DünyaEkonomi

Mick Mulvaney Bağlantılı Astra Protokolü ‘Ciddi Şekilde Eksik İletişim’ Nedeniyle Yatırımcıların Tepkisiyle Karşı Karşıya

Alınan mektubun bir kopyasına göre, yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum, Astra Protokolü’ne, iş ve ASTRA tokeni hakkında ciddi endişeler olduğunu belirten bir mektup göndererek, yönetimle 48 saat içinde bir toplantı yapılması çağrısında bulundu, aksi takdirde endişeler kamuya açıklanacaktı. CoinDesk tarafından.

İsviçre merkezli Astra Protokolü, Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme hizmetlerine sahip bir platform sunuyor. Şirket, Samsung’un eski kurumsal başkanı ve baş strateji sorumlusu Young Sohn, eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı vekili Mick Mulvaney, eski İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve eski Avrupa Ticaret Komiseri’nden oluşan yığılmış danışma kuruluyla dikkat çekti. Phil Hogan.

Durumu bilen bir kişi CoinDesk’e mektubun 11 Haziran’da Astra’ya gönderildiğini, yani uyarı süresinin 13 Haziran’da sona erdiğini söyledi.

Yatırımcılar, şüpheli olarak nitelendirdikleri ASTRA tokenlerinin hareketlerine dikkat çekti. “Ancak en acil endişemiz token hareketleriyle ilgili. Astra tokeninin yaratılmasıyla ilgili adres, CEX’lere sürekli olarak önemli meblağlar aktarıyor, şüpheli bir şekilde yeni duyurulardan hemen önce zamanlanıyor ve bunu her zaman token fiyatında önemli bir düşüş izliyor. Bu olaylarla ilgili şu ana kadar yapılan açıklamalar belirsiz ve tatmin edici değil,” diye yazdı konsorsiyum, Astra Protokolü kurucu ortakları Damien O’Brien, Jez Noah Ali, Arthur Ali ve daha geniş Astra ekibine hitaben yazdığı mektupta.

Mektupta imzalanan isimler arasında Shima Capital, Huobi, Moonlight Capital ve Republic de vardı. Shima Capital sözcüsü, risk sermayesi şirketinin mektuptaki imzasının meşruiyetini doğruladı. Shima Capital, uyarı süresinin sona ermesinin ardından yatırımcılarla herhangi bir görüşme yapılıp yapılmadığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı

Republic ve Astra daha önce ASTRA tokenlerini satın alıp almadıkları konusunda bir anlaşmazlığa düşmüşlerdi ve bu durum CoinDesk’in sözde anlaşma haberinde de ortaya çıkmıştı. CoinDesk yorum yapmak için Astra Protokolü’ne ulaştı ancak yayınlanma tarihine kadar bir yanıt alamadı.

Endişelerin listesi

Mektuba göre yatırımcıların temel endişesi, protokolün yatırımcılarıyla etkileşim eksikliği etrafında dönüyordu.

Konsorsiyum mektubunda, “Ortak deneyimimizde, yatırımcı iletişimini bu kadar bariz bir şekilde göz ardı eden, soruları görmezden gelen ve planlanan toplantıları gelişigüzel iptal eden bir kuruluşla nadiren karşılaştık” dedi. Mektupta, derinlemesine sorular sormanın derinden rahatsız edici olduğu belirtildi.

Yatırımcılar, grubun daha önce sorunları çözmek için Astra ile defalarca iletişime geçmeye çalıştığını, ancak başarılı olamadığını ve bu durumun onları mektubu göndermeye yönlendirdiğini iddia etti. Mektupta, “Sizleri bu kaygıların çözümüne dahil etmek için tekrarlanan ve karşılıksız girişimlerimize rağmen, acilen harekete geçilmesini talep eden son bir ortak çağrıda bulunma zorunluluğumuz olduğunu düşünüyoruz” denildi.

Yatırımcılar, katılım eksikliğinin yanı sıra, tüm yatırımcılar için uçurumun altı ay süreyle aniden uzatılması (yatırımcıların yatırım yaptıkları özsermayeye tam erişim elde edebilecekleri dönem) gibi stratejik kararlarla ilgili başka endişelerini de dile getirdiler. Sıvı token arzını tüketmek için. Grup, ASTRA token fiyatının, yatırımcıların ödediği fiyatın çok altında olduğunu ancak belirgin bir iyileşme belirtisi olmadığını belirtiyor. ASTRA, yayınlandığı sırada son 24 saat içinde yaklaşık %60 artışla 0,02835 dolara işlem görüyordu.

Yatırımcılar aynı zamanda “yanıltıcı ve aldatıcı” görünen bir dizi duyuru ve vaadi de sorguluyorlar; çünkü bunlar “ya gerçekleşmedi ya da üçüncü tarafların onayı olmadan yalnızca Astra tarafından duyuruldu.” Örnekler arasında Samsung’un Astra yatırımcısı ve ortağı olarak KPMG’ye katılması, Astra’nın uyumluluk teknolojisini kullanması ve ASTRA’nın Binance’te listelenmesinin yanı sıra Astra teknolojisinin Binance’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerine entegrasyonu yer alıyor.

Mektup, endişelerin ayrıntılı olarak tartışılacağı 48 saat içinde ortak bir çağrı yapılması talebiyle sona eriyor: “Talebin yerine getirilmemesi, proje ve ekibiyle ilgili endişelerimizi dile getiren ortak bir yayın başlatmaktan başka çaremiz kalmayacak.” CoinDesk’in bu süre zarfında herhangi bir görüşme yapılıp yapılmadığına dair hiçbir bilgisi yok.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.