DünyaEkonomi

Amerika Kıtasında İlk Hareket: Bitcoin Düşerken, Enflasyon ‘Başarı Noktaları’ Boğalara Umut Veriyor

Günaydın ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a hoş geldiniz. Hafta içi her sabah gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.

İşte bu sabah olanlar:

  • Piyasa Hareketleri: Kremlin, Ukrayna barış zirvesi için umutları boşa çıkarırken Bitcoin erken kazanımları tersine çeviriyor.
  • Öne çıkan haberler: ABD enflasyon başabaşları, Fed’in sıkılaştırma döngüsünün sığ olabileceğini ve bitcoin’in uzun vadeli boğa beklentilerini desteklediğini gösteriyor.

CoinDesk TV programı “First Mover”, ABD’deki Başkanlık Günü tatili nedeniyle ara verdi ve Salı günü geri dönecek

Piyasa Hareketleri

Omkar Godbole tarafından

Göreceli güç endeksi ve MACD histogramı ile Bitcoin’in günlük grafiği. (Ticaret Görünümü)

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD’li mevkidaşı Joe Biden arasında bir diyalog fikrine erken ve potansiyel bir Ukrayna barış zirvesi umutları çağrısında bulunurken, Bitcoin tekrar savunmaya geçti.

Kripto para birimi en son, gün içinde %2’lik bir düşüşü temsil eden 37.600 $ civarında işlem gördü. Fransa’nın Ukrayna konusunda Biden-Putin diyaloğu fikrini savunmasının ardından fiyatlar Avrupa saatlerinde 39.500 dolara ulaştı. ByteTree verilerine göre, kripto para birimlerinin geri kalanı, yenilenen çıkışları gören eter fonları ile bitcoin’i izleyerek günlük yüksek seviyelerden çıktı.

ABD piyasalarının Başkanlık günü tatili nedeniyle kapalı olmasıyla birlikte, bitcoin spot ve türev piyasasında alım satım için kullanılabilen tek makro varlık gibi görünüyor. Hal böyle olunca Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimin artması kripto para biriminde keskin kayıplara yol açabilir.

Günlük grafik, 50’nin altında veya göreceli güç endeksinde aşağı yönlü bir okuma ve negatif bir MACD göstergesinin yanı sıra ikna edici bir şekilde ihlal edilen yükselen bir trend çizgisi ile düşüş eğiliminde bir tablo çiziyor.

Fed korkularının çifte darbesi ve devam eden jeopolitik gerilimlerin kısa vadede bitcoin’i baskı altında tutması muhtemel. Mart ayında 50 baz puanlık faiz artırımı çağrıları, bu ayın başlarında açıklanan beklenenden daha sıcak Ocak enflasyon verilerinin ardından arttı.

Ayrıca okuyun: Hindistan’ın Yeni Kripto Kurallarını Anlamak

Son Haberler

  • Bitcoin Rönesansı Muhtemelen H2’de: Babel Finance
  • Denver Broncos NFL Takımını Satın Almak İçin DAO Oluşturan Kripto Meraklıları
  • Hindistan’ın Yeni Kripto Kurallarını Anlamak
  • ETHDenver Hackathon Finalistleri Evlat Edinme Engellerini Hedef Aldı
  • İlk Hareket Eden Asya: Renminbi Yükseliyor; Kriptolar Başka Bir Kayıp Hafta Sonu Yaşıyor

Başa Çıkanlar Bitcoin’in Uzun Vadeli Boğa Durumunu Destekliyor

Omkar Godbole tarafından

Son çöküşe rağmen, bitcoin boğaları kripto para biriminin uzun vadeli beklentilerine ikna olmuş durumda ve birçoğu sığ bir Federal Rezerv (Fed) faiz artırım döngüsü bekliyor.

Farklı zaman dilimlerinde beklenen fiyat baskıları yolunu işaret eden ABD enflasyon başabaşlarına ilişkin veriler, bunların doğru olabileceğini gösteriyor.

10- ve iki yıllık başabaş enflasyon oranları arasındaki fark geçen hafta -%1.2 ile rekor düşük seviyeye geriledi. Bu, belki de piyasa oyuncularının enflasyonun uzun vadede düşmesini beklediğinin bir işaretidir ve Fed’in agresif ve uzun süreli teşvik geri çekilmesi durumunu zayıflatır.

“Enflasyonun uzun vadede geri düşeceğini ve böylece muhtemelen herhangi bir Fed sıkılaştırma kampanyasının ömrünü kısaltacağını bize söylemenin başka bir yolu. Deflasyon korkularını ortadan kaldıracak kadar yüksek, ancak Fed şahinlerini uzak tutacak kadar düşük bir enflasyon seviyesi, Intermarket Strategy’nin kurucusu ve Currency Trading & Intermarket Analysis’in yazarı olan stratejist ve tüccar Ashraf Laidi bir blog yazısında söyledi.

Enflasyon başabaşları, aynı dönemde nominal bir tahvilin getirisinden enflasyona karşı korumalı bir tahvilin getirisinin çıkarılmasıyla hesaplanır.

10- ve iki yıllık başabaş oranları arasındaki rekor düşük yayılma, Fed’in sıkılaştırma korkularının aşırıya kaçabileceğini ve Bitcoin’in yaklaşan likidite çekilmesinden sağ çıkabileceğini gösteriyor.

Laidi’ye göre, daralan yayılma muhtemelen altının son haftalardaki kazanımlarını artırmasına yardımcı oldu. Bu arada, genellikle dijital altın olarak lanse edilen bitcoin, belki de büyüme stoklarıyla sıkı korelasyonu nedeniyle başarısız oldu.

Kripto finansal hizmetler sağlayıcısı Babel Finance, Bitcoin’in 2022’nin ikinci yarısında büyüme stokları ile birlikte güçlü bir teklif almasını öngörüyor.

Başabaş enflasyon farkı ve altının fiyatı. (Eşref Laidi’nin çizdiği grafik)

Axie Satışları 4 Milyar Doları Aştı

Omkar Godbole tarafından

DappRadar tarafından izlenen verilere göre, 2018’de piyasaya sürülen bir oyna-kazan (P2E) oyunu olan Axie Infinity, ömür boyu değiştirilemez token satışlarında 4 milyar doları aştı.

TagusCapital Çoklu Strateji Fonu’nun bir ortağı olan Ilan Solot, bir e-postada, “Ortalama Axie fiyatı 200 doların biraz altında olan pazar sarayına yaklaşık iki milyon bireysel tüccar katıldı” dedi. “Axie artık uzaydaki en büyük üçüncü kişi.”

Sözde durgunluğa dayanıklı oyun, Filipinler ve Hindistan da dahil olmak üzere diğer yükselen ekonomilerde büyük bir hit oldu.

“Sırf entrika ile Axie’yi denedim. Ekim 2021’de, diğer birkaç P2E modelini, yani Skyweaver ve Neon’u oynadığım ve incelediğim gönderide, nispeten yeni bir oyunun nasıl günlük 300.000 aktif kullanıcıyı toplayabileceğini merak ediyordum. Mumbai merkezli geliştirici ve eski Axie oyuncusu Adwait Rangnekar, WhatsApp sohbetinde CoinDesk’e şunları söyledi:

“Çevrimiçi oyuncu toplulukları aktif ve katkıda bulunan bir kullanıcı tabanında gelişiyor. Axie Topluluğu çok güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip ve oyuncuları cezbeden günlük ortalama 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Bu rakamlar DOTA2, League of Legends (LoL), ve MMORPG. Oyuncular gibi tüccarlar da grup olarak daha fazlasını yapabilecekleri yollar sunabilecek bir topluluk ararlar,” diye ekledi Rangnekar.

DappRadar tarafından NFT sıralaması

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: