BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Amerika Kıtasında İlk Harekete Geçirenler: Bitcoin 20 bin Doların Altında ve BTC’nin Enflasyona Uyarlanmış Tahvil Getirisiyle Ters Korelasyonu Rekor Seviyeye Çıktı

Günaydın ve First Mover’a hoş geldiniz. Ben Lyllah Ledesma, sizi kripto piyasalarındaki en son gelişmelerden, haberlerden ve içgörülerden haberdar etmek için buradayım.

  • Fiyat Noktası: BTC, 20 bin doların altına düşer, açık faiz, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in ortaya çıkmasıyla yukarı doğru hareket eder ve daha fazlası.
  • Piyasa Hareketleri: Omkar Godbole, bitcoin’in servetinin ABD’nin gerçek veya enflasyona göre ayarlanmış tahvil getirisine her zamankinden daha yakından nasıl bağlı olduğuna bakıyor.

Fiyat Noktası

Bitcoin (BTC), geleneksel pazarlarda hisse senedi endekslerinin düştüğünü gören bir satış olarak 20.000 $ işaretinin altına düşerek gün içinde %5 düşüşle işlem görüyordu.

Crypto Finance AG tüccarı Matteo Bottacini’ye göre, BTC 20.000 dolarlık desteğe sahipse, yakında 25.000 dolara (direnç) geri dönecek.

Bottacini Salı günü bir notta, “Aksi takdirde, fiyat tekrar 18.500 ile 21.000 dolar arasında sınırlanabilir” dedi.

Dolar, tüm büyük gelişmiş piyasa ekonomileri karşısında yükseldi ve euro, durgunluk endişeleriyle dolar karşısında pariteye yaklaştı.

Ether (ETH), son 24 saatte %7,8 düştü ve 1.000$ civarında işlem görmeye geri döndü. Kripto para birimi hafta sonu 1.250 dolara ulaştı.

Kaiko’dan alınan verilere göre, türev piyasasında, açık bitcoin ve sürekli ether vadeli işlem sözleşmelerinin miktarı, Haziran ayında çift haneli rakamlar düştükten sonra bu ay biraz toparlandı.

Sürekli Vadeli İşlemler Açık Faiz. (Kaiko)

Bitcoin kalıcı vadeli işlem açık faizi, bu ayın başından bu yana %11 artarak 6 milyar dolara yükseldi. Kaiko araştırması, bunun kısmen fiyatlardaki %7,6’lık bir artışla desteklendiğini belirtiyor. Ether’in açık faizi %7’lik daha yavaş bir hızda yaklaşık 3 milyar dolara yükseldi.

Kaiko’ya göre, artış temel olarak en büyük iki türev borsası FTX ve Binance’deki artan açık pozisyonlardan kaynaklandı.

Bu arada, kripto vadeli işlemleri ve spot borsası olan BitMEX, bugün mevcut piyasa koşulları nedeniyle Ethereum tabanlı BMEX belirtecini listelemeyi ertelediğini duyurdu.

“BMEX Tokeninin spot borsamızda listelenmesini erteleme kararı aldık” dedi. “Nedeni oldukça basit. BMEX’i listelemeye hazır olmamıza rağmen, mevcut piyasa koşulları ideal değil ve token’ı size, sahiplerine en iyi şekilde ödül verme şansı veren bir ortamda listelemek istiyoruz.”

Diğer yandan Sam Reynolds, Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu’nun Salı günü hukuk danışmanından Three Arrows tasfiye memurlarının yasal temsilcilerine Zhu ve ortaklarını “kızdırdıklarını” iddia eden bir e-postanın ekran görüntülerini yayınlayarak Twitter sessizliğini bozduğunu bildirdi. -kurucu Kyle Davies ve onlarla iyi niyetle çalışma girişimlerini görmezden geliyor.

Reuters’in bir raporuna göre, kripto para borsası Binance kara para aklamayı önleme vaatlerini yerine getiremedi. Haber kuruluşu, Binance’in birçok rakip firmanın izlediği kuralların dışında çalıştığını, ancak ana işletmenin bulunduğu yetki alanı konusunda belirsiz olduğunu söyledi.

Ve son olarak, sorunlu kripto kredi kuruluşu Celsius Network, borcunun 95 milyon dolarını Aave ve Compound merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ödedi.

En Büyük Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Çokgen MATIK +%1.2 Akıllı Sözleşme Platformu
döngü LRC +%1.1 Akıllı Sözleşme Platformu

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
toprak LUNA -%9.3 Akıllı Sözleşme Platformu
Evren ATOM -%9.2 Akıllı Sözleşme Platformu
Gala GALA -%7.1 Eğlence

Piyasa Hareketleri

Omkar Godble tarafından

Bitcoin’in Enflasyona Uyarlanmış Tahvil Getirisi ile Ters Korelasyonu Rekor Seviyeye Çıktı

Bitcoin’in serveti, ABD’nin reel veya enflasyona göre düzeltilmiş tahvil getirisine her zamankinden daha yakından bağlı ve ikisi giderek zıt yönlerde hareket ediyor.

Basın zamanında, bitcoin ile 10 yıllık ABD enflasyona endeksli menkul kıymetin getirisi arasındaki 90 günlük korelasyon katsayısı, Haziran sonunda ulaşılan -0.95 rekorunun biraz gerisinde kaldı.

Rekor ters veya negatif korelasyon, bitcoin’in enflasyona göre düzeltilmiş verimin ters yönünde hareket ettiği anlamına gelir. Bir korelasyon katsayısı, iki değişkenin veya veri setinin doğrusal karşılıklı bağımlılığını temsil eden +1 ile -1 arasında bir sayıdır. Korelasyon katsayısı -1 ise, iki değişken arasındaki ilişkinin zamanın %100’ünde negatif olduğu anlamına gelir. Sayı +1 ise, iki menkul kıymet aynı yönde hareket eder.

Pozitif bir reel getiri, tahvil ödemesinin piyasa temelli enflasyon beklentileri ölçümlerini aştığı anlamına gelir. Bu nedenle, gerçek getiri ne kadar yüksek olursa, kripto para birimleri, hisse senetleri ve altın gibi diğer varlıklardan getiri elde etme teşviki o kadar az olur.

Bu nedenle, bitcoin, teknoloji hisseleri ve altının bu yıl gerçek verimdeki artışın yanı sıra yenilmesi şaşırtıcı değil. Reel getiri, Federal Rezerv’in hızlı faiz artırımlarıyla likiditeyi tahliye etme kararlılığı ve aşırı yükselen enflasyonla mücadele etmek için bilanço kaçışı sayesinde bu yıl 172 baz puandan fazla artarak %1,72’ye yükseldi. Önde gelen kripto para birimi yaklaşık %57 düşerken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi ve altın sırasıyla %27 ve %5,2 kayıp yaşıyor.

Rekor negatif korelasyon, gerçek verim yükselmeye devam ederse, Bitcoin’in Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.601 $’ın altına düşme olasılığının göz ardı edilemeyeceği anlamına geliyor. Ve blok zinciri göstergelerindeki dip sinyalleri tezahürat yapan boğaların dehşetine göre, gerçek verim için en az direnç yolu daha yüksek tarafta görünüyor. Bunun nedeni, enflasyonun herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermemesi ve Fed’in yakın zamanda politika sıkılaştırmasını frenleme ihtimalinin düşük olması.

Hikayenin tamamını buradan okuyun: Bitcoin’in Enflasyona Uyarlanmış Tahvil Getirisi ile Ters Korelasyonu Rekor Seviyeye Çıktı

Son Haberler

  • BOE’den Cunliffe, Politika Yapıcıların Kriptoyu Düzenlemeye Devam Etmesi gerektiğini söylüyor İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı, düzenleyicilerin kripto kurallarının oluşturulmasını hızlandırması gerektiğini ve kriptoyla ilgili belirli risklerin yönetilemiyorsa ilgili faaliyetlerin durdurulması gerektiğini söyledi.
  • Uniswap Kullanıcısı Phishing Saldırısında 8 Milyon Dolarlık Ether KaybettiSaldırgan, sahte bir Uniswap airdrop mesajıyla kullanıcıları cezbetti.
  • Durgunluk Endişesi Finansal Piyasaları Ağırlaştırırken Bitcoin 19.7 Bin Dolara Düşüyor, Euro Dolar ParitySingapur’un devlete ait yatırımcısı Temasek, önümüzdeki aylarda daha geniş pazar düşüşleri gördüğünü söyledi.
  • Brezilya Fintech PicPay, Crypto Exchange, Real-Tied Stablecoin’i Başlatacak 30 milyon aktif kullanıcısı olan şirket, bitcoin, eter ve USDP ticareti sunacak.

Bugünkü First Mover haber bülteninin bu web versiyonu Sage D. Young tarafından hazırlanmıştır.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.