BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bitcoin, Mevsimsel Yükseliş Döneminden Önce 200 Günlük Ortalamaya Yakın, Tasfiyelerde 400 Milyon Doların Üzerinde Tetikliyor

Bitcoin Pazartesi günü üç ayın en yüksek seviyelerine yükseldi, önemli bir teknik dirence yaklaştı ve türev piyasasındaki ayıları dışarıda bıraktı. Mevsimsellik analizine göre, kripto para biriminin acil beklentileri parlak görünüyor.

En iyi kripto para birimi, Aralık sonunda görülen en son seviye olan 48.000 doları aştı ve 48.250 dolarda bulunan 200 günlük hareketli ortalamaya neredeyse meydan okudu.

Teknik analistler ve tüccarlar, piyasanın altında yatan gücü ölçmek için grafiğin mevcut seviyesini 200 günlük hareketli ortalamaya kadar takip ediyor. Ortalamanın üstünde veya altında belirleyici bir hareket, genellikle kayda değer yükselişler veya düşüşler sağlar. Kripto para biriminin satışları, Ocak ayı başlarında ortalamanın altındaki kırılmanın ardından derinleşti.

Coinglass.com’a göre Pazartesi günkü yükseliş, piyasa genelinde 300 milyon doları aşan kısa likidasyonları tetikledi, bu en azından Aralık ayının başından beri en yüksek tek günlük taksit. Bu arada, borsalar 180 milyon dolarlık uzun pozisyonları tasfiye etti. Tasfiye, marj sıkıntısı nedeniyle uzun/kısa vadeli işlem piyasa pozisyonlarının zorla kapatılması anlamına gelir.

Büyük miktardaki kısa vadeli tasfiyeler, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu ve belki de tüccarların kripto para biriminin iki aylık üçgen konsolidasyonu kırmasına hazırlıksız yakalandıklarını gösteriyor.

Son zamanlardaki yüksek hareket gerçekten dik oldu. Kripto para birimi, stabilcoin UST için bir rezerv oluşturmak için Luna Foundation Guard tarafından devam eden alımlar ve borsalarda Fed sonrası risk sıfırlaması da dahil olmak üzere bir dizi faktörle iki hafta içinde %25 arttı.

CoinDesk’in kardeş şirketi Genesis Global Trading’de piyasa öngörüleri başkanı Noelle Acheson, “Terra’nın Luna Foundation Guard’ından sürekli satın alma desteğine sahibiz. Ay ve çeyreğin sonuna yaklaşıyoruz, bu da bir miktar pozisyon oluşumunu tetikleyebilir.” bir e-postada söyledi. “Manşetlerde nöbete dayanıklı, kolayca taşınabilir, bağımsız bir değer deposunun değerine dair neredeyse her gün hatırlatmalar var ve bu muhtemelen BTC’ye olan ilgiyi artırmaya devam edecek.”

“Ayrıca, artan kurumsal desteğin bazı önemli işaretlerini gördük – sadece son 10 gün içinde, Goldman Sachs, Blackrock, Cowen, Bridgewater ve Virtu’dan kripto piyasalarının daha fazla kaynak ayırmaya değer olduğuna dair artan inancın sinyallerini aldık. için,” diye ekledi Acheson.

Bitcoin ve kripto bağlantılı yatırım araçlarına yatırımcı ilgisi yeniden canlandı. Örneğin, Kaiko Research tarafından izlenen verilere göre, ProShares’in bitcoin vadeli işlemlere bağlı borsa yatırım fonuna (ETF’ler) girişler son zamanlarda hız kazandı ve yönetim altındaki varlıktaki yıldan bugüne yükselişi %11’e çıkardı.

Kaiko’nun Pazartesi günü yayınlanan haftalık bülteninde, “Girişler Mart ayında hızlandı ve yatırımcıların 2022’nin başlarında portföylerini agresif bir şekilde riske attıktan sonra bu tür enstrümanlar için yatırım iştahının arttığını gösteriyor” dedi.

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporu, dijital varlıklar için yatırım ürünlerinin geçen hafta 193 milyon dolar, Aralık başından bu yana en yüksek haftalık giriş olduğunu gösteriyor.

Tarihsel olarak Nisan ayı kripto para birimi için olumlu bir ay olduğu için yükseliş momentumu devam edecek gibi görünüyor. TradingView grafik platformu tarafından sağlanan veriler, bitcoin’in son on yılın yedisinde Nisan ayında kazanç sağladığını gösteriyor. Kalan üç yılda, bitcoin %1 ila %3 arasında yetersiz kayıplar yaşadı.

Son olarak, bitcoin’in haftalık grafiği yükseliş canlanma işaretleri gösteriyor. Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Pazartesi günü yayınlanan haftalık bir bültende, “Bitcoin, 45.000$’a yakın son zirveleri temizledi ve yeni bir haftalık MACD “satın alma” sinyaline sahip, mevcut yardım rallisinin gücünü koruduğunu gösteriyor” dedi.

Stockton, “Orta vadeli momentumun olumlu yönde değiştiğini ve 50 günlük MA’nın yukarıyı işaret ettiğini belirten orta vadeli bir yükseliş eğilimine geçiyoruz.”

Hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) histogramı, trend gücünü ve momentumunu ölçmek için en popüler göstergelerden biridir. Sıfır çizgisinin üzerindeki bir geçiş, momentumda bir yükseliş kaymasını temsil eder.

Basın zamanında, bitcoin günde %0,6’lık bir kazancı temsil eden 47.500 dolar civarında el değiştiriyordu.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: