DünyaEkonomi

Blockchain Australia, Yeni CEO Olarak Eski BlackRock Direktörü Oldu

Örgütün Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, ülkenin uygun düzenleme ve politikayı savunan endüstri kuruluşu Blockchain Australia, Laura Mercurio’yu yeni CEO’su olarak atadı.

  • Mercurio, ulusun kripto benimsemeye yönelik yeni bir yaklaşımın sinyalini verdiği bir zamanda Blockchain Avustralya’yı iki yıl boyunca yöneten Steve Vallas’ın yerini aldı.
  • Avustralya’nın 23 Mayıs’tan bu yana Başbakan Anthony Albanese liderliğindeki yeni hükümeti, kripto varlıklarının nasıl yönetildiğini belirlemek için token haritalamayı başlattı ve merkez bankası, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanım durumlarını araştırmak için bir pilot uygulama başlattı. 20’den fazla önde gelen Avustralya kurumu, varlıkların dijitalleştirilmesinden kaynaklanan fırsatlardan yararlanmak için 180 milyon Avustralya Doları (124,3 milyon ABD Doları) değerinde bir araştırma programını destekledi.
  • Daha önce BlackRock, Merrill Lynch, Deutsche Bank, çeşitli Devlet ve düzenleyici kurumlar ve dünya çapında blok zinciri işletmeleri ile çalışma deneyimi kazanmış olan Mercurio, 12 Eylül 2022’de görevlerine başlıyor.
  • Blockchain Australia Başkanı Adam Poulton, “Laura’yı CEO rolüne davet etmekten ve bu alandaki geniş küresel deneyimini Avustralya’ya getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: