Ekonomi

E&Q Lift Yerli Asansör Üretimi ile Küresel Pazara Açıldı

Dağ Holding’in 30 yıllık deneyimi ile hayata geçen E&QLift, büsbütün yerli üretici ve Türk mühendislerin çalışmaları ile geliştirdiği asansör modelleri ile  global pazardaki gücünü artırmayı hedefliyor. Dağ Holding İdare Konseyi Lider Yardımcısı Doğan Dağ nitelikli iş gücü ve kaliteli üretimden faydalanarak ülkemizde bedelli iş birlikleri yaparak iktisat ve bölüm için yarar oluşturan yan kollarından biri olacaklarını vurguladı.

İnşaat kesiminin değerli alt dalları ortasında yer alan asansör dalı, ülkemizde yerli üreticilerin gelişimi ile dikkat çeken bir noktaya geldi. 30 yıllık tecrübesiyle konut kesiminde dikkat çeken projelere imza atan Dağ Holding’in asansör şirketi E&Q LIFT, üst seviye teknolojiye sahip eser portföyü ile savını memleketler arası projelere taşıyor. Mart ayında gerçekleşen ve alanında dünyanın en büyüklerinden biri olan “Asansör İstanbul 2023” fuarına katılan E&QLift; Rusya, Hindistan ve Avusturalya’nın yanı sıra Ortadoğu ve Güney Amerika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin dikkatini çekti.

Ürün dizaynlarında kullanılan teknoloji ve malzemeyi en üst düzeye taşımak için uzun bir AR-GE ve yatırım sürecinin akabinde 2021 yılında üretime başlayan E&Q Lift, Konya merkezinden başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede yer alan projelerin asansör kabini ve sistemlerini temin ediyor. Bugün üretiminin yüzde 50’sini iç piyasaya yüzde 50’sini de dış piyasaya sunan marka; Ortadoğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Balkanlarda toplam 17 ülkeye ihracat yapıyor. Dağ Holding İdare Şurası Lider Yardımcısı Doğan Dağ “Tüm dünyada olduğu üzere biz de hem ekonomik hem de çevresel birçok imtihandan geçiyoruz. Buna karşın bütünlüğümüzü koruyarak, işimize ve ülkemize olan inancımızla çalışmaya devam ediyoruz. Tüm yapı tipleri için tahliller sunan E&Q Lift olarak dünya standartlarında eserlerle şimdi birinci yılımızda kesimin otoriteleri tarafından ismimizden kelam ettirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Burada en büyük gücümüz itina ile kurduğumuz nitelikli takımımız ve bu değerli yatırımı yapma gücünü gösteren ve kesime kazandıran Dağ Holding’tir. İktisadın en güçlü kalemleri ortasında yer alan inşaat bölümü ve tüm alt kollarında mahallî üretimin artması çok değerli. Bu bakış açısı ile E&Q Lift’te hayata geçirdiğimiz tüm dizaynlarda Türk mühendislerimizin imzası bulunuyor. Kabinden, mekanik sistemlere kadar bütün modülleri da yeniden yerli üreticilerden temin ediyoruz. Böylelikle daha üretim basamağında ülkemize katma bedel sağlıyoruz. Sonrasında ise ihracat ağımız ile hem kesimimizi yurt dışına tanıtıyoruz hem de Türkiye’ye döviz geliri oluşturuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.