DünyaEkonomi

Chainlink Labs, Diem CTO’su Dahlia Malkhi’yi Araştırmayı Yönetmek için İşe Aldı

Salı günü Chainlink Labs, veri kahin ağının büyümesini desteklemek için eski Diem yöneticisi Dahlia Malkhi’yi işe aldı.

Malkhi, bu yılın başlarında sona eren Facebook destekli stablecoin projesi Diem Association’ın baş teknoloji sorumlusu olarak görevinin ardından baş araştırma görevlisi oldu.

Chainlink, fiyat teklifleri ve hatta hava durumu gibi bilgileri blok zincirler arasında dağıtan bir veri kahin ağıdır. Chainlink Labs, bu ağı oluşturan bir şirkettir.

İşe alım, Facebook tarafından 2019’da Libra olarak başlatılan ve yakın zamanda kapatıldığı sırada Silvergate Bank’a satılan Diem Association’dan bir yetenek çıkışına devam ediyor. Chainlink, Diem’in kurucu ortağı Christian Catalini ve eski Google CEO’su Eric Schmidt gibi yöneticileri agresif bir şekilde işe alıyor.

Chainlink Labs CEO’su Sergey Nazarov, bir basın açıklamasında Malkhi’nin blok zincir ağları için fikir birliği mekanizmaları konusundaki uzmanlığının onu “ideal bir katkı” yaptığını söyledi.

Bir basın açıklamasına göre, LinkedIn’de Öğrenme Çözümleri eski başkan yardımcısı Mike Derezin, geçen yılın sonlarında Chainlink Lab’ın operasyon müdürü oldu.

Devamını oku: Chainlink Labs, Diem Ortak Yaratıcısı Christian Catalini’yi Teknik Danışman olarak işe aldı

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: