Ekonomikategorisiz

Dalın değerli isimleri, Bitcoin 2022 konferansında kıymeti duyurular yapabilir

Investing.com – Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansı, bu yıl birçok tesirli isme mesken sahipliği yapıyor.

Kripto piyasası için son derece kıymetli bir isim haline gelen El Salvador Lideri Nayib Bukele ise ülkesindeki iç çatışmalardan kaynaklı meselelerden ötürü Bitcoin 2022 konferansına katılamayacağını iletti. Lakin konferans, Latin Amerika’nın Bitcoin benimsemesini artırma potansiyeline sahip değerli isimlere konut sahipliği yapıyor. 

Bugün konferansta iki değerli duyuru yapılması bekleniyor. Bu isimlerden birincisi eski Blockstream baş strateji sorumlusu ve Pixelmatic CEO’su Samson Mow.

Mow, El Salvador’un Nisan ayında piyasaya sürülmesi planlanan ve şu anda bir sonraki duyuruya kadar beklemede olan bitcoin tahvilinin geliştirilmesinde kıymetli bir role sahip. Bu tahviller, Blockstream’in Liquid Network yan zinciri kullanılarak ihraç edilmesi planlanıyordu.

Samson Mow, yakın vakit ulus devletlerin Bitcoin kabulünü artırmaya odaklanmak için Blockstream’deki misyonundan ayrıldığını duyurdu. Yakın vakitte öteki bir Latin Amerika ülkesinin El Salvador’un yolundan giderek Bitcoin’i yasal hale getireceği söylentileri çıksa da şimdi bu türlü bir gelişme yaşanmadı.

Başka değerli bir duyuru yapması beklenen isim ise Strike CEO’su Jack Mallers. Detayları açıklanmasa da Mallers’ın aktiflikten evvel verdiği bilgilere nazaran yapacağı açıklama yatırımcıları Lightning Network dayanaklı taşınabilir ödeme uygulamasına bağlamakla ilgili olabilir. Uygulama şu anda ABD, El Salvador ve Arjantin’de kullanılıyor.

Geçen yıl Bitcoin 2021 konferansında konuşan Mallers, ülkelerin Bitcoin’i benimseme fırsatları hakkında konuşmuş ve Bukele’nin El Salvador’da kripto parayı yasal ödeme aracı yapacağını duyurmuştu. 

Meksikalı milyarder ve Salinas Group Lideri Ricardo Salinas Pliego da Bitcoin 2022’deki iki panelde konuşma yapacak. Rastgele bir duyuru yapıp yapmayacağı muhakkak olmasa da Salinas, aktifliğin en yüksek profilli konuşmacılarından biri ve Latin Amerika’da değerli bir Bitcoin savunucusu. 

Müellif: Günay Caymaz

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: