BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Amerika Kıtasında İlk Hareket Ettiren: Kripto Piyasa Değeri Momentum Azaldıkça 1 Trilyon Doların Altına Düşüyor

 • Fiyat Noktası: Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 1 trilyon doların altına düştü. Ayrıca, bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalama çarpanı, genel olarak uzun vadeli bir piyasa trendini belirlemek için kullanılan kritik bir destek seviyesi aniden düşüş eğilimi gösteriyor.
 • Piyasa Hareketleri: Tüccarlar birikip tekrar içeri girerken Ethereum Merge draması devam ediyor. CoinDesk’ten Jimmy Tüccarların ne yaptığına bakıyor.
 • Günün Tablosu: Veriler, Birleşme’nin sosyal medyada giderek daha fazla bahsedildiğini gösteriyor.

Bu makale ilk olarak CoinDesk’in kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bülteni First Mover’da yayınlandı. Her gün gelen kutunuza almak için abone olun.

Fiyat noktası

Bitcoin (BTC) ve eter (ETH), piyasalar geçen haftaki kan banyosunun ardından istikrar kazanmaya devam ettikçe Salı günü hafifçe zemin kazandı. ABD hisse senedi vadeli işlemleri mütevazı kazançlar kaydetti ve tahvil fiyatları yükseldi.

Son yedi gün içinde BTC hala %10 ve ETH %12 düştü. Bu, genel piyasa kapitalizasyonunu 1 trilyon doların altına itti.

Toplam Kripto Piyasa Değeri (Crypto AG aracılığıyla TradingView)

Bir günlük Heiken Aishi (ortalama çubuk) mumları, açık/kapalı yayılımın çok sıkı olması nedeniyle bu hafta tersine çevrildi.

Bazı analistler, ikinci en büyük blok zinciri Ethereum için önemli bir kilometre taşı olan yaklaşan Merge’nin bir bütün olarak kripto piyasası üzerinde olumlu bir etkisi olmasını beklerken, diğerleri bunun fiyat üzerinde çok az etkisi olacağını söylüyor.

Crypto Finance AG analisti David Scheuermann bir piyasa notunda, “1.2 trilyon dolara doğru kısa vadeli bir ralli makul, ancak Birleşmeye girerken piyasanın sınırlı kalmaya devam etmesini beklerdim” dedi.

Başka bir gösterge olan bitcoin’in 200 haftalık (200W) hareketli ortalama çarpanı, genel olarak uzun vadeli bir piyasa trendini belirlemek için kullanılan kritik bir destek seviyesi aniden düşüş eğilimi gösteriyor.

200W hareketli ortalama, genel bir uzun vadeli piyasa trendini belirlemek için kullanılan kritik bir destek seviyesidir. Trend çizgisi, önceki 200 hafta boyunca BTC’nin ortalama fiyatını ölçer.

Bitcoin’in 200W Hareketli Ortalama Çoklu (Kraken)

Kraken’den alınan verilere göre, BTC, bir önceki haftaya göre %0,3 düşüşle 200 haftalık hareketli ortalamasının 0,9 katında işlem görüyor ve şu anda 23,118 dolardan işlem görüyor.

Kraken Insights’ın bir raporuna göre, mevcut 200 haftalık hareketli ortalamada, 10x ila 15x kat (tarihsel aralık) 231.188 ila 346.782 dolar arasında bir fiyat aralığı anlamına geliyor.

Mart 2021’de, çoklu düşüş trendine girmeden önce 5,8 kat yerel bir zirveye ulaştı.

Haberlerde, kripto borsası Coinbase, güvenlikte gecikmeler olduğu iddiasıyla toplu bir davayla karşı karşıya. Georgia mahkemesinde açılan dava, kripto borsasının kullanıcıların hesaplarını hırsızlık ve saldırılara karşı güvenceye almadığını ve 5 milyon dolardan fazla tazminat istediğini iddia ediyor.

Andreessen Horowitz, 4,5 milyar dolarlık bir kripto fonu kurmasından aylar sonra, risk sermayesi şirketi kripto piyasasındaki düşüşü bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü söyledi. Şirket, bir raporda kriptonun gücü büyük internet şirketlerinden uzaklaştırabileceğini söyledi.

Ayrıca CoinDesk’ten Amitoj Singh, Avrasya’nın en büyük blockchain konferansı için İstanbul’daydı. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

En Büyük Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Evren ATOM +%13,0 Akıllı Sözleşme Platformu
Puantiye NOKTA +%6.1 Akıllı Sözleşme Platformu
döngü LRC +%4.0 Akıllı Sözleşme Platformu

En Büyük Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasa Hareketleri

Ethereum Birleştirme Draması Tüccarlar Birikip Sonra Tekrar Girerken Devam Ediyor

Jimmy He tarafından

Geçen ay, kripto piyasaları, Ethereum’un (ETH) ikinci en büyük blok zinciri için önemli bir kilometre taşı olan Merge’in potansiyel etkisine ilişkin spekülasyonlarla sarsıldı. Kilit soru, mevcut iş kanıtı protokolünden daha hızlı ve daha enerji verimli olması beklenen bir hisse kanıtı sistemine geçişin ether ve ilgili dijital varlıkların fiyatlarını nasıl etkileyeceğidir.

Ve önümüzdeki ay beklenen olay yaklaşırken, piyasa anlatımı bükülmeye devam ediyor.

Veri sağlayıcı Kaiko’nun haftalık raporuna göre, eterin Cuma günkü dik fiyat düşüşü, türevlerdeki açık faizde hızlı bir düşüşe neden oldu – tüccarların kripto para biriminin gelecekteki fiyatına kaldıraçlı bahisler yapmak için kullandığı sözleşmeler. Kaiko’ya göre, birçok tüccar türev işlemlerini tasfiye etti veya marj çağrıları nedeniyle yok etti.

Ancak veri sağlayıcı, Pazartesi günü paranın ETH vadeli işlem piyasasına geri aktığını tespit etti.

Kaiko, “Fiyat 1.600 doların altına düştüğü için açık faizde önemli bir artış gözlemledik” diye yazdı.

ETH (Kaiko) cinsinden ETH açık pozisyonu

Eter kalıcı fonlama oranları

Ayrıca, emtialar üzerindeki vadeli işlem sözleşmelerine benzeyen ancak son kullanma tarihleri ​​olmayan eter kalıcı sözleşmelerindeki fonlama oranlarında da çok fazla hareket oldu. Fonlama oranları, token fiyatının yanında düştükten sonra neredeyse nötr seviyelere yükseldi.

Kaiko, “Bu sabah gözlemlediğimiz açık faizdeki artışla birleştiğinde, ETH vadeli işlemlerindeki bu yeni pozisyonların uzun vadeli olduğu ve yatırımcıların bu fiyat seviyelerinde yükseliş eğiliminde olduğu görülüyor.”

İşlem hacimleri ters döndü

BTC ve ETH hacim payı yüzdesi (Kaiko)

Ayrı olarak, eterin haftalık, birleşik eter ve bitcoin ticaret hacmindeki payı, 2018’den bu yana en yüksek olan %57’ye ulaştı. Bu ticaret faaliyeti, Mayıs 2021 kripto satışı sırasında Ethereum’un önceki %55 zirvesini aştı.

“Temmuz ayında ETH alım satım faaliyetinin ana itici gücü, Birleşme etrafındaki iyimserliğin artması ve küresel risk duyarlılığının iyileşmesi oldu. Ancak, geçen haftaki piyasalardaki satışlar, ETH’nin daha yüksek bir beta oyunu olmaya devam ettiğini doğruladı, ”diye yazdı Kaiko.

Hikayenin tamamını buradan okuyun.

Günün Grafiği

ETH Birleştirme Tartışmaları Isınıyor

Omkar Godbole tarafından

Ethereum’un sosyal hacmi (Santiment)

 • Analitik firması Santiment tarafından izlenen veriler, Ethereum’un “The Merge” olarak adlandırılan yaklaşan teknolojik güncellemesinden sosyal medyada giderek daha fazla bahsedildiğini gösteriyor.
 • Sosyal medya sözlerindeki büyük artışlar, genellikle yerel fiyatların üst seviyelerinde gözlemlenen perakende yatırımcı coşkusuna işaret ediyor. Ether, sosyal medyanın konuyla ilgili rekor ilgi görmesiyle baskı altına girdi.
 • Eylül ortasında gerçekleşmesi planlanan sözde yükseliş eğilimi olan Birleşme’ye yaklaştığımızda ilginin yüksek kalması muhtemel.
 • “Yaklaştıkça, geç gelenler binmek zorunda oldukları her şeye yığıldıkça, ‘Birleştirme’ sosyal hakimiyetinde ve benzer fiyat hareketinde (alt değerlerin düşmesi, ETH yükselmesi) bir başka ani artış görmemiz çok muhtemel. bir patlamaya yol açıyor,” Santiment geçen hafta yayınlanan blog yazısında söyledi.

Son Haberler

 • RBI Başkanı, Merkez Bankası’nın Uyarılarının İnsanları Kriptodan Kaçınmaya Zorladığını Söyledi, ET Now Raporları: Merkez bankası kripto para birimini yasaklamanın Hindistan için en uygun seçim olduğunu sürdürdü.
 • LookRare Fork Sudorare Halıları, Kripto Twitter Uyarılarına Rağmen 800 bin Dolara: Projenin arkasındaki geliştiriciler, Salı sabahı Sudorare’nin sosyal medya kanallarını ve web sitesini sildi.
 • Andreessen Horowitz, Crypto’nun Gücünü Büyük İnternet Şirketlerinden Uzaklaştırabileceğini Söylüyor, Financial Times Raporları:4.5 milyar dolarlık bir kripto fonu kurduktan aylar sonra, risk sermayesi şirketi kripto pazarındaki düşüşü bir yatırım fırsatı olarak gördüğünü de söyledi.
 • Alman Düzenleyicisi, Kriptodan Kaynaklanan Güvenlik Ağı Yok Oluyor Uyarıyor: Almanya’nın finansal düzenleyici otoritesi BaFin, düzenlenmiş bankaların holdinglerinin aksine, tüketicilerin tüm kripto yatırımlarını potansiyel olarak kaybetmelerine ilişkin uyarıları sertleştirdi.
 • Bitcoin’in Haftalık Grafiği, Ayı Piyasasının Kötüleşeceğini mi Yoksa Kötü Olacağını mı Gösteriyor?
 • Coinbase, Güvenlikte İhlal Olduğu İddiası Üzerine Toplu Dava Davasıyla Karşı Karşıya: Bir Georgia mahkemesinde açılan bir toplu dava, kripto borsasının kullanıcıların hesaplarını hırsızlık ve saldırılara karşı güvenceye almadığını ve 5 milyon dolardan fazla tazminat istediğini iddia ediyor.
 • Türk Lokumu veya Hafif: Avrasya’nın En Büyük Blockchain Etkinliğini Çözme: Avrasya’nın en büyük blok zinciri konferansı olarak faturalandırılan Blockchain Economy İstanbul, bazı katılımcılara göre hype’ı karşılamadı.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: