BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Dogecoin, Fed Toplantısı Öncesinde Büyük Kriptolarda Kazanç Sağlıyor

Daha geniş kripto piyasası, Çarşamba günü ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yapacağı açıklama öncesinde ikinci büyüme gününü kaydetti. Bitcoin, eter ve diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatları son 24 saat içinde %7 kadar yükseldi ve memecoin Dogecoin piyasa değerine göre en büyük varlıklar arasında kazançlara öncülük etti.

Terra’nın LUNA tokenleri, %4,6’lık bir düşüş kaydeden tek kaybedenler arasındaydı, analiz aracı CoinGecko’dan alınan verilere göre.

Başlıca kripto para birimleri Çarşamba günü toparlanmanın ikinci gününde de devam etti. (TradingView)

Çarşamba günü yapılacak Fed toplantısı, bankanın birçok gözlemcinin beklediği bir faiz oranı artışının zamanlaması konusundaki duruşunu ortaya çıkarabilir. Fed, enflasyonu kontrol altında tutmak için bu yıl para politikasını dört adede kadar artırarak sıkılaştıracağını ve son birkaç ayda dünya genelinde varlık piyasalarında satışlara yol açacağını söyledi. Bitcoin geçen ay %25 kadar düşerken, kripto piyasası aynı dönemde piyasa değerinden 1 trilyon dolar kaybetti.

Bazı analistler, sıkı bir politikanın yatırımcıların daha güvenli varlıklara kaçmasına neden olabileceğini ve bunun da daha fazla düşüşe yol açabileceğini söylüyor. kripto para fiyatları.

“Düzenleyici retoriğini sıkılaştırır ve Mart ayı gibi erken bir tarihte faiz artırımını duyurursa, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm riskli varlıklar, FxPro’da kıdemli bir finansal analist olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e bir e-postada söyledi.

Bitcoin Pazartesi günü 33.500 $’ın altına düştükten sonra Çarşamba günü Avrupa sabah saatlerinde 37.000 $’ın üzerinde tutundu ve bu hareket majörlerin düşmesine neden oldu o zaman %25’e kadar. Bitcoin, Solana (SOL) ve etherin geçen haftaki fiyat seviyelerine geri dönmesiyle piyasa o zamandan beri toparlandı.

Bazı katman 1 blok zincirlerinin jetonları, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin dışında kazançlara yol açtı. Pazartesi günkü düşüşün ardından yatırımcı talebi toparlanırken, Polygon (MATIC) ve Near (NEAR) 24 saat içinde %11’in üzerinde arttı.

MATIC fiyatları, eski Youtube oyun başkanı Ryan Wyatt’ın bir geliştirme laboratuvarı olan Polygon Studios’un CEO’su olarak atanmasıyla yükseldi. Polygon ağında blok zinciri oyunlarının ve değiştirilemez belirteçlerin oluşturulmasını destekler. Wyatt’ın daha önce YouTube’un sanal ve artırılmış gerçeklik projelerine liderlik etmesi ve Polygon ekosistemindeki ortaklıkları ve yatırımları yapılandırması bekleniyor.

MATIC direnci, son 24 saatteki bir artışın ardından 1,60 dolardan vurdu. (TradingView)

Bazı tüccarlar, kripto fiyatları ile teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklar arasında, benzer bir dizi hisseyi paylaştıkları için bir korelasyon olduğunu söyledi. yatırımcılar.

“Kripto, büyüyen hisse senetlerine sahip olan aynı kişilere aittir” dedi. Bir telefon görüşmesinde “Riski azaltmaya başladıklarında kriptoyu da azaltıyorlar. Korelasyon böyle kurulur.”

Endişe nedeni kısa ömürlü olabilir. “Laik makro faiz oranının hala düşük olduğuna inanmak için birçok neden var. Faiz oranları, artan teknoloji büyümesi nedeniyle düşüktür. Crypto, insanların geniş bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu fark ettiği birkaç şeyden biri” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: