Ekonomi

Enerjisa Enerji’den teşebbüs projelerine 4.2 milyon TL takviye

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji; İVME ve İTÜ Çekirdek kapsamı altında 51 projeyi 4.2 milyon TL kaynak ayırarak destekledi.

 

Türkiye’nin güç dönüşümüne öncülük eden önder dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Enerji, yeni projelerin hayata geçirilmesini teşvik etmek ve genç girişimcileri yeni iş alanlarında desteklemek üzere faaliyetlerini sürdürüyor. İTÜ Çekirdek iş birliği ve kendi bünyesinde yürüttüğü İVME Teşebbüs Hızlandırma Programı kapsamında 51 teşebbüs projesini destekleyen Enerjisa Enerji, 30’u İVME, 21’i İTÜ Çekirdek için olmak üzere toplamda 4.2 milyon TL’lik maddi dayanakta bulundu.

Enerjisa Enerji’nin destekleyicisi olduğu bu teşebbüslerden biri olan ‘KOZALAK’, Yangın Erken Tespit Sistemi’ni Ege Bölgesi’ndeki orman yangınlarının erken tespiti için birinci sefer kullanılmaya başlandı. Sistem sayesinde orman yangınlarında erken tespit ve ikaz, hava kalitesinin ölçülerek zehirli, yanıcı ve patlayıcı gaz tespiti yapılabilecek. Böylelikle ormanlarda büyük tahribata yol açan yangınlara erkenden müdahale edilerek geniş alanlara yayılmasının önüne geçilecek. Enerjisa Enerji’ nin ülkemizde geniş alanda tesirli olan orman yangınları sonrasında hayata geçirdiği projelerden biri olan KOZALAK, milletlerarası alanda da takdir gördü ve Communitas Awards’ ın ‘’Kurumsal Toplumsal Sorumlulukta Mükemmellik‘’ kategorisinin Etik ve Çevresel Sorumluluk dalının Sürdürülebilirlik alanında en düzgünü olarak seçildi.

Enerji sanayisinin geleceğini şekillendiren proje: İVME 

Enerjisa Enerji’nin kesime yönelik tahliller geliştiren teşebbüslere takviye sağlayan İVME programı sayesinde eser prototipi oluşturulmuş teşebbüslerin, ticarileşme ve ölçeklenmesi desteklenerek teşebbüsçü ekosisteminin gelişmesine katkı sağlanıyor. Proje kapsamında, eser test edilme sürecinde girişimcilere finansal dayanak sunuluyor. Uygun bulunan projeler Enerjisa Dağıtım Şirketleri Ayedaş, Başşehir Edaş ve Toroslar Edaş’ın ulusal yatırım ekosistemine dahil edilebiliyor ve Eurogia, Free Electrons ve InnoEnergy üzere milletlerarası güç dalı temaslarından faydalanabiliyor.

Türkiye’nin birinci ve en süratli şarj istasyonu ağına dönüşen girişimcilik kıssası: EŞARJ

Öte yandan Enerjisa Enerji tarafından sahiplenen ve desteklenen teşebbüs fikri Eşarj, bugün Türkiye’nin birinci ve en süratli şarj istasyonu ağı olarak hizmet veriyor. Eşarj girişimcilik öyküsünün, Enerjisa Enerji’nin yenilikçi fikirlere büyük dayanağını somutlaştırdığının altını çizen Enerjisa Enerji CEO’u Murat Pınar şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’de bir birincisi hayata geçirerek güç dalında geliştirilecek projeleri desteklemek hedefiyle girişimcilik çalışmalarımıza 2015 yılında İTÜ ARI Teknokent Çekirdek ile iş birliği ile başladık. Bu husustaki kararlılığımız ve ortaya koyduğumuz dayanak sayesinde hem dala hem de topluma katkı sağlayan fikirlerin hayata geçirilmesine katkı sağlamaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Bir muvaffakiyet öyküsüne dönüşen Eşarj, Enerjisa Enerji olarak önümüze gelen düzgün fikirlerin büyütülerek ülkemize kazandıracağımızın bir örneği. İnsan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sağlamak en değerli gayemiz. Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyan, yarar sağlayacağına inandığımız her fikrin hayata geçirilmesine var gücümüzle deste olacağız.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.