DünyaEkonomi

ROOK Token, Topluluk ve MEV Tech Builders Arasındaki 50 Milyon Dolarlık Hazine Payının Önünde Yükseliyor

Ethereum’da maksimum çıkarılabilir değeri (MEV) yakalamak için araçlar oluşturan bir kripto projesi olan Rook’ta güç kaldıraçlarında derin bir değişiklik, geçişe doğru hızla ilerliyor.

Salı günü sona eren bir oylama, projenin teknolojisini yönetişim belirtecinden ayırmaya çalışıyor. Rook Labs tarafından yazılan teklif, Rook’un yaklaşık 50 milyon dolarlık kripto hazinesini, Rook teknolojisinin temel oluşturucuları ile Incubator DAO adlı topluluk tarafından yönetilen yeni bir varlık arasında ikiye bölmeyi öngörüyor.

Haftalarca süren çekişmeli Discord tartışmalarından sonra, teklif, sözde yönetim güçlerine rağmen, rahatsız edilmeyen ve yok sayıldığını hisseden token sahipleri oluşturmaya hevesli bir ekip arasında bir yumuşama sunuyor. İçeriden CoinDesk’e göre, Rook’un arkasındaki merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) Rook DAO’nun bir yılı aşkın süredir yönetecek fazla bir şeyi olmadı.

CoinDesk tarafından incelenen genel mesajlara ve planlara göre Kuluçka Makinesi DAO, Rook DAO’nun yerini alacak. Rook’tan tamamen bağımsız olacak, yani üyeleri, projenin adından neredeyse 25 milyon dolarlık zulasının nasıl harcanacağına kadar her şeye karar verecek. MEV’yi veya Ethereum işlem zincirinden değeri yakalamak için teknoloji oluşturan Rook adlı proje, kalan hazineyi kontrol eden multisig imzalayıcıları ile Rook Labs altında devam edecek.

Kuluçka Makinesi DAO, Rook’un fonlarının yarısını almanın yanı sıra, eski DAO’nun benzersiz temsili demokrasi yapısını devralacak. Teklifleri incelemek için seçilmiş dört “sofon” a güveniyor ve yeni seçimler çoktan yapıldı. Dört kazanan da 25 milyon doları token sahiplerine iade etme planını destekledi.

Takma adı Wismerhill, “Rook DAO’daki yönetişim süreci ve ROOK belirtecine değer tahakkuk ettirilememesi göz önüne alındığında, bunun simge sahipleri için alabileceğimiz en iyi uzlaşma olduğunu düşünüyorum,” dedi. yeni DAO’da bir sofon, bir röportajda söyledi.

Wismerhill, “Bu bir kazan-kazan” diye ekledi. “Rook Labs, ürünleri geliştirmek için yeterli sermayeye sahip ve sahipleri, protokol tarafından aşamalı olarak göz ardı edilen değersiz bir yönetim belirtecine sahip olmak zorunda değil.”

Rook Labs’ın takma adlı CEO’su Hazard’ın DAO’ya proje yol haritasını paylaşamayacağını söylediği Mart ayının sonundan bu yana tokenin değeri neredeyse üç katına çıktı. Pazartesi günü erken saatlerde son 24 saatte %10 artışla 40 doların üzerinde işlem görüyordu.

Sizin için tavsiye edilen:

  • Gensler, SEC’in Mevcut Otoritesi ile Kripto Paranın Peşinden Gitmekte İyi Olduğunu Söyledi
  • Hic et Nunc’un Dirilişi Merkezi Olmayan Altyapı Hakkında Ne Diyor?
  • Web3 Kurucuları Arka arkaya Saldırılarda Düzinelerce Yüksek Değerli NFT Kaybetti
  • 26-28 Nisan’da Austin, Texas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın

ROOK’un yükselen token fiyatı ve projenin geleceği hakkındaki tartışma, bazıları yeni alınan çantalarla oy kullanan birçok çizgiden yatırımcıyı cezbetti. İnkübatör DAO’yu oluşturmak için yapılan ankette, en büyük tek “evet” pozisyonu – yaklaşık 15.000 ROOK – kripto getiri projesi TempleDAO’da içeriden kişiler tarafından kontrol edilen bir cüzdan tarafından oylandı.

TempleDAO’nun takma adı Lux.Temple, CoinDesk’e bir Telegram mesajında, “Kale Ekibinin birleşik bir toplulukla barış içinde önemli çalışmalarına devam etmesine izin verecek bir çözüm görmeyi çok isteriz” dedi.

Ancak TempleDAO cüzdanı ne olduğunu öğrenmek için beklemiyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) borsalarında ROOK tokenlerinin bir kısmını şimdiden satmaya başladı.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.