BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bitcoin Kurumsal Satın Alma Gördüğü için Kripto Piyasaları Düz ​​Kalıyor

Kripto piyasaları, son 24 saat içinde bitcoin ve ether fiyatlarının marjinal %3 artmasıyla Perşembe günü nominal kazançlarını artırdı. XRP %3,3 artarken, Shiba Inu’nun SHIB’si %6 yükselirken büyük kripto para birimleri çok az hareket gördü.

Bu hareket, geçen ayki düşüşün ardından geçen hafta sonu başlayan piyasalarda toparlanma gösterdi. Toplam piyasa değeri son 24 saatte %2.1 artarak 2.12 trilyon doları aştı. Altcoinler, Bitcoin baskınlık endeksinde %0,4 ila %39,6 düşüşe yol açan büyük kriptoların büyümesini geride bıraktı.

Altcoinlerdeki kazanımların başında oyun ağı Flow’un simgesi olan FLOW oldu. Ağı kullanan mobil oyun uygulamasının Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Pekin’de devam eden Kış Oyunlarına dayalı bir oyun geliştirmek için resmi olarak lisanslanmasının ardından token Perşembe günü %11 arttı.

Bitcoin kurumsal talep görmeye devam ediyor

Bazı analistler Bitcoin fiyatları geçen hafta 35.000 doların altından 45.000 doların üzerine çıktıkça kurumsal talebi gördüğünü söyledi. FxPro analisti Alex Kuptsikevich,

“50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde güçlendikten sonra kıyaslama kripto para birimi talep görmeye devam ediyor” dedi. CoinDesk’e bir e-posta. “Bu, önceki üç ayın düşüş trendinin kırıldığını doğruluyor.”

“CoinShare’e göre, kurumsal katılımcılar üst üste üçüncü hafta kripto fonlarına yatırım yapıyor. Gün içi grafiğinde, Amerikan seansının kapanışında, kurumsalcıların bu bölgeye olan ilgisini açıkça gösteren alımları görebilirsiniz” dedi.

Hareketli ortalamalar (MA), bir varlığın trend yönünü hesaplamak ve belirlemek için geçmiş fiyatları kullanan fiyat grafiği göstergeleridir. Bitcoin, bu haftanın başlarında 50 günlük MA seviyesini 42.500 $ fiyat seviyesinde geçti ve o zamandan beri üzerinde kaldı. Bu fiyat hareketinin devam etmesi, güç anlamına gelir ve bitcoin’i 49.000 dolar seviyesine doğru bir hareket için ayarlar.

Bitcoin 40.000 $ direncini kırdı ve yükselmeye devam ediyor. (TradingView)

Bitcoin için RSI (Göreceli Güç Endeksi) değerleri uygun seviyelerde gezindi. Kuptsikevich, “Günlük grafiklerdeki RSI göstergesi şu anda 61’de, aşırı alım bölgesinden hala uzak ve piyasanın hala aşırı ısınmaktan uzak olduğunu doğruluyor.” Dedi.

Fiyat grafiği aracı, 70’in üzerindeki okumalar “aşırı alım” ve 30’un altındaki okumalar “aşırı alım” olarak değerlendirilerek fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplar. aşırı satıldı” – trenddeki bir değişiklikten önce gelebilir.

Daha geniş pazarda, İngiltere Merkez Bankası’nın koronavirüsün etkisinden sonra varlık fiyatlarını desteklemeye yardımcı olan niceliksel genişleme programı, raporlara göre, 4,1 milyar dolarlık bir zarar kaydetme yolunda. Bu arada Hindistan’da merkez bankası başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerini 17. yüzyılın Hollanda lale soğanı piyasası balonuyla karşılaştırdı.

“Kripto para birimindeki yatırımcılar, riskleri kendilerine ait olmak üzere yatırım yaptıklarını unutmamalıdır. Das Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto para biriminin temeli olmadığını, bir lale bile olmadığını da unutmamalılar. Hindistan bu ayın başlarında ülkedeki kripto transferlerine %30 vergi koymayı teklif etmişti.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: