ilişkili mi?

Yakın tarihli bir blog yazısında, Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto ve bölgesel borsalarda işlem gören hisse senetleri arasındaki artan bağlantılılığa vurgu yaparak, kriptonun çevresel faydalara ve daha fazla finansal içermeye yol açsa bile finansal istikrarsızlığı teşvik edebileceğine dair endişelerini yineledi.

IMF girişi, birçok kripto gözlemcisi, dijital ve daha geleneksel varlıklar arasında azalan bir korelasyon gördüğü için geliyor, ancak diğerleri, özellikle kripto ve teknoloji hisseleri olmak üzere ikisinin bağlantılı kaldığına inanıyor. Ancak ikinci grup, büyük ölçüde küresel olarak baskın ABD hisse senedi piyasaları ve kripto arasındaki bağlantıya odaklandı.

Ton olarak ölçülse de, post, Arjantin’in IMF’den 45 milyar dolarlık bir kredinin bir koşulu olarak kripto para biriminin kullanımını “caydırmayı” kabul ettiği bu yılın başlarında da dahil olmak üzere, genellikle kripto için düşmanca görünen IMF pozisyonlarıyla kırlangıçlar.

Asya’da kriptonun büyümesi

Washington DC organizasyonu, kriptonun Asya’da tüketiciler ve kurumsal yatırımcılar arasında yükselen popülaritesine dikkat çekerek, “finansal sektör bu keskin hareketlerden izole edilmiş gibi görünse de, gelecekteki yükseliş-düşüş döngülerinde olmayabilir” dedi.

IMF, “Bulaşma, hem kripto hem de geleneksel finansal varlıkları veya yükümlülükleri elinde bulunduran bireysel veya kurumsal yatırımcılar aracılığıyla yayılabilir” dedi. “Kriptodaki büyük kayıplar, bu yatırımcıları portföylerini yeniden dengelemeye, muhtemelen finansal piyasa oynaklığına ve hatta geleneksel yükümlülüklerde temerrüde neden olabilir.”

IMF, 2020’den bu yana Asya hisse senedi piyasaları ile getiri ve oynaklıkta bitcoin ve eter arasındaki korelasyonda keskin bir artış kaydetti. Bitcoin ve Hindistan borsaları arasındaki getiri korelasyonlarının “pandemiye göre 10 kat” arttığını ve oynaklık korelasyonlarının 3 kat tırmanmıştı.

“Asya’daki kripto ve hisse senedi piyasalarının artan birbirine bağlılığının temel itici güçleri, borsada ve tezgah üstü piyasada kripto ile ilgili platformların ve yatırım araçlarının artan kabulünü veya daha genel olarak perakende ve kurumsal tarafından artan kripto benimsemesini içerebilir. Asya’daki yatırımcılar” dedi.

IMF’nin bu yılın başlarında bir makalede vurguladığı metodolojiye dayanarak kuruluş, “Asya’da yükselen kripto-sermaye korelasyonlarına”, “Hindistan, Vietnam ve Tayland’da kripto-sermaye dalgalanmalarında keskin bir artış” eşlik ettiğini ve bu durumun şok edici olabileceğini söyledi. finansal piyasalar.

IMF, artan benimsemeden kaynaklanan kriptoyu düzenlemek için bölge genelinde artan çabaları kaydetti ve bu girişimler üzerine inşa etme çabalarının hızlandırılması çağrısında bulundu. Bu çabalar, “yerel ve uluslararası düzenleyicilerin kripto sahipliğini ve kullanımını ve geleneksel finans sektörüyle kesişimini tam olarak anlamasını engelleyen veri boşluklarını” ve finansal kurumlar için “perakende yatırımcıları korumak” için daha net yönergeleri içerecektir.

Önemli olaylar

Nvidia ikinci çeyrek kazançları

19:00 HKT/SGT(11:00 UTC): Mortgage Bankers Association ipotek başvuruları (19 Ağustos)

22:00 HKT/SGT(2:00 UTC): Bekleyen ev satışları (Temmuz Aylık/Yıllık)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover/”ın en son bölümü:

Kripto Yatırımcıları, Fed Başkanı Powell’ın Jackson Hole’daki Açıklamalarını Bekliyor; Ethereum’un Birleşmesi Fiyatlandırıldı mı?

Jackson Hole, Wyoming’deki bu haftaki ekonomi sempozyumu, dünyanın dört bir yanından merkez bankacılarının koronavirüs pandemisinin zirvesinden bu yana bu toplantı için ilk kez bir araya geldiğine işaret ediyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve diğer merkez bankacıları herhangi bir politika değişikliği sinyali verecek mi? Opimas’tan Octavio Marenzi, toplantıyı ve enflasyonla mücadeleyi görüşmek üzere “First Mover”a katıldı. Ayrıca yatırım firması Arca’nın araştırma başkanı Katie Talati de “Birleşmenin” neden ether (ETH) için bir destek olacağını düşündüğünü açıklıyor.

Başlıklar

Ayrıca EOS Token Rant Şimdi Antelope’ye Geçtikten Sonra En Sıcak Kripto Para Birimi: Tokenin son yedi gündeki %28’lik fiyat artışı, Antelope’un EOSIO tabanlı blok zincirleri için destekleyici protokol olarak kullanılacağına dair bir duyuruyu takip ediyor.

Ethereum’da Sansür Başlarken, Bu Açık Kaynaklı Kod Bunu Önlemeye Yardımcı Olabilir mi?: Flashbots’un hızlandırılmış kod sürümü, yaptırım ihlalleri için kripto karıştırıcı Tornado Cash’teki ABD düzenleyici baskısının ortasında geliyor.

Bitcoin’in Haftalık Grafiği Ayı Piyasasının Kötüleşeceğini Gösteriyor mu, Yoksa Olur mu?

Andreessen Horowitz, Kriptonun Gücünü Büyük İnternet Şirketlerinden Uzaklaştırabileceğini Söyledi: Rapor: 4.5 milyar dolarlık bir kripto fonu kurduktan aylar sonra, risk sermayesi şirketi kripto piyasasının düşüşünü bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü de söyledi.

RBI Başkanı, Merkez Bankası’nın Uyarılarının İnsanları Kriptodan Kaçınmaya Zorladığını Söyledi: Rapor: Merkez bankası, kripto para birimini yasaklamanın Hindistan için en uygun seçim olduğunu sürdürdü.

Daha uzun okumalar

NFT Wash Trading Nedir?: Gölgeli uygulama genellikle piyasaları manipüle etmek ve yanlış bir yüksek talep duygusu yaratmak için kullanılır.

Diğer sesler: Kripto Yuvarlanıyor, Ama Arjantin’de Hala Daha Güvenli Bir Bahis (The New York Times)

Dedi ve duydum

“Wash trading, bir varlığın alıcısı ve satıcısının bir işlemden kâr elde etmek için gizli anlaşmaya vardıkları ve piyasaya yanıltıcı bilgiler beslediği bir süreci tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Sahte ticaret hacimleri oluşturmak ve diğer tüccarları buna ikna etmek için kullanılabilir. yatırım.” (CoinDesk’e katkıda bulunan Andrey Sergeenkov)

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: