DünyaSeyahatTeknoloji

Ether Capital CEO’su: Şangay Yükseltmesi, ETH’nin Fiyatında “Olay Olmayan” Olabilir

Teknoloji şirketi Ether Capital’in CEO’su Brian Mosoff, Ethereum’un yaklaşmakta olan Şangay hard fork’unun muhtemelen ether (ETH) fiyatını büyük ölçüde etkilemeyeceğini söyledi.

Mosoff Pazartesi günü CoinDesk TV’nin “First Mover” programına ağın “Shapella” yükseltmesinin (“Shanghai” ve “Capella”nın bir portamentosu) planlanmasıyla ilgili olarak “Fiyat açısından bunun bir olay olmayacağından şüpheleniyorum” dedi. 12 Nisan’da yapılacak.

Yükseltme ile kullanıcılar, Ethereum blok zincirinin mutabakat sistemine katılmak için “stake ettikleri” eteri geri çekebilecekler. Bununla birlikte, piyasada süregelen korku, ödüller karşılığında ağ güvenliğini artırmak için yatırılan bu ETH’nin kilidinin açılmasının, tasfiye acelesine yol açacağı ve ETH’nin fiyatı üzerinde baskıya yol açacağıdır.

Ancak Mosoff, “birkaç ay sonra” ticaretin, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için farklı görünebileceğini söyledi.

Mosoff, “Ya solo staker’lardan daha fazla ETH’nin staking’e kilitlendiğini göreceksiniz ya da yine daha fazla yapılandırılmış ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz” dedi.

Shapella yükseltmesi, ağın hisse ispatı (PoS) mutabakat mekanizmasını tam olarak uygulamaya yönelik son geçişi olarak kabul edilir. Yükseltme, kullanıcılara stake ettikleri ETH’den para çekme olanağı vermenin yanı sıra, ücretleri düşürecek ve blok zincirinde işlemleri gerçekleştirmek için daha fazla alan yaratacaktır.

Mosoff’a göre, ağın yükseltilmesi yeni bir yatırımcı grubunu da çekebilir.

Sizin için tavsiye edilen:

  • NFT’ler Artık Teminatlı Krediler İçin Teminattır. Yasal Olarak Korunuyor musunuz?
  • MicroStrategy, Silvergate Kredisini Ödedi, Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı
  • Bank of England, Dijital Para Birimi İçin 30 Güçlü Ekibi Hedefliyor: Rapor
  • 26-28 Nisan’da Austin, Texas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın

Mosoff, yeni yatırımcılara stake ettikleri ETH’den bir miktar getiri elde etme yeteneği vererek, “geleneksel finansın alana daha güvenle girmeye başladığını göreceksiniz” dedi.

Ayrıca bakınız: Ethereum’un Şanghay’ı Yaklaşıyor, Ancak Bahis Yaptığım ETH’yi Ne Zaman Çekebilirim?

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.