DünyaEkonomi

Eski a16z Mühendislik ve Güvenlik Öncüleri Kripto Saklama Firması Kuracak: Kaynak

Planlara aşina bir kişiye göre, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) eski baş teknoloji sorumlusu (CTO) ve baş bilgi güvenliği sorumlusu (CISO), kurum odaklı bir kripto para saklama şirketi kuruyor.

Kişi, a16z’nin eski baş teknoloji sorumlusu (CTO) Riyaz Faizullabhoy ve eski bilgi güvenliği sorumlusu (CISO) Nassim Eddequiouaq’ın VC devinin onayına ve tohum desteğine sahip olduğunu söyledi.

Mühendislik ve güvenliğin önde gelen isimlerinden oluşan bu ikili, yeni saklama girişimini sürdürmek üzere bu yılın Şubat ayında A16z’den yola çıktı.

Kurumsal kripto saklama, hedge fonları, varlık yöneticileri ve bankalar için kriptografi anahtarlarını yönetmeye yönelik çeşitli teknolojilerin bulunduğu yoğun bir alandır.

a16z blog gönderisine göre Faizullabhoy ve Eddequiouaq, dijital varlık saklama uzmanı Anchorage’da kripto üzerinde birlikte çalışmaya başladı. A16z’ye katılmadan önce ikili, Facebook’ta Novi (eski adıyla Calibra) cüzdanı için kripto saklama altyapısını birlikte oluşturdu.

Faizullabhoy ve Eddequiouaq yorum taleplerine hemen yanıt vermedi ve a16z sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.