Bitcoin

“Çöküş Yaklaşıyor” Uzman: Altın ve Bu Coinlerden Alın!

İş adamı ve ferdî finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın müellifi Robert Kiyosaki, Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile konuştu.  Yatırım açısından altın ve kripto paralara dikkat çekti. İşte detaylar…

Kiyosaki, piyasaya yönelik tasalarını lisana getirdi

Muharrir, yükselen enflasyonun daha da berbatlaşacak büyük bir krizin işareti olduğu konusunda uyardı ve “repo piyasası tekrar bilakis döndü” diyerek bir sakinliğin ufukta olduğunu gösterdi. Kiyosaki, en büyük telaşı olarak ABD’nin hiçbir şey üretmediğine dikkat çekti.  En büyük kaygısını tartışan Kiyosaki şunları söyledi:

Hepimizin bildiği üzere Amerika artık hiçbir şey üretmiyor. Bildiğiniz baloncuklar üretiyoruz. Biz yalnızca hava kabarcıklarını üfledik, böylelikle artık gayrimenkul, pay senedi ve tahvillerde balon oluştu. Enflasyon yükseliyor ve ortalama bir Amerikalının 1.000 doları yok. Amerikalıların yüzde 40’ının 1.000 doları yok. Yani enflasyon yükseldiğinde ABD nüfusunun yüzde 50’sini yok edeceğiz ve işte o vakit ihtilal başlayacak.

Ayrıyeten, artan besin fiyatlarının önemli bir sorun haline gelmesiyle ABD’yi boru çizgisinden çekmenin tesirlerine de dikkat çekti. “Biden, ABD’yi boru çizgisinden çektiğinde petrol fiyatları yükseldi. Petrol gübre üretir ve gübre artık ucuz olmadığında beşerler yiyecek üretemez ve ortalama bir Amerikalının hiçbir şeyi yok. Amerikalıların yüzde 40’ının enflasyonun onları çok üzecek hiçbir şeyi yok; bir borsa çöküşü, bebek patlamalarını çökertecek, bu yüzden önemli, önemli başımız belada,” sözlerini kullandı.

Kiyosaki altın ve bu kripto paralara dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yatırımcıların kendini korumak için altın, gümüş yatırımına dikkat çekti. Ayrıyeten ABD doları patlamak üzereyken kendinizi korumak için Bitcoin, Ethereum ve Solana üzere kripto para ünitelerine yatırım yapmayı tartıştı. Sonunda, hükümetin kripto parası kullanılırsa giderlerse, o noktada yaptığınız her şeyi öğreneceklerini ve aslında bu hükümete güvenmediğini söyledi.

Ayrıyeten en âlâ mutabakatların erken yapıldığına dikkat çekerek Solana (SOL) yatırımı için “erken ve başarılı bir yatırım olma ihtimali var,” sözlerini kullandı. SOL ile Bitcoin’e 6.000 dolar iken yatırım yapmayı karşılaştırdı.

avax yorum

YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: