DünyaSeyahatTeknoloji

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Ayarladı

Bitcoin ağındaki madencilik zorluğu %9,32 artarak 21 Ocak 3:07 UTC’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26.64 trilyona ulaştı. önceki rekor 13 Mayıs 2021’de belirlendi.

Zorluk, ağdaki hesaplama gücü miktarına göre otomatik olarak ayarlanır veya hashrate, bir bloğun kazılması için gereken süreyi 10 dakikada kabaca sabit tutmak için. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, zorluk o kadar yüksek olur ve bunun tersi de geçerlidir.

13 Mayıs 2021’de, öncelikle Çinli ve Kuzey Amerikalı madenciler makinelerini devreye soktuğu için bitcoin’in madencilik zorluğu rekor 25.04 trilyona ulaştı.

Zorluk, Mayıs ayında en büyük bitcoin madenciliği ülkesi olan Çin’deki madencilerin uymak için karartmasıyla düşmeye başladı. düzenleyici bir çöküş. Hash oranı ve zorluk seviyesi Temmuz ayı sonuna kadar düşmeye devam etti.

Çin’deki çoğu madenci, 2022’nin ilk çeyreğinde tekrar çevrimiçi olacaklarını tahmin ediyor, bu nedenle “bu artışın birazını buna bağlayabiliriz. Compass Mining CEO’su Whit Gibbs, CoinDesk’e verdiği demeçte, [zorlukta] Çinli madencilere nihayet Kuzey Amerika’da çevrimiçi hale geliyor” dedi.

Çinli madenciler operasyonları için yeni evler buldukça ve yeni tesisler devreye girdikçe, hashrate ve zorluk artmaya başladı. Aralık ayına kadar, hash oranı Temmuz’daki en düşük seviyelerinden neredeyse toparlandı.

Daha fazlasını okuyun: Bitcoin Hashrate, Çin’deki Darbeden Tam İyileşmeye Yaklaşıyor

Oslo’daki Arcane Research araştırmacısı Jaran Mellerud CoinDesk’e verdiği demeçte, geçen yıl bitcoin’in yükselen fiyatı göz önüne alındığında, madenciler “süper karlar” elde ettiler, bu nedenle mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çevrimiçi olarak daha fazla madencilik kapasitesi elde etmeye çalıştılar.

Analistler ve endüstri çalışanları, Kuzey Amerika, Rusya ve Avrupa’daki madenciler bu eğilimin 2022’ye kadar devam etmesini bekliyorlar. Çin’in kripto madenciliğini yasaklaması veya bitcoin fiyatında dramatik bir düşüş gibi öngörülemeyen herhangi bir olayı engellemek için daha da fazla makine dağıtın.

Madencilik sunucusu BitRiver’ın PR temsilcisi Roman Zabuga, CoinDesk’e “2022’de bu göstergede rekor büyüme bekliyoruz” dedi. .

“Temmuz 2022’den Aralık 2022’ye kadar, en büyük madencilerin çoğu, Antminer’ın en yeni ASIC Antminer S19 XP’sinin muazzam teslimatlarına sahiptir. Bunlar Mellerud, teslimatların tüm 2022 boyunca zorluğu artıracağını söyledi.

Avrupa merkezli PROOFOFWORK.ENERGY danışmanı Alejandro de la Torre, madenciliğin şaşırtıcı şekillerde büyümeye devam ettiğini ekledi. Avrupa genelinde pek çok kişi “fazladan kullanılmayan elektrik kapasitesiyle bitcoin madenciliği yapmaya başladı veya başlamak üzere” dedi.

Devamını oku: 2022’de Bitcoin Madenciliğini Şekillendirecek 8 Trend

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: