BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Anormal Eter Vadeli İşlemleri Fiyatlandırma Durumunun Birleşmeden Sonra Geri Dönmesi Muhtemel

Ether (ETH) savunucuları, Ethereum’un “Birleştirme” olarak adlandırılan uzun süredir devam eden yükseltmesi yaklaşırken tüm fiyat göstergelerinin yükseliş sinyalleri vermesini istiyor.

Bununla birlikte vadeli işlem piyasası, vadeli işlemlerin spot fiyatların altında işlem gördüğü anormal bir durum olan geriye dönüklüğe kaydı ve kripto para biriminin önümüzdeki aylarda zayıflayacağı beklentilerini gösteriyor. Analitik firması Skew tarafından izlenen verilere göre, basın zamanında, büyük borsalarda listelenen bir aylık ether vadeli işlemleri yıllık %8 ila %10 indirimle işlem görürken, üç aylık vadeli işlemler yaklaşık %5 indirimle işlem gördü.

Bazı gözlemciler, durumun kısa ömürlü olabileceğini ve vadeli işlemlerin, yükseltmeden sonra muhtemelen primli ticarete – contango olarak bilinen bir duruma – geri döneceğini söylüyor. Bu, paranın zaman değerini yansıtan olağan piyasa pozisyonudur. Eylül ortasında gerçekleşmesi planlanan birleşme, Ethereum’un mevcut iş kanıtı (PoW) blok zincirini Aralık 2020’de yayına giren hisse kanıtı (PoS) Beacon zinciri ile birleştirecek. Değişikliğin arzı azaltması muhtemel. kripto para biriminin fiyatına ekstra bir destek sağlar.

Arca araştırma direktörü Katie Talati, “Mevcut gerileme durumu, ETH’nin Birleşmenin ardından düşeceği genel piyasa görüşünü yansıtıyor, ancak bu kısa ömürlü olabilir.” Dedi. “Ether’in gerçek fiyat artışının, artan ETH kilitli stake etme/zinciri güvence altına alma yoluyla Birleştirmeden sonra gerçekleşeceğini düşünüyoruz.”

Ticaret devi Cumberland, Birleşmenin 40 milyon dolarlık madenci satışını piyasadan kaldıracağını ve yıllık ihraçta %90’lık bir düşüşe yol açacağını söyledi. Ayrıca, ağdaki kripto paraların staking veya kilitlenmesiyle ilgili yıllık getirinin, mevcut %4’ten en az %8’e iki katına çıkacağı tahmin ediliyor, bu da muhtemelen stake etmeyi körükleyecek ve piyasadan önemli miktarda ether emecek bir sıçrama. Staking getirisi, yatırımcıların bir ağda kripto paraları kilitlemek için kazandıkları getiridir ve tahvillere yatırım yapmaya benzer.

PoS’a geçiş, doğrulayıcıların ödüller karşılığında işlemleri doğrulamak için minimum sayıda jeton yatırmasını gerektirecektir. PoW mekanizmaları altında, madenciler işlemleri doğrulamak için bir hesaplama problemini çözer ve operasyonlarını finanse etmek için ödül olarak alınan madeni paraları tasfiye etme eğilimindedir.

Birleştirme odaklı işlemler

Bazı Ethereum madencileri, ana Ethereum zincirini bölmeyi ve Birleştirme sonrasında mevcut PoW zincirine devam etmeyi önererek blok zincirinin geçişine karşı çıktılar. Bu gerçekleşirse, ETH sahipleri Ethereum’un yeni PoS zincirine geçecek ve ayrıca çatallanmış ETH PoW tokenlerini ücretsiz olarak alacaklar.

Ücretsiz jeton alma şansı, tüccarları spot piyasada eter satın almayı ve vadeli işlem sözleşmelerini satmayı veya kısaltmayı içeren temel alım satımları başlatmaya teşvik etti. Bu, eter fiyat risklerini atlarken potansiyel bir zincir bölünmesinden herhangi bir ücretsiz jeton toplayacak şekilde konumlandıkları anlamına gelir.

Dijital varlık yatırım şirketi LedgerPrime’ın baş yatırım sorumlusu Shiliang Tang, “Tüccarlar birleşmeden sonra şortları gevşettikçe vadeli işlem piyasası muhtemelen contango’ya girecek” dedi.

Cumberland, birleşme ve piyasa yapısı hakkında yakın zamanda yayınlanan bir raporda, “Bu piyasa anomalisi [geriye gidiş] uzun süre devam etmeyecek, özellikle birleşme başarılı olursa ve daha geniş bir ralliyi ateşlerse” dedi.

Sabit satıcılar?

Bazı gözlemciler, Birleşmenin vadeli işlem piyasasına sürekli satıcılar getireceğini söylüyor. Bu nedenle, fiyatlandırma contango’ya dönebilirken, primler bitcoin’e (BTC) göre düşük kalabilir, diğer her şey eşit olabilir.

Cumberland’e göre, stake edilen ether, Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP)-4788 onları serbest bırakana kadar kilitli kalacak. O tarih henüz bilinmiyor. Bu nedenle, fiyat düşüşlerine maruz kalan eter hisseleri, primleri kontrol altında tutarak vadeli işlemler satabilir. Stake’in popülaritesi getirilere bağlıdır ve verim ne kadar yüksek olursa, eter staking ve eter vadeli işlemlerine olan talep o kadar güçlü olur.

Genesis’in türevleri başkanı Joshua Lim, “Ether, Birleşmeden sonra PoS getirisine sahip olacak ve staker’lar aylarca coin’leri kaldıramayacak. Bu nedenle, ETH’den korunmak için ETH’de vadeli/vadeli satış talebi olacak” dedi. Küresel Ticaret.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: